Pači sa mi ten 2. Ročnik :D 1.ročnik nasnežilo a akcia sa nekonala. Pamätám si že som im posielal mail nech si zmenia gps udaje štartu v pdf nakoľko kopírovali z enduro granč petrovice :D
01.10.2018 - 20:56:30
00
Nechceme sa chvilku bavit banda enduracka preco sa na domacej scene prihlasi mizivy pocet ucastnikov a v cechach sa vypredava? Neprovokujem, nehejtujem, fakt ma toto zaujima co si tato allmountain komunita o tom mysli...

wiedrzensky ospevujes Blinduro. Bol si aj v Susiciach? Hladam nejake porovnanie, kedze som v cesku este na race nebol (okrem prveho endura v Rychlebkach). Buducu sezonu by som sa chcel na nieco v tych koncinach prihlasit...
02.10.2018 - 08:53:49
00
mozno je to aj o info. z mojho pohladu co nemam FB kontoo niektorych pretekoch sa dozviem len tu na fore aj to treba ist konkretnej temy, ked to nikto nehodi tak ozaj pride len hrstka domacich a ich kamaratov. pozrime sa na bikefest ten je medializocany a kolko je tam prihlasenych. ak si niekto mysli ze ked to da na FB a pride 200 ludi tak bude asi na omyle
02.10.2018 - 09:23:25
02
Kidak napísal:
Nechceme sa chvilku bavit banda enduracka preco sa na domacej scene prihlasi mizivy pocet ucastnikov a v cechach sa vypredava? Neprovokujem, nehejtujem, fakt ma toto zaujima co si tato allmountain komunita o tom mysli...

wiedrzensky ospevujes Blinduro. Bol si aj v Susiciach? Hladam nejake porovnanie, kedze som v cesku este na race nebol (okrem prveho endura v Rychlebkach). Buducu sezonu by som sa chcel na nieco v tych koncinach prihlasit...


Amatérizmus to je cele.

1. Davat ENDURO preteky na oktober/konec septembra - najväčšia pravdepodobnosť že bude na pi.. počasie (vo výškách ako je Malina ešte aj nasneží)

2. Spraviť zavod na oči ( na slovensku je problem vybavit povolenie na trails ktore su nie nato že “tuto lesom vam vyhrabeme lajnu”)

3. Totalne odflaknute Socialne siete a propagacia súťaži a trails. (Viď malino)

4.Na nultne ročniky by som odporučal štartovne za minimalne ceny nie 25-30€.

5.Spraviť MSR Enduro a mať len 3,9km merane useky a ešte to pretiahnuť na 2 dni vybrať lokalitu BREZNO(STRAVA - Nič TRAILFORKS - Niiiíč) to hovorí za všetko.

Prílohy:

92DE21F3-71FA-4CFE-B7C3-D427932B0865.jpeg
92DE21F3-71FA-4CFE-B7C3-D427932B0865.jpeg 640.54 KiB thumb_up1thumb_down

02.10.2018 - 10:40:52
01
Kidak; celkovo je to tak ze v cechach urobia aj z hovna atrakciu.
02.10.2018 - 10:58:01
00
Lenže oni to hovno majú kvalitne spracované :) teda čo počúvam, tak si tú českú MTB sériu chvália tí, čo tam chodia ... plus, pravda je, že ja ani neviem, že ne Slovensku máme okrem Bikefestu nejaké enduro preteky, keby mi VIktor nepovedal o Brezne teraz a nečítala tu plagátik o Malino Brdo tak netuším, --- možno by ma to lízlo na FB. Fakt je, že nemajú promo.
02.10.2018 - 11:00:40
00
pozeram ten plagat na to anduro na Malinom Brde. Ako medialny partner su tam Radio Expres a MTBiker, v ani jednom mediu nieje absolutne nic, Schvalne si dajte vyhladavanie na MTBikeri. Najde Vam len udalost v kalendari, nebola tu o tejto akcii vobec ziadna zmienka. V radiu Express som tiez nic nepocul. Na Liptov resp do RK chodim velmi casto, ale ani jeden bilboard som tam na tuto akciu nevidel.
02.10.2018 - 11:18:14
00
Remm1 bol som tam prihlásený, sneh napadol tyzden pred tym a behom par dni zliezol. Nakoniec sme sa boli povoziť aspon v bikeparku...

Kidak neviem ci by som porovnaval blinduro s inými zavodmi. Mne sa na tom páčila prave pohodova atmosfera, podobna bola na Rychlebach, akurat organizácia bola na vyssej urovni. Susice som nebol, ale pocul som len chvalu. Vacsina ceskych pretekov su prilis bikeparkove na moj vkus, ale urcite nic nepokazis ak skusis. Boli sme minuly rok v Koutoch a určite sa tam niekedy chcem vratit.

