LM Strada (VST) sa vyberaju dobre, aj ked to moze zavisiet aj od predpnutia pruzinoveho drotu v pake. LM (VST) niekde tvrdili, ze pre ich misky nie je treba zmenu mletia pri striedani. Mozem potvrdit z praxe, ze do LM 7g a LM 17g mozem mliet pri stejnom nastaveni mlynca. Prioritne odladim na LM 7g a ak je treba, pre LM 17g jemne doladim plnenim misky (gramazou). Btw, ak paka nema dno, misku vzdy jednoducho vytlacis zospodu.
02.10.2018 - 22:12:46
00
peterg napísal:
Aj paky su ridgeless? Myslel som, ze len misky su ridged a ridgeless. Btw, mam aj ridged (LM) aj ridgeless (IMS) misky a radsej mam tie ridged, lebo pri vyklepavani puku nevyletuju aj z pukom z paky ako ridgeless (ako som spominal, klepem o krk paky) a v pohode ich vyberiem von rukou aj z paky s vypustou (z bottomless paky niet co riesit, vytlaci sa zospodu).


Presne na tomto príklade demonštruješ absenciu “ chápania v kontexte “ ... ako som ti písal nedávno . V tomto prípade v nahlosti som zabudol dať bodku pred dve slova “ ridgeless verziu “ . Máš ťažký život s takým hendikepom . A na tvojom mieste ak ti “ vyletujú misky “ z páky pri vyklepavani puku by som zainvestoval do novej “ pružinky portafiltru “ . Mne nikdy nic nevypadávalo pri vyklepávani ...
02.10.2018 - 22:23:20
00
To čo už, mám ťažký život ... :D
Problém nie je v pružinke, vyklepávam o krk páky, nie o misku, preto ridgeless vyletujú ;) . Ale to som predsa už raz či dvakrát uviedol ... žeby chýbal kontext? :P
02.10.2018 - 22:38:04
00
Ešte raz ... a ešte ti chyba aj schopnosť “ čítať s porozumením “ . Je jedno u mna či to ***** po “ krku “ či po “ kruhu “ . Kúp novú pružinu a potom daj report ... alebo ti donesiem tu moju , namontujem na tvoj portafilter . A ak po ***** vypadne máš u mna jednu Mzungu ;)
02.10.2018 - 22:42:21
00
Roman, to nerieš, rýchlo by si prišiel o Mzungu ... závisí len od sily úderu. Radsej povedz, aka je (Mzungu).
Btw, dá sa spraviť aj springless páka. Neviem, načo je to dobré, ale stretol som sa aj s tým. Možno ak niekto melie priamo do misky a tiez tampuje priamo v nej a potom ju chce bez porusenia lahko vlozit do paky ...
Edit:
Ale ked budes niekedy v PO, tak sa ohlas, aspon si trochu pokecame ...
02.10.2018 - 22:52:16
00
Jasne , veď len debata . Ja to mám ťažké , rovnako ako ty , len iným spôsobom :) ... Peťo Mzungu som ešte neotvoril. Mám ešte 3 1/2 balenia Nensebo a zopar kíl Medúzy . Nensebo je vynikajúca , pravom si zaslúži označenie “ Competition series “ hoci ma “ len “ SCA 90.50 .

Springless paka , videl som na videách ... podľa mna nepraktické . Však všetky úkony sa dajú previesť aj bez vyberania košíka
02.10.2018 - 23:27:42
00
Dnes sa mi konečne podarilo pripraviť kávu v dvojmiske, pričom puk bol suchý, dal sa prelomiť a dokonca mal aj otlačené dierky od sitka, ako tu dal pred časom fotky ramom. Juchú. Lepším sa.
02.10.2018 - 23:38:56
00
Chlopi, čo ste sa upili k smr.. z tých 10 kg kávy, keď tu je tak hlucho? :lol: :rofl:
07.10.2018 - 15:21:17
00
Ja teraz trénujem s wattmetrom , a som vskutku dojbný . Tak tu momentálne menej vypisujem ... a plánujem kúpu druhého setu Pullman Tamper Big Step + Redistribution tool tiež od Pullmanu + bezodnú páku dvakrát v javor dreve od TorrToys. Nech viem porovnať s OCD-ečkom . A neprestávam riešiť dilemu ktorý vybrať / Rocket R9, Slayer, Dalla Corte Mina / ...
07.10.2018 - 21:37:27
00
Dalla Corte Mina, ja by som bral tiež, keby mala internú nádrž. Tak ešte čakám na zjavenie alebo zoberiem GS3/MP. ;)
07.10.2018 - 22:08:51
00
A komu už treba internú nadrž...všetky vyššie triedy idu napriamo. Jeden má problémy s velkostou linky , druhý člen s priamym napojením ... ste my ale parťáci do debaty
07.10.2018 - 23:27:45
00
A komu už treba internú nadrž...všetky vyššie triedy idu napriamo. Jeden má problémy s velkostou linky , druhý člen s priamym napojením ... ste my ale parťáci do debaty

Zabudol si napísať "skoro všetky" a čo GS3?
Oprava: je pravda, nenapísal si "len napriamo" ;)

Ramon1 pri tej Tvojej spotrebe je to opodstatnené, ale pri tom mojom komornom pití 3-4 kávy denne si to nemienim komplikovať. ;) Skorej by som potreboval zistiť, či si potiahne vodu aj z externej nádržky, veď čerpadlo má. :^)
08.10.2018 - 07:23:36
00
Asi nie ... trebalo by dokúpiť kavove “ barelove čerpadlo “ . Niekoľko 100€ ! Priame napojenie je ale v tvojom prípade najlepšie riešenie . Vždy čerstvá voda a s demikolonou ako mám ja , je to best .
08.10.2018 - 07:51:50
00
Tomu verím, ale pri mojej spotrebe nevyužiteľné. U nás kávu pijem len ja a občas nejaká návšteva. :(
Ako často meníš BWT filter, alebo lepšie povedané, treba meniť?
08.10.2018 - 07:59:16
00
Píšu BWT že 1 rok alebo 1500litrov môj BWT veľkosť M , myslím ... mám ho už druhý rok bez problémov , len teraz mám 1100 litrov . Veď práve pre teba by to bolo super , vždy čerstvá voda . Nejak ta nechápem , pri malej spotrebe buď stále dávaš čerstvú alebo piješ zatuchlinu .
08.10.2018 - 08:59:01
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up