Dufam, ze za svoju aroganciu dostanu len tu najvyssiu mozno sadzbu.
https://domov.sme.sk/c/20927177/policia-obvinila-ucastnikov-tragickej-nehody-na-orave.html?ref=trz

Zaroven by im mohli dozivotne zakazat soferovat na nasom uzemi.
01.10.2018 - 22:14:17
02
To je lahke, v base sa nesoferuje, nechal by som ich tam makat a platit dozivotne tej rodine.
01.10.2018 - 22:45:33
00
"...vodičovi auta zn. Porsche, hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na dva až päť rokov..."

za vrazdu?! fakt by ma zaujimalo, ktory k..t navrhuje a hlavne schvaluje take tresty za take preciny. za toto by som mu z fleku dal dozivotny zakaz soferovat a do basy na 10 rokov. pri jeho absurdnej neopravnenej zabave zabil cloveka, tak nech za to ku.va pyka. takisto mladi soplaci na 20-rocnych bavorakoch z vrakoviska, co sa prehanaju 120 po primestskych okreskach a zabijaju nevinnych. do kedy budeme toto tolerovat...?
01.10.2018 - 23:04:46
01
trochu nechapem, co chcu tomu soferovi mercedesu, sice isiel jak prasa, rychlo, cez plnu, jasne ze na pokutu, keby ho chytili tak da 800 eur a ide dalej, ale obehol to s prehladom, a toto sa tu stava bezne a policajti to zjavne toleruju, lebo taky je zakon, a ak teda video staci, tak podme nahlasovat vsetkych zaradom a za chvilu bude tretina soferov jednou nohou v base
01.10.2018 - 23:12:24
00
No tomu šoférovi mercedesu chcú prišiť účasť na "ilegálnych pretekoch" na verejných komunikáciach a preto zháňajú videá od náhodných šoférov (síce nie sme v Rusku, ale hádam bude viac videozáznamov z ich jazdy kde budú samozrejme všetci traja). Preteky si urobili niekde od Rajca a do cieľa došli v Kubíne.

Prečo všetci pozastavujú nad citovanou výškou trestu? Najskôr musíte vodičovi dokázať úmysel a motív zabiť, kedy sú sadzby aj násobne vyššie, čo tu nikto nedokáže (toto nie je ani vražda, ani zabitie), tento prípad spadá najskôr pod usmrtenie:
(1) Kto inému z nedbanlivosti spôsobí smrť, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
(2) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania
, alebo
b) na chránenej osobe..

alebo všeobecné ohrozenie:
(1) Kto z nedbanlivosti spôsobí alebo zvýši všeobecné nebezpečenstvo, alebo sťaží jeho odvrátenie alebo zmiernenie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním
a) značnú škodu, alebo
b) ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.

(4) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb.

Ja tie zákony nevymýšľam. Práve dôkazy z ich bezohľadnej jazdy im môžu priťažiť, kulminovať obvinenia, respektívne preklasifikovať trestný čin... A nejako som nepochopil či v tom aute boli aj deti ako chránené osoby, najskôr tam bol len sám otec.
02.10.2018 - 01:01:50
02
Ťažko si viem v tomto prípade spojiť túto smrť so slovom nedbanlivosť. Nedbanlivosťou si viem predstaviť, že šofér nákladného vozidla nezabezpečí-zabudne v strese aby mu závozník kričal, či môže cúvať. V tomto prípade Poliakov išlo skôr o to, že hazardnou jazdou vedome riskovali svoje aj cudzie životy. Je to skoro na rovnakej úrovni ako keď sa chlap nadrbe v krčme sadne do auta. Ešte pred prvým pohárikom musí byť triezvy takže vie, že v momente ako začne chlastať, nebude triezvy keď sadne do auta a jeho jazda nebude bezpečná a určite je hazard riadiť auto.
02.10.2018 - 14:27:11
06
user_id napísal:
Google Maps Streeview je tvoj kamarat :)
Príloha:
most Apollo - zakaz.PNG

Ano, obcasne tam davali 60tku, ale uz dlho nie, rec nebola o docasnom znaceni displayom, ale trvalom znaceni .. hlavne to (ako som spominal), zvykli davat ked bola kolona, smerom do mesta :lol:
A ako pisal Stax, smerom do Petrzky tam na odbocke na Einseinovu meravaju, ale videl som ich aj dalej v Petrzalke.
Uz sa tam inak nejazdi 60, ani 70 .. uz bezne 80-100 :tmi: .. po Bajkalskej tiez niekedy jazdia aj 120 a mylia si ju s dialnicou (vyblikavaju a pod.).

xgasko napísal:
Ja to tam poznám, nepotrebujem Street View. b0b0 písal, že po ňom vytrubujú medzi Svätým Júrom a BA a potom ešte lto pridal komentár k mostu Apollo, tak to vyznelo ako keby tam jazdil :D preto som sa pýtal, či tam je zákaz :D

Ano, jazdim tade ... ale autom :D, 50tku predsa nebudem s bajkom riesit, tak rychlo nezvyknem jazdit :lol: .. zatial, kym nemam motor :rofl:

