"Prachy" nie sú na to aby zostávali v peňaženke. Pokiaľ tam zostanú tak sú ti na nič a do hrobu si ich nevezmeš. :)
02.10.2018 - 22:30:59
02
On ich minie na juvenilne teensky ...
02.10.2018 - 22:33:56
00
Kristina Aj financna rezerva ma svoj vyznam ;).
02.10.2018 - 22:44:45
00
Nie na každé bicyklovanie potrebujeme čo najľahšie kolesá. Niekomu stačí to , niekomu zas treba ono . Podľa toho čo jazdíme. Keď si jazdí len tak na pohodu a nepotrebuje do toho vrážať väčšie peniaze , tak aj tie základné kolesá nemusia byť zlé :-)
02.10.2018 - 22:54:48
01
zopár testovacích bikov s o dosť lepšou výbavou som skúšal, ale až taký rozdiel som nevidel (a to na jednom z nich bol top model kolies od Fulcrum, na úrovni Campagnolo Bora)... stále je to o nohách, keď mám málo najazdené, kolesá ma nespasia... ale budúcu sezónu by som rád skúsil nejaký cestný ultramaratón, tam sa už na základný set kolies radšej nebudem spoliehať
02.10.2018 - 22:56:27
03
Je to o nohách a tréningu , ale keď sa budeš porovnávať s niekým rovnako silným ako Ty , dajme tomu na nejakom preteku čo chceš skúsiť , tak v takom prípade už tie lepšie kolesá pocítiš . Nevyskúšaš , nezistíš :-)
02.10.2018 - 23:04:13
01
user_id napísal:
Kristina Aj financna rezerva ma svoj vyznam ;).

Finančná rezerva sa neukladá do peňaženky :)
02.10.2018 - 23:50:31
00
Lost napísal:
zopár testovacích bikov s o dosť lepšou výbavou som skúšal, ale až taký rozdiel som nevidel (a to na jednom z nich bol top model kolies od Fulcrum, na úrovni Campagnolo Bora)... stále je to o nohách, keď mám málo najazdené, kolesá ma nespasia... ale budúcu sezónu by som rád skúsil nejaký cestný ultramaratón, tam sa už na základný set kolies radšej nebudem spoliehať

Pokiaľ si necítil rozdiel medzi lepšími kolesa a tým čo máš teraz tak si šťastný človek. Ušetríš veľa peňazí a stále si budeš užívať jazdenie rovnako.
Inak na ceste to nie je až tak o váhe pokiaľ sa nebavíme o kopcovitých trasách z dlhými stúpaniami cez 8%. Moderné vysoké a široké ráfky s U profilom lepšie "držia" rýchlosť, majú lepšiu aerodynamiku a proste sú rýchlejšie.
Inak slovné spojenie "mám málo najzdené" a "cestný ultramaratón" mi nejako nejdú dohromady :)
03.10.2018 - 07:10:39
01
Jedno čerstvé video z GCN:

NIe je to len o kolesách, ale aj o kolesách. Simon išiel prekonávať lokálny KOM, tak optimalizoval okrem iného aj kolesá. Človek priamo of Zipp-u mu poradil vysoké aero ráfy a k tomu 23 mm gumy. Iný človek mu zasa poradil použiť vpredu veľkú pílu kvôli efektivite, tak ju použil (a zaujímavo k tomu prispôsobil/preskladal kazetu). A tak.
03.10.2018 - 07:40:52
00
Pokiaľ niekto chce "upgradnúť" cesťák tak práve kolesá sú tým komponentom kde "pocíti" najväčší rozdiel.
03.10.2018 - 07:56:03
03
Predpokladám, že si kolesá myslela ako celok. Aj s obutím :-)
03.10.2018 - 08:06:55
00
B-rh-positivo je to možné... len je otázne, či už nie je jedno, či skončím 60. alebo 61. v kategórií :)
Kristina samozrejme, rozdiel v tuhosti a celkovo ovládateľnosti bicykla bol značný, ale pocitovo sa mi nešlo ľahšie napriek viac ako polkilovej úspore... nejde, ale pár podobných akcií som už na MTB absolvoval, tak viem, že je to viac o hlave a prestojoch/spánku, kde sa dá ušetriť strašne veľa času, ako samotných najazdených kilometroch
03.10.2018 - 09:23:24
00
B-rh-positivo napísal:
Predpokladám, že si kolesá myslela ako celok. Aj s obutím :-)

Samozrejme. Top kolesá na drôtových plášťoch sú mrhanie potenciálu a peňazí.
03.10.2018 - 11:50:22
00
Lost napísal:
B-rh-positivo je to možné... len je otázne, či už nie je jedno, či skončím 60. alebo 61. v kategórií :)
Kristina samozrejme, rozdiel v tuhosti a celkovo ovládateľnosti bicykla bol značný, ale pocitovo sa mi nešlo ľahšie napriek viac ako polkilovej úspore... nejde, ale pár podobných akcií som už na MTB absolvoval, tak viem, že je to viac o hlave a prestojoch/spánku, kde sa dá ušetriť strašne veľa času, ako samotných najazdených kilometroch

Pocitovo to nemusíš cítiť, ale možno keby si si meral nejaké časy tak by si bol rýchlejší. Ťažko na tréningu, ľahko na pretekoch je totiž mýtus. Tvrdým tréningom to nebude ľahšie na pretekoch. Budeš iba rýchlejší :)
03.10.2018 - 11:52:53
02
Nemyslel som na drôtené , ale dobre :-)
03.10.2018 - 11:53:35
00
keyboard_arrow_up