VlNETU napísal:
PhilJ Tak ked je les daleko da sa priblizit autom ;)


nj, ale potom sa nemozu pochvalit ze najazdili 5000km/rok :lol:
05.10.2018 - 18:51:37
00
Praskanie Spectralov mi nepride ako nieco neobvykle. To, ze nerobia zvolavacku ako v US, moze byt tym, ze v EU nemali tolko nahlasenych pripadov vzhladom na predane kusy, ale aj tym, ze v US maju prisnejsie zakony a postihy ako v EU vid Dieselgate VW).
Praskaju aj ine znacky, nie len na G. :-) Z tych novsich napriklad od Cannondalu Scalpel aj F-si praskala (a praska) zadna stavba, rovnako predosla generacia Scott Spark. A fora su plne aj BMC, Rocky Mountain, aj Yeti ci YT.
Je to hlavne preto, ze vo vacsine procesov (navrh, vyrova, kontrola) su stale ludia a ti robia chyby. :-) Niekedy je to zly navrh, niekedy vyrobna chyba.
Podstatne je ako sa k tomu firma postavi. A pokial viem Canyon riesi reklamacie spolahlivo a stavbu vymiena. Dokonca bez zbytocnych otazok a natahovaciek, narozdiel od niektorych SK firiem (ci uz predajcov alebo distributorov). Je fakt, ze to niekedy trva dlhsie, ale je to kupovane v DE, takze sa treba riadit ich zakonnikom (ktory nema 30 dnovy limit).
Takze za mna Canyon nezavrhujem. Ma kvalitne biky, reklamacie riesi spolahlivo a ponuka dobry pomer vybavy a ceny. Aj ked posledne dve sezony sa mi zda, ze isli riadne hore za rovnaku vybavu a uz to nie je o tolko lepsia kupa ako klasicka znacka vo vypredaji. Ale je fajn ze su tu, aspon maju klasicke znacky konkurenciu a ich ceny nie su take vysoke ako kedysi.
No a k skusenosti Ninja600, je to riadny fail. To by sa fakt nemalo stavat. Kedze su tam niektore casti poskodene, silne pochybujem, ze to bol outlet model, ktory ti omylom poslali. Skor to mal balic (mozno to bol Slovak, ktory ti ho zavidel... :-) ) na haku a bike tam nahadzal nez zabalil. To, ze uz vobec nebudu mat tento ram je nepravdepodobne, kedze musia vyrabat nejake kusy na pripad reklamacie. Je mozne, ze ti najskor ponuknu prachy ale skus trvat na biku. Mozno ti neponuknu presne to iste a je mozne, ze v pripade rovnakeho ramu to moze isty cas trvat (kym vyrobia ci dorazia ramy).
Kazdopadne drzim palce nech to poriesia k tvojej spokojnosti. Daj potom vediet ako si dopadol.
05.10.2018 - 21:07:36
03
Riešite to tu príliš emotívne. Canyon vyrába kopec modelov, predáva kvantá a myslím, že sa nedá povedať, že sú to všetko shity. Kľudne sa im môže stať, že Spectraly alebo Exceed CF SLX praskajú viac (ktorej značke sa toto ešte nestalo?), ale dôležité je, ako sa postavia k reklamáciám. Ja mám cesťák, rám úplne bez problémov, došiel v tip top stave. Ale napríklad riešim už druhú reklamáciu ložísk v kolesách Mavic. Vždy poslali kuriéra, koleso zobrali, opravili a poslali späť (teraz mi posielajú späť druhú reklamáciu). Takže som spokojný :)

A teraz by som mohol kydať na Mavic, karbónové Ksyriá za 2kEUR, po asi 2000km odišlo ložisko v orechu, po 3500km praskla špica v zadnom kolese a teraz po asi 4500km odišli ložiská v prednom kolese. Ale predtým som mal hliníkové Ksyriá, asi 12000km bez jediného problému. Je Mavic shit?
06.10.2018 - 09:53:12
01
Marcels nie je len tie hlinikove si kupoval pred x rokmi a vtedy sa robili veci na vydrz a teraz na spotrebu.A preto sa drzim starych dobry veci a syslim starsie komponenty a na bikoch mam 3x9 okrem scalpela tam he 2x10 a modlim sa aby som vedel stale starsie veci zohnat
06.10.2018 - 10:18:25
01
Hentaký ako si ty rasto sú brzdou pokroku ale chápem keďže si pankáč. :)
06.10.2018 - 11:23:13
01
Ano hipstery su pokrokovejsi a ***** v mensine 😄
06.10.2018 - 12:36:45
00
marcels napísal:
Kľudne sa im môže stať, že Spectraly alebo Exceed CF SLX praskajú viac (ktorej značke sa toto ešte nestalo?), ale dôležité je, ako sa postavia k reklamáciám.

Kedze Canyon je "internetova" znacka, tak aj diskusii na internete bude viacej a mozu vytvarat dojem, ze tych prasknutych je percentualne viac, ako pri inych znackach. To je ale tazko posudit.
Dolezite je, ako to vyrobca riesi. V tomto pripade to skor neriesi, kedze sa jedna o chronicky viacrocny problem :(
06.10.2018 - 14:21:17
01
kde by som mal mat prasknuty spectral?
06.10.2018 - 15:45:22
00
Hosť napísal:
Tiež sa bohužiaľ pridávam k nespokojným zákazníkom Canyonu a to nie je prvý Canyon u nás doma. Neuveriteľne ako dokáže radosť vystriedať sklamanie behom chvíle po vybalení bicykla z krabice. Oškretý rám na viacerých miestach, chýbajúce veci, nakrivo zmontovaný kokpit...už som kontaktoval Canyon, som zvedavý ako sa k tomu postavia.
Mal som sto chutí hneď to hodiť naspäť do krabice a poslať späť. Vyzerá to horšie ako nejaký bajk z outletu :swear:

Uz ti odpisali nieco?
06.10.2018 - 16:48:52
00
Majú ma na saláme...veď som u nich nechal iba necelých 4k eur.
06.10.2018 - 18:44:48
00
4K € a ty si vyberieš Canyon ?! Ty to môžeš mat Derosa , cipollini , Pinarello , Isaac ... stále uvažujem , čo vás k tomu vedie .
06.10.2018 - 19:00:53
07
De Rosa je priemerný bicykel a silno preceňovaná, u Pinarella a Cipollini by to nebolo ani na rámovú sadu a Isaac mi nič nevraví.
Ďalšie tipy na overený, pro pelotón aero cesťák na Di2?
06.10.2018 - 19:23:53
03
https://www.lapierre-bike.sk/produkt/lapierre-aircode-sl-700-fdj-ultimate-mc/1384
06.10.2018 - 19:37:26
00
to uz by bola ina tema, ale za 4 litre sa veru da kupit v dnesnej dobe riadna strela
06.10.2018 - 19:39:12
02
Aeroad strela je, to mi ver. Nekupoval som naslepo, ani bez vyskúšania, vedel som presne čo chcem.
Každopádne ak sa k situácii nepostaví Canyon férovo mám záložný plán a nie je to nič od taliansko-taiwanských značiek :)
06.10.2018 - 19:49:07
00
keyboard_arrow_up