bubbic ďakujem. aktuálne mám na mojom bike-u cca 430km a ešte do konca roka pribudne hádam aspoň 200. budúci rok by som rád navýšil celkový ročný nájazd. zdravotne som si dal pauzu asi 3 mesiace takže by to nemusel byť problém. hydrauliku práve kvoli cenovke ani nepozerám a neplánujem chodiť zjazdy v leste takže by mohli stačiť aj lanká :) prevody by som rád vpredu 34-50 a kazetu 11-34 prípadne 11-32.. haibike sa obávam že už je vypredaný a keď vidím novú kolekciu tak tam cestné a gravel bike ani nemajú.. od CTM ma veľa ľudí odhovára takže mám v tom stále chaos a táto téma mi hádam pomôže. rozhodnutý som už na 80 percent že ak mi nebude ľúto obetovať tie peniaze a risknúť či ma to chytí tak čosi kúpim.. čo to ale bude tak je otázne. kamarát ma ukecával na čistokrvný cesťák ale to by ma asi zatiaľ neoslovilo a hrozilo by zničenie pri aktuálne predpokladaných trasách. ty si siahol po akom gravel ak to nie je tajomstvo? možno ma inšpiruješ :)
11.10.2018 - 10:31:33
00
U mňa to skončilo tak že gravel (so 40 mm pláštmi - odporúčam) mám ako jediný bike na všetko, do mesta na mačacie hlavy atd.., aj do lesa do karpát.
Mám k nemu aj druhú sadu cestných kolies s 25 mm pláštmi - ak vyslovene idem na super kvalitný asfalt (napr na hrádzu) alebo nejaký "pretek".
Tá druhá sada cestných kolies v podstate ale nieje nutná, ja som ju kúpil len kôli slovakiaringu, gravel má ľahšie kolesá (aj pri 40 mm gravel pláštoch) ako horák, a to je cítiť najviac.

Gravel odporúčam, tento rok som na ňom najazdil 3000 km od mája.

Sú tu aj nejak živené dogmy že len s hydrami - blbosť - dvojpiestikové mechaniky sú super (SPYRE, alebo ja mám REVER MCX2).
11.10.2018 - 11:02:25
01
desertfremen ďakujem. zatiaľ nepíše nikto negatíva tak uvidím či aj tie prídu. nepredpokladám, že ostanem iba pri cestnejšej verzii biku lebo keď potrebujem vyčistiť hlavu od problémov tak mi najviac vyhovuje les kde nie je nikto a ideálne sa tam zničiť (unaviť) nech nemyslím vôbec na nič okrem toho čo sa aktuálne deje.. hydraulika vs mechanická brzda sa nebojím že by mechanické nestačili.. je to skôr o "poruchovosti" než o sile brzdného účinku.. kedysi sme mali staré bike-y s gumičkami a akú radosť sme z toho mali :)
11.10.2018 - 11:15:04
00
A od jakeho CTM ťa odhovárajú...

Teraz uverejnili novinky 2019 Koyuk 1.0 a 2.0 cena tuším 900 a 1200...

Ja som tiež tak začal uvažovať... že Cross je síce fajn ako všestranná núdzovka, ale nie je to ani poriadne do hory, ani poriadne na cestu...

Taká kombinácia fullík/gravel by to poriešila... Ale jak som doma spomenul, že by to chcelo (po roku) druhé bicyglo...

Bauuuu brekeke, a že či mi tak trošku ne**be... 😂
11.10.2018 - 11:45:12
01
zahri Nie je to tajomstvo - GT Grade Carbon 105, mam ho vyplneny v profile
11.10.2018 - 13:21:06
00
CTM vo všeobecnosti.. ale jedna odhováračka bola už pri kúpe aktuálneho bike-u.. vraj kostry moc neznesú.. a posledná info zo včera bolo sklamanie aj kvôli nekvalite nástreku čo viditelne rýchlo vybledol.. reálnu skúsenosť priamo nemám takže je to všetko len z počutia.. tie nove gravel CTM som postrehol lebo myslím v tejto téme bol na ne link.. 900 a 1200.. troška prestrelili si myslím.. ale necháme sa prekvapiť.. výhoda CTM je pre mňa taká, že by sa dal teoreticky vyskúšať v ZA v predajni.

