Ramon1 napísal:
4K € a ty si vyberieš Canyon ?! Ty to môžeš mat Derosa , cipollini , Pinarello , Isaac ... stále uvažujem , čo vás k tomu vedie .


Preco si myslis ze tie znacky su nieco viac ako canyon? Ja konkretne s canyonom mozem porovnavat trek, lapierre a cannondale a ver mi ze ani jeden nebol a ani nie lepsi ako canyon tak ak mas osobnu skusenost tak napis ak nie tak tu neporovnavaj na zaklade akoze znacky
07.10.2018 - 00:48:09
03
Niekto súdi podľa značky na ráme. Canyon je síce už masovka, ale majú výborné rámy a Aeroad je kategória sama o sebe. Že prišiel v stave akom prišiel ma mrzí, to ale neznižuje kvalitu rámu. Pinarello(vyrábané v Číne s nápisom Made in Italy) ma oproti tomu vôbec neoslovilo, nemal som pociť že šliapem na ráme čo stojí viac ako celý Ultimate alebo Aeroad na Di2 a karbón kolesách. Pod zadkom som mal množstvo cesťákov a Canyon je z toho najlepšieho.


Na druhú stranu ale ich výstupná kontrola stojí za dve veci a ceny už tiež nie sú čo bývali(na direct sale značku).
07.10.2018 - 09:47:01
00
No to ano tie ceny sú dosť vysoké, keď si vezmeme, že nemajú obchodného zástupcu a predajcov ktorí zoberú 50%

Pokiaľ si chcú odčiniť tu hanbu akú si spravili tým, že ty poslali to čo ti poslali mali by ti dat nový bike z novej kolekcie :)
07.10.2018 - 10:08:47
00
Asi zostanem nepochopený, ale skúsim to. Je smiešne hádať sa, či je lepší scott alebo merida alebo canyon, sú to všetko rámy vyrobené na Taiwane a osadené komponentami iných výrobcov ako dt swiss, sram, shimano... Canyon ponúka nejaký rám a k tomu väčšinou slušný výber komponentov za lákavú cenu. Čo mňa ako zákazníka zaráža je spôsob akým sú tie komponenty mizerne osadené a nastavené. Ako môže výrobca ktorý sa hrá na nemeckú kvalitu poslať niekomu bike za 5000 na ktorom sa stredové zloženie posúva pol centimetra doľava doprava? Na každom jednom Canyone čo som kúpil bolo treba niečo dolaďovať, opravovať, nastavovať. Brzdy, prehadzovačky, bowdeny, hydraulické hadičky, brzdové kotúče... Bolo pre mňa nepochopiteľné ako sa tie isté chyby opakovali dokola na každom ďalšom canyone čo som kúpil, ako keby to montovali ľudia ktorí tomu nerozumejú. Príklad predná prehadzovačka, tri rôzne bicykle a trikrát nastavené na trojplacku na dvojplacke. Riešiť to cez canyon servis je zdĺhavé, a riskujete ďalšie poškodenie bicykla pri fúrikovaní hore dole kuriérem. Takže zahrešíte, mávnete rukou, opravíte si to po vlastnej ose a jazdíte... Zhrniem to takto: Canyon robí dobré bicykle, ale na ..... ich kompletizuje, jednoznačne v tej firme zlyháva kontrola kvality. Časť zákazníkov dostane perfektný produkt za výbornú cenu, bohužiaľ časť zákazníkov nie. Všetko sa dá vyjadriť štatisticky, tu je štatistika o firme Canyon z trustpilot.com: 30% veľmi spokojných zákazníkov, 70% nespokojných... Ako majiteľa rôznych bicyklov Canyon ma to ani trochu neteší. Ale taká je doba, dnes sa kvalita ťažko hľadá, pretože všetko je made in china.
07.10.2018 - 10:22:16
03
Hosť napísal:
No to ano tie ceny sú dosť vysoké, keď si vezmeme, že nemajú obchodného zástupcu a predajcov ktorí zoberú 50%

Pokiaľ si chcú odčiniť tu hanbu akú si spravili tým, že ty poslali to čo ti poslali mali by ti dat nový bike z novej kolekcie :)


V prvom rade budem rád keď aspoň odpíšu na email :D
07.10.2018 - 10:26:31
00
Hosť napísal:
De Rosa je priemerný bicykel a silno preceňovaná, u Pinarella a Cipollini by to nebolo ani na rámovú sadu a Isaac mi nič nevraví.
Ďalšie tipy na overený, pro pelotón aero cesťák na Di2?