Co sa tyka tej ne/ucasti na slovenskych akciach, ten rozdiel bol obrovský odjakziva co si pamatam, od XC, maratónov az po cestu. Je to urcite dane aj tym, ze cesi maju väčší trh, historiu a celkovo zakladnu bikerskych nadsencov. Okrem toho mam dost pocit, ze aj organizacne maju veci zvladnute ovela lepsie ako to byva(lo) u nas, cest vynimkam. U nas je zasadny problem ten, ze sa robi akcia pre mensi pocet ludi, za pomerne vysoke naklady. Rozumiem tomu, ze to nechce robit nikto zadarmo, ale prieci sa mi podporovat akcie kde akurat vyprazdnim peňaženku a maximalne si tak pokazim naladu. Zatial sa mi na Slovensku osvedcilo jazdit po mensich akciach, kde to organizator robi preto lebo ho to bavi a nie pre zisk. Príklad: boli sme na mini bike feste vo Velkej Lehôtke pri PD uz minuly rok. Tiez tam boli detaily ktore by mohol niekto ofrflat, ale ta atmosféra ktorá tam bola bola neskutocna a to bolo najpodstatnejšie. Tento rok sme tam sli dokonca vacsia partia a nazbieralo sa raz tolko štartujúcich. Robili to chalani z Hornonitrianskych stop a robili to pre podporu svojho projektu zadarmo, ale ten entuziazmus za tym cítiť. Podobne sa mi jazdilo napr. aj na bajkobrani tento rok.

Nechcem tym samozrejme zhadzovať inych organizatorov, mam v plane skusit aj niektory z budúcoročných pretekov SPDH série nech si spravim vlastny nazor, ale zatial ma uz dva krat spoľahlivo odradilu este pred pretekmi.
02.10.2018 - 13:26:30
06
Malino je zrusene! A ja som sa tesil, ze tam nebude nikoho a a ja budem mat istu bednu :D (SPDH polomka na 7dmeho uz hooodne davno avizovana)


Naposledy upravil madxface dňa 02.10.2018 - 21:58:03, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2018 - 17:17:23
01
Vďaka bohu ! Teraz sa može ten jednobunkovec čo im spravuje FB venovať jeho obľúbenej činnosti (dufam že mu zato neplatia)

Prílohy:

D6B367C9-D4CA-436C-B61D-9F0D8BE9F856.jpeg
D6B367C9-D4CA-436C-B61D-9F0D8BE9F856.jpeg 292.9 KiB thumb_up1thumb_down

02.10.2018 - 17:58:59
02
wiedrzensky suhlas okrem jedneho: niekomu bikeparkove endura vyhovuju, zavisi od preferencii. Je pravda ze v koutoch je to hodne bikeparkove ale v Klinoch uz to take nebolo, bolo to cisto enduro az na jednu RS to bola cela jedna bikepark trat :-) mne sa to ale pacilo. Jedno ale nechapem, preco slovaci nechodia viac na cesku seriu? Slovak vs cech je tam vzdy v pomere 1:10 a mozno este menej.Mozno aj preto sa u nas nevedia rozbehnut kvalitne podujatia, lebo jednoducho slovaci nemaju zaujem brat enduro ako sport, skor len take hobby cez volny cas.
02.10.2018 - 18:55:08
01
Nebude to aj tym ze vela pretekov je dost daleko zo Slovenska? Niektore vzdialenosti boli celkom velke
02.10.2018 - 18:58:00
00
Swarz, samozrejme kazdemu chutí niečo ine. Mne sa pacia aj tie bikeparkove, ale ovela radsej jazdim cisto prirodne ;)

Ta ucast je podla mna dana aj tou vzdialenostou, s výnimkou Koutov a Malej Moravky je vsetko priserne daleko, ale aj tou velkostou enduro "sceny". Ked je na slovensku na starte 30-100ludi, tak v CR je to 300-500.
02.10.2018 - 20:46:30
00
Ale v CZ je aj viac obyvateľov, ako u nás, takisto podpora športu všeobecne v CZ v porovnaní s nami je celkom inde. V neposlednom rade, pozrime sa, koľko bike rezortov sa buduje v CZ a v akom sú stave (technickom, či marketingovom). My sme proste zaostalí...vo všetkom. Keď sa pozrieš na XC preteky pár rokov dozadu (3-5) tak tu sa pomaly singláče nevyskytovali, išlo sa do kopca po zvažniciach a z kopca detto. V posledných rokoch sa to však pomenilo, pribúdajú moderné prvky...no na echt enduro preteky sme ešte asi nedospeli.
02.10.2018 - 21:51:36
01
Prepáčte moju naivnu otázku, ale kráľovské enduro na Spiši bolo akože nedobre? Aj to frflanie je také slovenské.. :)
02.10.2018 - 22:46:19
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up