osobne si myslim, ze stabilna v zmysle veternych dni a kontinualneho vetra v istych lokalitach na uzemi SK. Lokalit vhodnych pre veterne elektrarne na uzemii SK nie je vela, pokial stale platia udaje spred par rokov, ktore si pamatam. Technicke prevedenie turbiny je si myslim uz zvladnuta vec, i ked i tu existuju stale inovacie
03.10.2018 - 12:49:52
00
Ani ja nedavam vsimne, aj keby som chcel nemozem lebo nemam popolnik :shake:
03.10.2018 - 12:52:22
04
110mat110 napísal:
Ine je ked mas realny problem. Stryko nepresiel, lebo nemal hlavovu opierku na jednom zadnom sedadle.


takisto som to mal al ja, kedze pri sklapani zadneho sedadla ju musim dat dole...
03.10.2018 - 13:14:13
00
to s opierkou je dobrá kreposť, ja mám kvôli detskej sedačke obrátenú naopak - čo asi tiež nie je bezpečné keby si tam niekto sadol namiesto sedačky - a na stk to nijako neriešil
03.10.2018 - 13:16:44
00
Izzy68 napísal:
osobne si myslim, ze stabilna v zmysle veternych dni a kontinualneho vetra v istych lokalitach na uzemi SK. Lokalit vhodnych pre veterne elektrarne na uzemii SK nie je vela, pokial stale platia udaje spred par rokov, ktore si pamatam. Technicke prevedenie turbiny je si myslim uz zvladnuta vec, i ked i tu existuju stale inovacie

Predstav si stav ze by sme pocuvli ekoteroristov a napriklad 50% instalovaneho vykonu je z lahko regulovatelnych eletrarni typu solar a vietor. Co sa stane ked bude zamraceny bezveterny den? Mala pomocka - eletrina nie je voda, ktorej ked je malo tecie pomalsie.
Ele sustava musi mat urcitu skladbu zdrojov od tazko regulovatelnych tepelnych a vodnych ako gabcikovo po lahko regulovatelne typu male vodne, precerpavacky a pod aby si vedel kopirovat vykon ktory je aktualne nutny.
Z mojho pohladu je solar vhodny len na chatach a strechach budov, ked vidim dotovane elektrarne na ornej pode je mi do placu. Vietor je fajn ale len urcite percento z celkoveho vykonu, nevies tym proste nahradit atomku/tepelnu.
03.10.2018 - 13:36:41
01
hrusky a jablka, ale preco ja ? :-D
03.10.2018 - 13:41:24
00
palo1707 napísal:
Ty si ako moj kolega, ten ani bohovi nechcel dat. Tak nepresiel a platil opakovacku a stalo ho to ovela viac casu a penazi. Tech technik ta ma v pazi on si svoju robotu spravi ci dostane alebo nedostane vsimne. V koho prospech to bude je tvoja vec.


Neviem ako ty, ale ja chodim na STK aj koli tomu, aby som vedel ci je moje auto v poriadku alebo nie. Nepotrebujem spravit STK s tym, ze mam auto v polorozpadnutom stave, brzdi len jedna brzda, tlmice su vytecene alebo ine problemy (ktore bezne vidiet na cestach) a potom davat na STK "vsimne". Aky to ma potom zmysel, ked sa neodfiltruju tie crepy na cestach?
03.10.2018 - 13:55:14
02
Pani asi ste ma nepochopili. Ja nehovorim ze treba dat uplatok. Ale treba dat auto do takeho stavu aby preslo technickou a nie spekulovat ci dam alebo nedam uplatok, lebo mam niekde problem o ktorom viem ale nechcem to riesit. Ak mas LEDky na svojom aute schvalene pre premavku a pre tvoje auto tak ich kludne maj na aj TK a nemaj obavu. Ak ale vedome pouzivas LEDky v rozpore s pravidlami, tak by si mal niest aj nasledky. A nielen na technickej, ale aj pri kontrole organom policie.
03.10.2018 - 14:05:38
01
Kde je pisane ci mam na svojom aute ledky schvalene alebo nie ? Neslovickarim, fakt sa pytam kde to je vyslovene napisane alebo zakazane aby som to nevedel ked tak obhajit. Moze sa stat ze mi daju v original servise ledky ?Rada vyrobcov od Philips alebo Osramu vyraba Ledkove nahrady beznych vlaknovych. ( nehovorim o stretavacich svetlach, tam je snad kazdemu normalnemu jasne ze ked je to svetlo dizajnovane na halogen/vybojku tak tam nesmie nic ine ist)
03.10.2018 - 14:12:49
00
Ono keď kúpiš tu ktorú LED žiarovku tak tam je napísané či je schválená na prevádzku na pozemných komunikáciách
03.10.2018 - 14:19:24
00
Robio presne to co si napisal, ak je svetlo urcene pre halogen, tak LED by tam byt nemala. To co kupis od philipsu alebo osramu je podla mna urcene do interieru.
Takze nasiel som od osramu
autožiarovka určená pre vnútorné osvetlenie do interiéru auta.

A philips
autožiarovka určená ako náhrada za klasickú autožiarovku W5W na osvetlenie EČV (ŠPZ), pre osvetlenie do interiéru motorového vozidla.
Takze ukazat krabicku technikovi a dovidopo.
Ak tam mas ale nieco z ciny, smola. Mala by ist von.
03.10.2018 - 14:40:37
00
ok, tak dik za info.spz necham led, je to sice cina(vyberal som podla konstrukcie take tie poctivejsie s rovnomernym svetlom) ale svieti to rovnako ako ziarovka, musel by to rozoberat, co nebude a spiatocku vymenim na ten jeden den, mam k tomu dobry pristup, takze to nieje problem.
Urcite to kazdy znas videl na ceste ked si niekto do svetiel napali nieco co uz od prveho pohladu nepasuje, nestieti to rovnomerne, alebo moc slabo, moc silno, v tom pripade som samozrejme za to ze to tam nema co hladat ale ak to adekvatne nahradi 21W ziarovku napr. v brzdovke alebo spominane spz osvetlenie, tak s tym osobne nemam problem.
Minule som videl osvetlenie spz, studena biela dobre ze nie modra biela a svetlo silne ako pod poulicnou lampou :D
03.10.2018 - 14:59:15
01
Aj s popisom

Prílohy:

Screenshot_20181003-145907.png
Screenshot_20181003-145907.png 743.9 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2018 - 15:00:44
00
Robio v podstate tak nejako to beru aj na STK. Proste zdravy rozum. Mne osvetlenie SPZ tiez dost svieti, ale ma to vyrazenu homologizaciu a je to kompletne svetlo, nie iba ziarovka.
03.10.2018 - 15:18:23
00
palo1707 napísal:
Robio presne to co si napisal, ak je svetlo urcene pre halogen, tak LED by tam byt nemala..

inak toto by ma zaujimalo v suvilosti s tymto :D https://ekonomika.sme.sk/c/20903055/od-septembra-na-slovensku-koncia-halogenove-ziarovky.html
04.10.2018 - 09:41:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up