Isaac tu jazdí asi málo ľudí ... ja iba krátko ... odporúčam sa aspoň pozrieť na túto značku ... napr.: https://www.isaac-cycle.cz/isaac/190-silnicni-kolo-isaac-meson

Ináč, prajem Ti, nech to všetko dopadne dobre.
07.10.2018 - 11:22:40
01
bmprsvz7777 napísal:
Príklad predná prehadzovačka, tri rôzne bicykle a trikrát nastavené na trojplacku na dvojplacke.


Niektore maju byt nastavene na 3x aj pri dvojplacke. Aspon teda pri 2x10 ;)

Prílohy:

Screenshot_20181007-114223.png
Screenshot_20181007-114223.png 454.47 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2018 - 11:45:44
00
Hosť napísal:
Niekto súdi podľa značky na ráme.


Osobne si myslim, ze sa to tyka vacsiny. Vid tema "Galeria nasich cestakov", kde podla pacikov zistis ako je to s oblubenostou jednotlivych znaciek, pritom dizajnovo su skoro vsetky ramy na jedno kopyto.
07.10.2018 - 13:49:46
01
Bolo to Shimano XTR M9000 2x11 (ktoré nemá prepínanie medzi 2x11a 3x11, má 3 polohy) ale dá sa nastaviť tak aby bola tretia poloha mimo prevádzky, dosiahneš to vymedzením rozsahu a napätím lanka.
07.10.2018 - 14:05:34
01
inak absolútne vám odporúčam spectral CF SL, zadná stavba je z uhlíkových vlákien, riadítka dtto, je to cítiť (a nemusíte riešiť či nastala nejaká únava materiálu)
07.10.2018 - 14:28:57
00
Ninja600, keď im zavoláš, povedia ti, že máš napísať mail, na ten odpovedajú spravidla po 3 dňoch, požiadajú ťa o číslo zákazníka a číslo objednávky, zasa 3 dni čakáš, potom je víkend a postupne sa po 2 týždnoch dopracujete k tomu, že pošlú kuriéra, v krabici musí byť kópia faktúry. Vrátanie peňazí trvá vcelku dlho, 2-3 týždne. toť moja skúsenosť.
07.10.2018 - 14:43:57
00
2-3 týždne od dátumu keď bike prevezmú v Koblenzi
07.10.2018 - 15:09:33
00
VlNETU napísal:
PhilJ Tak ked je les daleko da sa priblizit autom ;)

Fuj .. v dnesnej dobe rozmyslat takto neekologicky ? Aspon teslou dufam chodis :lol:

Yogisz napísal:
kde by som mal mat prasknuty spectral?

tusim je to prava dolna vzpera, kusok od hlavneho capu, pri zvare, alebo priamo zvar.

Hosť napísal:
tak tretina jeho kilometrov je ekvivalent hradze... to ani nepocitam za jazdenie ;)

Pre mna je uz narocnejsie ist 2 hodiny po rovine ako 2 hodiny v kopcoch. A nerobim si srandu :) Inak samozrejme zalezi na priemerke. Ist po hradzi 20km/h (nepocitam vietor) a ist 35km/h priemerkou je dost rozdiel.
07.10.2018 - 17:39:04
00
bmprsvz7777 bmprsvz7777
Konečne nejaký relevantný fakt?
www.canyon.com">https://www.trustpilot.com/review/www.canyon.com
07.10.2018 - 21:23:43
00
robikka napísal:
Preco si myslis ze tie znacky su nieco viac ako canyon? Ja konkretne s canyonom mozem porovnavat trek, lapierre a cannondale a ver mi ze ani jeden nebol a ani nie lepsi ako canyon tak ak mas osobnu skusenost tak napis ak nie tak tu neporovnavaj na zaklade akoze znacky


V rámci objektivity najprv poviem že som si poriadil tento rok Exceed CF, som spokojný.
Minulý rok som aj v rámci MTBiker test days skúšal rôzne cesťáky a výsledok bol:
- Top - Pinarello Dogma F10
- takmer Top: Colnago C60, kamošove 5r staré
- sklamanie: Cannondale top model (nepohodlné), Canyon CF (extra nepohodlné)
08.10.2018 - 09:01:48
00
keyboard_arrow_up