Nechcem sa stretnúť (či ako turista alebo cyklista) na úzkej cestičke v protismere s 24kg strojom posilneným motorom...

Apropo, tomuto spojeniu nikdy neporozumiem: "tiež som sa namakal, ale podstatne menej", to je že aký oxymoron :tmi: a toto tiež: "2x viac km, t.j. 2x viac zabavy za rovnaky cas", zrazu sú všetci hltači kilometrov, keď doteraz im išlo práve o ten čas v prírode a z ľudí čo dávali tisíce km ročne mali posmech...
10.10.2018 - 01:44:45
04
milos21: Ked citujes jednu cast prispevku, tak by bolo dobre citovat aj druhu cast prispevku. Ked som mal 20 a na bike 3-4 hodiny denne, tak som si zajazdil do sytosti. Teraz mam 2x tolko (co nepovazujem za problem), ale na bike len 3-4 hodiny tyzdenne, to su dva 15-20 km vyjazdy. Takze ano, rozmyslam ako to natiahnut na dva aspon 30 km vyjazdy tyzdenne.
10.10.2018 - 07:39:34
02
milos21 napísal:
Nechcem sa stretnúť (či ako turista alebo cyklista) na úzkej cestičke v protismere s 24kg strojom posilneným motorom...

Apropo, tomuto spojeniu nikdy neporozumiem: "tiež som sa namakal, ale podstatne menej", to je že aký oxymoron :tmi: a toto tiež: "2x viac km, t.j. 2x viac zabavy za rovnaky cas", zrazu sú všetci hltači kilometrov, keď doteraz im išlo práve o ten čas v prírode a z ľudí čo dávali tisíce km ročne mali posmech...

Tieto ebajky budu v buducnosti príčinou toho, že v lesoch bude 2x viac ludí, jedna polovica bude jazdit za svoje a tí ostatní na ebajkoch.
10.10.2018 - 08:34:17
01
milos21 Neviem aky je rozdile ci sa stretnes s 24 kg alebo 15kg bicyklom. Ti moze byt jedno ked ma cyklista 100 kg povedzme.
10.10.2018 - 10:07:07
06
Ja absolútne nerozumiem jednej veci. Kým existovalo jedno fórum, dokázal som pochopiť, že ortodoxní odporcovia ebajkov dostávali vyrážky a naplno hejtovali každý jeden príspevok, v ktorom sa ebajk objavil. Potom mtbiker vytvoril pre "električkárov" akúsi rezerváciu ako pre Indiánov - elektrofórum. Tento krok považujem za veľmi dobrý. Nech sa "električkári hrajú na svojom piesočku", a antiebajkové hnutie bude mať pokoj. Z tohto dôvodu ale absolútne nechápem, prečo takíto ľudia cielene navštevujú elektrofórum, len aby pokračovali vo svojej činnosti. Nikto nie je povinný mať ebajkerov rád, či ich dokonca uznávať. Ale preboha - žime a nechajme žiť. Veď je každého slobodné rozhodnutie, na čom bude jazdiť...
10.10.2018 - 10:25:29
04
ak si si nevsimol tak tato tema sa zobrazuje aj na normalnom fore

Prílohy:

5404.jpg
5404.jpg 198.28 KiB thumb_up0thumb_down

10.10.2018 - 10:51:43
00
ale to ešte neni dôvod zasierať vlákno, ked sa rieši hardware, filozofickými drístami
10.10.2018 - 10:57:02
04
Iron hide - Podstata Ti unikla. Keď niekto neznáša ebajky, prečo také vlákno vôbec otvára? Samozrejme, ak nechce urobiť to, o čom som písal. Komu to prospieva? Kamionisti neznášajú vodičov osobných áut. Vodiči osobných áut neznášajú kamionistov, autobusákov, motorkárov, cyklistov. Cyklisti neznášajú kamionistov, autobusákov, vodičov osobných áut. A teda najnovšie - cyklisti neznášajú elektrocyklistov. Načo je takýto svet?
10.10.2018 - 10:59:04
04
chcelo by to nejakého e-pozitív moderátora, spamerom by mohol dať tému, ktorú zabordelujú do blokovaných pre výstrahu a keď neprestanú, tak krátky ban 8)
10.10.2018 - 11:06:35
00
Nazgul : to vlakno tu bolo skor, nez sa vytvorila sekcia pre e-bike, preto. Mali by ho presunut do e-bike sekcie.
10.10.2018 - 11:07:46
00
Tusim stale nechapes princip. Elektro forum je len kategoria v hlavnom fore. ;)
https://e.mtbiker.sk/forum/elektro-bicykle-f33/ = https://www.mtbiker.sk/forum/elektro-bicykle-f33/
10.10.2018 - 11:17:36
00
mala by byť možnosť hodiť do koša (zablokovať) jednotlivé fóra
10.10.2018 - 11:21:10
00
PaloTT: nikdy som sa nad tym nezamyslal .. nebol dovod. Ale potom nechapem, preco nie je v hlavnom fore odfiltrovana :) .. kedze z tohto dovodu dochadza k tymto polutovaniahodnym incidentom.
10.10.2018 - 11:27:55
00
clxno1 napísal:
milos21: Ked citujes jednu cast prispevku, tak by bolo dobre citovat aj druhu cast prispevku. Ked som mal 20 a na bike 3-4 hodiny denne, tak som si zajazdil do sytosti. Teraz mam 2x tolko (co nepovazujem za problem), ale na bike len 3-4 hodiny tyzdenne, to su dva 15-20 km vyjazdy. Takze ano, rozmyslam ako to natiahnut na dva aspon 30 km vyjazdy tyzdenne.

