to je veľmi individuálne :D ten bod je inde, keď zarábaš 4 stovky a inde, keď zarábaš liter
05.08.2018 - 23:15:25
02
Lubik napísal:
MTB.
No a tieto SIDIčka sa dostali do užšieho výberu.
Ešte by ma zaujímalo ako je to s veľkosťami.
Ak obúvam SHIMANO tretry 47 - koľkatky budem potrebovať SIDI.

48 potvrdí aj matt
05.08.2018 - 23:20:39
00
hadam dnes budu jedny sidi,ale defendery 48 ,na ceste ,pisal som aj mattovi ale nemal moznost tento model... dufam ze sadnu a hlavne cosi vydrzia ,lebo shitmano m200 je hrozny shit ,mavicy z vypredaju praskli -starsie crossmaxy ... potom uz neviem co kupim mozno to giro terraduro s vibramou ....a potom uz len flaty a turisticke boty uz mam... :)
06.08.2018 - 07:48:04
00
Zdravim, zatial som nepreluskal celu tuto temu ale napisem svoje poziadavky. Zhanam tretry na cestny bajk.
Poziadavky su asi aby to malo Boa system zapinania, jednoduchsie farby (cierne), a hlavne aby boli na sirsiu nohu.
Vysnival som si Mavic Cosmic Pro a aj som si ich objednal, ale su velmi uzke a po chvili ma uz nohy zacinali boliet. Vacsie cislo uz bolo moc dlhe takze Mavicy som vylucil.
Najlepsie bude ak budete aj dat ako su na tom tretry s velkostami.
Mavic mi sedeli 44.5
Giro Privateer MTB 45
Cena do 250.
Diky za vsetky tipy.

Update:
Nakoniec som siel do Specialized Torch 3.0.
Boli dostatocne siroke aj ked pri dlhsej jazde som tiez kus citil malicek, ale snad sa casom trosku natiahnu :).
07.08.2018 - 19:30:49
00
neviem kde je chyba. mam tretry shimano, upinanie na tri pasy. 2x suchy zips (velcro) a ten vrchny 1x taky klip cez pasik, ktory ma zuby. ked uvolnim ten najvrchnejsi, tak tretru obujem, bez toho aby som zvysne povoloval. nasledne ten vrchny tou račňou trochu dotiahnem a idem jazdit. za par minut pocitujem meravenie chodidiel, ktore nepominie az kym sa nevyzujem.
12.09.2018 - 22:57:24
00
Ako dlho ich mas?Skor si myslim,ze to bude posedom,nastavenim kufrov.
13.09.2018 - 07:38:40
00
je to mozne. kufre mam nastavene tak, ze mi to pocitovo vyhovuje ale je fakt, ze sedlo mam kvoli chrbatu a herniam nizsie...a to mi moc nesedi.
13.09.2018 - 08:21:31
00
Tak skusit dat sedlo vyssie a zaroven aj podlozky pod predstavec.Posed zostane rovnaky,ale nohy budes mat viac natiahnute.Aj centimeter moze pomoct.
13.09.2018 - 11:53:23
00
zaujmavy napad. skusim dat na zaciatok sedlo o cm vyssie. lebo som ho dal oproti normalu asi o 5 cm dole.
ja vsak mam aj asi divne nohy, lebo nemozem nosit obuv zn. adidas
jak su tam tie tri pasiky a su z takych nepoddajnych materialov vacsinou, tak mi presne trpli nohy- teda chodidla. mal som dva rozne pary a ked som po dlhej dobe ten prvy par (zhodou okolnosti tiez tretry) rozdlavil, tak som asi na ten fakt pozabudol a kupil si tenisky adidas a jav sa opat opakoval. stahovali ma presne na miestach , kde su tie pasiky. asics, puma a mizuno (mam 3 pary aj halovky na florbal) mi toto nerobia.

alebo je to uplne inak....pre toto, co som hore opisoval, som si zvykol nezaviazovat snurky, aby mi tie chodidla netrpli. je tomu uz asi 15 rokov, co to praktizujem. ci nahodou ta noha, ked je stale volna, po obuti a utiahnuti....jaksy s tym nema problem...lebo som si jedno leto vsimol, ked som nosil len sandale, ze v jeseni az som obul tenisky, tak sa mi v nich zdalo byt par dni natesno.

ci aj ta tretra nie je uzsia na priehlavku ale zase nedotahujem to moc....
13.09.2018 - 12:22:38
00
Nie je ti velka tretra? Ked obujes pri tom ze mas zalepene oba suche zipsy? Potom musis silno utahovat vrchny klip a tym noha trpi. Moje prve tretry boli Shimano, tiez mam cudne nohy, 46ka mi bola mala a 47 ktoru som kupil, zas velka. Takze som to riesil presne ako ty, ze tretra vlastne drzala na nohe najma horna pracka, ktoru som strasne utahoval. Dal som do nich hrubsie ortopedicke vlozky a bola lepsia ale tvoj problem znie ako ten moj. Tiez mam problemy najst spravne tretry a shimano som musel vymenit.
13.09.2018 - 14:09:37
00
no ale tie suche zipsy nie su zalepene nadoraz....ja ich mam naschval viac povolene aby mi nohy netrpli. preto tam tie nohy vopcham aj pez nasledneho povolovania. aze by mi boli velke...to sa mi nezda.
14.09.2018 - 09:10:31
00
Zdravim
Vie mi niekto poradiť podla čoho začať hľadať cestne tretry nejak neviem kde začať. Zatial jazdim na Mtbčkach kým niečo nenajdem. Mam predstavu o cene cca 150€ zapínanie boa a ľahké ?. Našiel som jedny čo sa mi pozdavaju ma niekto s nimi skúsenosti?

https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/cestne-tretry/northwave-flash-black.html

Dakujem.

    27.09.2018 - 16:52:21
    00
    po 5 sezonach (Shimano M087) vyberam nove MTB tretry. Rozpocet do 90€. A chcel by som nieco, v com by sa trochu lepsie chodilo ako v doterajsich tretrach, ale zase aby to nebolo velmi makke. Dali by ste nejake tipy?
    09.10.2018 - 10:29:34
    11
    A chceš zase také tie "na lepky" alebo pripúšťaš aj "šnurováky"? Ja mám tieto a to je lahoda, dobre sa chodí a aj šliape, v zjazdoch necítim, že stojím na pedáloch ako na kanárik na bidielku (ako pred tým v Scottoch) ... no kukni každopádne:
    https://www.bike24.de/1.php?content=8;product=156130;menu=1000,18,58;pgc%5B18711%5D=18712;page=2;orderby=2
    09.10.2018 - 11:29:02
    00
    diky, aj snurovaky kludne. Tie Mavicy som aj pozeral, tu: https://www.bike-discount.de/en/buy/mavic-crossride-mtb-shoe-497138
    09.10.2018 - 12:03:19
    00
    keyboard_arrow_up