Nerieste uz inak tu havariu. Len sa zbytocne rozculite a budete flejmovat, hejtovat a citovat zakony.
02.10.2018 - 14:51:15
00
https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/20927589/cyklista-vrazil-do-otvorenych-dveri-auta-v-nemocnici-zomrel.html
02.10.2018 - 14:53:03
00
Hosť napísal:
Ťažko si viem v tomto prípade spojiť túto smrť so slovom nedbanlivosť. Nedbanlivosťou si viem predstaviť, že šofér nákladného vozidla nezabezpečí-zabudne v strese aby mu závozník kričal, či môže cúvať. V tomto prípade Poliakov išlo skôr o to, že hazardnou jazdou vedome riskovali svoje aj cudzie životy. Je to skoro na rovnakej úrovni ako keď sa chlap nadrbe v krčme sadne do auta. Ešte pred prvým pohárikom musí byť triezvy takže vie, že v momente ako začne chlastať, nebude triezvy keď sadne do auta a jeho jazda nebude bezpečná a určite je hazard riadiť auto.

Dobre, tak im dokáž, že vedome chceli niekoho zabiť, proste je to nedbanlivosť, tak je to v trestnom zákone dané. Teraz som čítal, že všetkých 3 obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia, tak som mal pravdu. Už len dúfať, že sa to nezakope niekam a budú dostupné ďalšie dôkazy a priťažujúce okolnosti...

PS: ja neriešim, či je to pre nich veľa alebo málo, len keď sa zvýšia sadzby pre nich tak automaticky bude zvýšená aj pre toho šoféra nákladného vozidla ktorý cúvaním niekoho zabije... Teda pokiaľ nechceš mať v zákonoch toľko výnimiek, že sa každý z toho nejako vyvlečie. Čo na Slovensku možno ani nebude treba, teda ak máš veľa €, $ alebo zlotých.
02.10.2018 - 15:49:04
00
Kludne nech je tam aj milion vynimiek. To je predsa praca pre pravnikov, sudcov... Toto je podla mna uplne jasny pripad - nebezpecna jazda, porusenie niekolkych predpisov - zabitie cloveka - co viac tam treba? A zakony by mali byt nastavene prave tak, aby sa v takychto pripadoch z toho nedalo vykrutit. A tresty MUSIA byt vysoke, aby sluzili aj ako prevencia pre ostatnych debilov, lebo verim, ze si to uz fakt rozmyslia, ci im to stoji za to.
02.10.2018 - 16:03:58
01
milos21 napísal:
Dobre, tak im dokáž, že vedome chceli niekoho zabiť, proste je to nedbanlivosť, tak je to v trestnom zákone dané. Teraz som čítal, že všetkých 3 obvinili z trestného činu všeobecného ohrozenia, tak som mal pravdu. Už len dúfať, že sa to nezakope niekam a budú dostupné ďalšie dôkazy a priťažujúce okolnosti...

PS: ja neriešim, či je to pre nich veľa alebo málo, len keď sa zvýšia sadzby pre nich tak automaticky bude zvýšená aj pre toho šoféra nákladného vozidla ktorý cúvaním niekoho zabije... Teda pokiaľ nechceš mať v zákonoch toľko výnimiek, že sa každý z toho nejako vyvlečie. Čo na Slovensku možno ani nebude treba, teda ak máš veľa €, $ alebo zlotých.

Rozumiem ti, ale je rozdiel zabiť niekoho s vedomím, že jazdíš nedovolenou rýchlosťou cez plnú čiaru a je rozdiel zabiť niekoho cúvaním viac-menej nešťastnou náhodou.
02.10.2018 - 16:10:08
01
110mat110 napísal:

Minuly tyzden som siel z prace po cyklopruhu cez mesto a na chodniku stala dodavka s otvorenymi zadnymi dverami kde jedno kridlo zasahovalo do cyklopruhu, zbadal som to na poslednu chvilu lebo tie dvere boli tak blbo ku mne natocene. Tak som mu ich celou silou ako som vedel zavrel..aj po mne panacik cosi krical, ale radsej som nereagoval lebo by som ho tam asi tou lopatou co mal v ruke udrbal..
02.10.2018 - 16:26:25
02
milos21 napísal:
(4) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb.

Mal si zvýrazniť toto. Mŕtvy šofér, ťažko zranená spolujazdkyňa, ľahko zranený 21 ročný chalanisko...
02.10.2018 - 20:48:19
00
JoKo napísal:
Mal si zvýrazniť toto. Mŕtvy šofér, ťažko zranená spolujazdkyňa, ľahko zranený 21 ročný chalanisko...

akurat ze presne 1 mrtvy a presne 1 tazko zraneny nespadaju pod ods. 4 ...
to musel pisat nejaky dilino, lebo ked chcel do 4 zahrnut vsetky ostatne pripady mimo 3, tak mal napisat
"... a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť viacerým osobám".
02.10.2018 - 21:40:30
01
inak najlepsi su tito majstri sveta, co sami zverejnuju akoze inych zlych vodicov a jazdia ako prasce, napr. tento tu v case po 5:30 nahana pretekara co ide cez 80 v dedine a preteka sa na uzkych cestach, a ma srandu z toho ze si sklopi spetak o aviu
03.10.2018 - 11:13:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up