bubbic: potom ako som napísal som pozrel profil a videl som.. pekný bike.. len cenovka troška cez pre mňa.. možno si to celé nakoniec nechám na neskôr a budem nútený zdvihnúť cieľovú sumu :)
11.10.2018 - 13:42:18
00
zahri Ved v pohode, kazdy ma nejaky rozpocet a od toho sa vsetko odvija. Mne sa podarilo kupit v akcii na wiggle o vyse 600EUR menej, nez ho ponukaju v tunajsom shope. To je podla mna cesta, ako kupit dobry bajk za slusnu cenu. Musis ale pozerat aj(hlavne) zahranicne shopy, kde mavaju vyrazne zlavy. Ak ale najdes aj bez akcie taky, ktory ti bude vyhovovat a da sa ti do rozpoctu, kupuj a jazdi ;)
Ked som vyberal, tak som napriklad aj nad takymto ocelakom rozmyslal. Aktualne je vypredany, mozno casom naskladnia... http://www.wiggle.co.uk/verenti-substance-ii-105-2017-adventure-road-bike-1/
11.10.2018 - 15:27:45
00
bubbic máš prehľad podstatne väčší ako ja.. pre mňa sú bicykle trošku návrat k niečomu čomu som sa venoval v detstve(či mladšom veku? neviem ako to najlepšie pomenovať :D) a nemám v tom prehľad mimo toho čo hľadám, keď ma aktuálne čosi napadne/zaujme.. u nás sú väčšinou tie akcie len na oko alebo keď shop končí a ani jedno nie je moc ideálne. ďakujem za tip.. skúsim to sledovať.. netlačí ma čas a na zimu mám bike výborný.. budúca sezóna s gravel bike-om bude pekný bonus ak nepríde nejaká informácia prečo nie, ktorá by mohla vadiť aj mne
11.10.2018 - 15:43:12
00
zahri este je otazka nakolko s tym ponahlas, ja osobne som si mal moznost Gravel vyskusat v ramci Gravel Blindura (na Vysocine v CR) a musim povedat ze napr ta Kona Rove ST co som mal bola skvela.. predpokladam, ze o rok bude tych moznosti si rozne gravel biky vyskusat o dost viacej:)
11.10.2018 - 16:01:37
00
Muso nejako mi to neponáhľa.. ja mám iba takú poruchu že z času na čas si čosi zmyslím a idem si za tým.. takto obdobne je to aj pri tom gravel bike-u.. keď som kupoval haibike tak som sa začal obzerať po bicykloch za 300€ lebo sme dostali do daru detskú sedačku na bike a nechcelo sa mi to dávať na starý irok. nakoniec som kúpil haibike za myslím +/- 700€ ktorý ma oslovil dizajnom aj komponentami.. v shope som sa pýtal predajcu na odporúčania pri mojich požiadavkách a nedal mi okrem nevhodnosti dlhých výjazdov dôvod prečo nekupiť tento bike ktorý mám.. keď hovoril že výjazdy do 50 - 80 km budú OK a ostatné muka tak som sa zasmial lebo som bol v tom že pre mňa bude maximálna vzdialenosť 20km .. troška som sa v tom kopol :) ale zas aj on neodhadol nakoľko mi šibe a že sa s takým bike-om vyberiem aj po ceste aj do lesa kam väčšina ide asi len s celoperom :)
11.10.2018 - 16:15:16
00
kolega si tiez tak predvcerom kupil Specialized Diverge E5 Elite - na cesty do prace a na triatlon (doteraz jazdil na starom horskom:)
Ja osobne by som ale radsej bol o cosi viac opatrny a skusil pockat na nejake testovacky - lebo jedna vec je pozerat si geometriu a komponenty a druha vec je na tom realne sediet. Sice ostatni tu maju zjavne viac skusenosti ako ja (zatial som absolvoval len tych 50km na gravel blindure), ale na zaklade toho si dovolim povedat, ze sa s tym da jazdit skoro vsade - my sme napr jazdili po singlacoch v novom meste na morave a ciastocne po trase svetoveho poharu v XC.
11.10.2018 - 16:23:49
00
keď maš problem s rozpočtom ako ja skus kuk triban 100, ja som absolutne spokojny za tie love čo som dostal, napr teraz šaškujem v demenovskej doline a mam stale čas len od 16,00 do tmy a super si tu beham všade, yetiho by som tu tak nevyužil

Prílohy:

IMG_20181008_163537.jpg
IMG_20181008_163537.jpg 422.39 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_20181008_164750.jpg
IMG_20181008_164750.jpg 1.18 MiB thumb_up1thumb_down

IMG_20181008_164758.jpg
IMG_20181008_164758.jpg 1.14 MiB thumb_up1thumb_down

11.10.2018 - 16:31:45
02
stallyn kotúčové brzdy mám ako veľkú podmienku takže ten btwin mi nepasuje ale ďakujem za tip
11.10.2018 - 20:21:34
00
jasne tak to je o inom ,aj ja som mal ale money talks lol
11.10.2018 - 20:23:47
00
no peniaze by som našiel aj na gravel za 2000€ len toľko do toho nechcem dávať :) by som si vyčítal že mam všetky koníčky moc drahé :D
11.10.2018 - 20:42:43
00
keyboard_arrow_up