chvilku som skusal ubuntu - zvykol by som si, stale ho mam ako live-usb v sufliku keby ma win nasral
04.10.2018 - 21:52:19
00
Ked mas v poziadavke MS Word, tak bezny uzivatel moze linux rovno skrtnut
04.10.2018 - 21:53:55
00
110mat110 moze byt? a ani to nebolelo :lol: a to som bezny uzivatel

i.imgur.com


Naposledy upravil canopus dňa 04.10.2018 - 22:20:41, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2018 - 21:57:04
02
Martinelli napísal:
cauko vospolok, mam k vam prosbu, aka je najlepsia nahrada windows ale pod podmienkou ze bude vhodny aj pre menej skuseneho uzivatela, take klasicke domace uzivanie, videa, fotky, prehliadac, word a podobne :)


Aky je dovod pre hladanie nahrady?
04.10.2018 - 22:05:30
00
Win programy väčšinou nie je problém na Ubuntu rozchodiť, ale ja osobne nevidím na to absolútny dôvod :) Paradoxne som sa najčastejšie stretával s problémami práve u Win, na škole, na prednáškach, na seminároch, všade nekompatibilita MS Office :D Síce používam len ODF, ale vždy prezentáciu alebo rozbor mám exportovaný v spoľahlivom PDF :)
Martinelli za mňa tiež Ubuntu, na také domáce žuvanie pre normálneho uživateľa je fajn. Výnimku tvoria len tí, pre ktorých je internet to (e) texty to (w) na ploche, ale to tvoj prípad nebude :)
04.10.2018 - 23:30:00
00
user_id napísal:
Aky je dovod pre hladanie nahrady?


chem vyskusat nieco ine, v podstate mi to na pisanie a prehliadanie aj staci, ked sa da tak si pozriem nieco online a sem tam stahujem fotky z fotaka a mobilu, rad by som win len preinstaloval "po starom" a nahodil len to co by som chcel ale neviem sa ani za svet dostat ku kodu winka v mojom pc
cital a pocul som ze ubuntu menej vyziera baterku, je na tom nieco pravdy?

p.s.: co riesit ak mi po zapnuti niecoho graficky narocnejsieho hodi ciernu obrazovku so zapnutym podsvietenim a mozem tak akurat hybat kurzorom po ploche? robi to od nedavnej aktualizacie intelackej grafiky
05.10.2018 - 01:50:04
00
Či "žerie menej baterku" - pokiaľ tam beží menej zbytočných procesov, tak aj spotreba môže byť nižšia, ale žiadnu mágiu za tým nehľadaj. Ako vravia chalani, nahraj si Ubuntu na USB kľúč, spusť z neho počítač a vyskúšaj sám. Ono tie live verzie Linuxov fungujú veľmi pekne, takže sa na nich dá bežať aj dlhodobo. A keby sa Ti Ubuntu náhodou zdalo príliš veľké, stále je tu trebárs taký Slax. Linuxu sa netreba báť, v dnešnej dobe už funguje porovnateľne s Windows, či MacOS (ako to už býva, v niečom je lepší a v niečom zasa horší).
05.10.2018 - 07:38:16
01
Hack3r napísal:
Nazdar, doriesil si to nejako? cisto len zo zvedavosti :)


áno,ale nebolo to jednoduché,poslal som doporučený dopis z výpoveďou členstva tomu "technische administrator" do Švajčiarska,podla sledovacieho čísla som videl,že ho prebrali na tretí pokus,ale tí zmrdi podvodnícky samozrejme neposlali na môj mail potvrdenie,že členstvo je ukončené-tak som potom písal pár mailov priamo na akože technickú podporu priamo na stránku,posledný bol v tomto znení-kopírujem:
Hi,Andrea
Žiadam o vysvetlenie,prečo ešte nie je môj účet zrušený-členstvo som vypovedal písomne tak ako si písala,doporučeným listom,list bol odoslaný 22.8.2018 , doručený bol 28.8.2018 , neprišlo mi žiadne potvrdenie o prijatí a účet je stále aktívny.
Nerád by som túto pokútnu spoločnosť žaloval za porušovanie spotrebitelských práv,podmienky vypovedania zmluvy sú tak či tak protiprávne-preto čakám o urýchlenú odpoveď a potvrdenie o zrušení členstva,žiadne ´dalšie platby odo mňa už banka neprepošle.
až potom prišla odpoveď-kopírujem:
Hi
Lemon,

Váš profil byl smazán
sú to podvodníci,majú desiatky podvodných stránok,sú tisíce ludí,ktorým sťahujú z účtu mesačne cca 20 Eur,stačí jedna chyba,ktorú som urobil aj ja-zaplatiť kartou jednu platbu v domnení,že je to len jednorázová platba,potom príde prekvápko,keď je platba sťahovaná každý mesiac automaticky,výpoveď z "členstva" nie je jednoduchá,ich podmienka je poslať doporučený dopis,je to síce porušenie práv spotrebitela,ale pozor-ak niekto zablokuje kartu,aby platby neodchádzali,počkajú si,a potom to posunú exekútorovi,prípadov je dosť vela,napr:
https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-3186/dateyard-ag
je neskutočné,že tie podvodné stránky ešte nie sú blokované,asi to niekomu vyhovuje,aj exekútori potrebujú zarobiť ...
05.10.2018 - 08:07:03
03
Martinelli ak mas dostatocne velky disk mozes mat v PC aj Win a Ubuntu - navod ako na to najdes. Alebo live usb - navod tiez najdes - ked som to zvladol ja, zvladne to kazdy. Len pri live usb si limitovany rychlostou USB takze tam plny vykon necakaj. Open office mam doma na Win10 a popravde sa mi paci viac ako office - lepsie sa mi v tom robi - take to bezne pouzivanie. Cize word do linuxu by som ani nedaval.
05.10.2018 - 08:59:23
00
Linuxerstvo je len pridávanie si problémov. To už fuckt radšej mac, a ani ten nechcem. Privysoká cena za frikulínstvo.
05.10.2018 - 15:47:24
01
Pouzivam linux dakedy aj unix a aj windows je to prast ako uhod. Na druhej strane som svokrovi dal na book nejake k/ubuntu a nema stym najmensi problem, pricom na desktope ma win10. Takze nepodcenovat jednoduchsich ludi. Proste im povies co ktora ikona robi a nemproblema
05.10.2018 - 17:25:37
01
tulenik netrep blbosti. linux sa da normalne pouzivat uz niekolko rokov...
05.10.2018 - 19:04:10
00
tulenik aj mas pravdu ale bavime sa o takom domacom zuvkani - prezeranie webu, fotiek, videa, napisat nejaky ten text vo worde.
05.10.2018 - 19:25:20
01
Na taku cinnost bohate staci tablet, alebo aj smartphone s pripojenou klavesnicou a displayom :)
05.10.2018 - 19:29:39
00
Linuxerstvo nie je pridavanie si problemov. Su distribucie, ktore maju stabilne verzie a normalnu dlhodobu podporu tak ako windows a su to plnohodnotne operacne systemy. Vsetko co spravis vo windowse, dokazes spravit aj v hocijakom stabilnom linuxe.
05.10.2018 - 20:07:19
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up