Ako píšeš, tak ten čas tak či tak nezískaš, čiže ak prejdeš 2x20km alebo 2x30km, tak stále budeš len 4 hodiny v lese a ešte si aj menej pobikuješ, keďže sa ti to uľahčí... Ako vravím, zrazu sú tu hltači km a poukazujem na tú všeobecnú opačnú, často nezmyselnú, zmenu názoru (a áno, deje sa to aj pri klasických bikoch). Tiež mám málo času, ale ten čas v prírode mi ebike nenahradí...

milos21 Neviem aky je rozdile ci sa stretnes s 24 kg alebo 15kg bicyklom. Ti moze byt jedno ked ma cyklista 100 kg povedzme.

Stále to bude o 15kg viac či tam bude sedieť 100 alebo 50kg biker/ka a tam kde sa dá ísť 15km/h on si pôjde v pohode 25km/h, však musí za rovnaký čas prejsť 2x viac km.

Iron hide - Podstata Ti unikla. Keď niekto neznáša ebajky, prečo také vlákno vôbec otvára? Samozrejme, ak nechce urobiť to, o čom som písal. Komu to prospieva? Kamionisti neznášajú vodičov osobných áut. Vodiči osobných áut neznášajú kamionistov, autobusákov, motorkárov, cyklistov. Cyklisti neznášajú kamionistov, autobusákov, vodičov osobných áut. A teda najnovšie - cyklisti neznášajú elektrocyklistov. Načo je takýto svet?

Sem tam tu pozriem, že kam to smeruje (keďže nie ste na inom fóre) a dotýka sa ma to ďalej čím viac. Nemám nič proti ebikom ako dopravných prostriedkov po meste a tak, ale čo sa deje v lesoch, to sa ma týka, napríklad aj boom klasických bikov, kde sa do lesa dostalo viac "egoistických" ľudí (lebo na to mám), ktorí nemajú žiaden problém vyhodiť gél za jazdy (a to som si dovtedy myslel, že cyklisti sú čistotnejší ako bežný turisti, ktorí nemajú problém nechať celé vrece odpadkov napr. na Babej hore a myslia si, že sa to odnesie samo).
10.10.2018 - 11:30:12
02
milos21 napísal:
Ako píšeš, tak ten čas tak či tak nezískaš, čiže ak prejdeš 2x20km alebo 2x30km, tak stále budeš len 4 hodiny v lese a ešte si aj menej pobikuješ, keďže sa ti to uľahčí... Ako vravím, zrazu sú tu hltači km a poukazujem na tú všeobecnú opačnú, často nezmyselnú, zmenu názoru (a áno, deje sa to aj pri klasických bikoch). Tiež mám málo času, ale ten čas v prírode mi ebike nenahradí...

Ale nikto tu nehovori o case stravenom v lese. Osobne ma to vzdy ovela viac bavilo dolu kopcom. Ked som mal 3-4 hodiny denne na bike, tak som sa zobral viacmenej na akykolvek trail v okruhu 30-40 km a neriesil som. Teraz ked mam zvycajne 1.5-2 hodky na vyjazd, tak som dost limitovany. Pacia sa mi napr. traily v okoli Bieleho Kriza (BA), ale len na BK a spat mi to trva cca 1.5 hodky a to som v podstate nic nepojazdil. Keby som toto vedel skresat na 50 min az 1 hodinu, stale mam cas si tie traily aspon trochu pojazdit.
10.10.2018 - 11:39:22
00
keyboard_arrow_up