OK, tie školy sú fakt príliš skoro, mám poznačené pôjdu "vyššie".

Dunaj.. Tie väčšie rieky sú značené (mapové dáta) ako čiara (názov je rôzne otočený) aj ako plocha (názov je vodorovne) Asi by nebolo na škodu nepísať názov na plochu len tú čiaru.
Ale to opakovanie, to píše predpokladám podľa segmentov čiary.
09.10.2018 - 12:24:33
01
Ja by som to rozdelil do spominanych vrstiev. Ak idem na turistiku nepotrebujem skoly a ine nazvy, zase by som chcel pramene a studnicky. Lepsie asi jednotlive POI body zapinat. Aj ked tie sa daju zapnut aj v Locuse, ako body zaujmu (stale Beta verzia v menu).
09.10.2018 - 20:18:07
01
Dobre, aj pre také neturisticko/necyklistické POI teda sa vytvorí kategória, aby nezavadzali keď ich netreba na "bežnej mape".
Teraz mi primárne išlo ale o POI pre overlay vrstvu. To jest taká čo dá použiť ako prekrytie napr. nad ortofoto.
Či tie studničky, kopce a niečo ďalšie zobrazovať (to ďalšie by ma zaujímalo čo by ste tam chceli).

Mimochodom v aktuálnej téme bolo opravené zobrazenie pre tie školy, vodné toky a nejaké ďalšie názvy takže ubudlo "smetia" na nižších priblíženiach.
10.10.2018 - 08:07:06
00
Ozaj, už som sa dlhšie chcel spýtať, v aplikácii Freemap Locus Addon, v časti Správca máp a súborov je možnosť aj Freemap Slovakia "klasik" Topo - téma ( posledná aktualizácia 17.5.2016) a a Freemap SLovakia Topo téma (vo vývoji 21..2017). AK sa na nich už nepracuje tak musia byť v ponuke? Trochu ma to teraz pri aktualizovaní pomýlilo čo aktualizovať.
10.10.2018 - 08:56:32
00
ked ich odinstalujes, nebudu ta mylit ;)
10.10.2018 - 09:12:30
00
kayle napísal:
Teraz mi primárne išlo ale o POI pre overlay vrstvu. To jest taká čo dá použiť ako prekrytie napr. nad ortofoto.
Či tie studničky, kopce a niečo ďalšie zobrazovať (to ďalšie by ma zaujímalo čo by ste tam chceli).

turistické prístrešky sa občas tiež hodia (keď sa treba schovať pred búrkou)...
10.10.2018 - 10:26:17
00
"klasik" je stará verzia. Dalo by sa povedať v1, lebo od v2 bola podpora menu (zapínanie rôznych vrstiev) Zatiaľ funguje, ale pôjde preč. Najneskôr keď sa dokončí nová (v3), pretože sa zmení aj generovanie dát mapy.
"vo vývoji" je testovacia/skúšobná, aby kto má záujem mohol skúsiť čo možno bude v bežnej téme (okrem iného tam je test pre overlay, ale zatiaľ nie ten čo sa pripravuje). Je pravda že sa dávno nemenila, keďže sa len opravovali chyby v bežnej. (alebo ako nazvať tú bez prívlastku)
10.10.2018 - 10:45:58
00
Ešte k mape na stránke freemap.sk - nemohla by byť možnosť zapnúť jednotlivé vrstvy mapy naraz? Nielen jednotlivo prepínať napr. automobilová, turistická aj cyklomapa ale aj napr. všetky tri naraz? Neviem nakoľko je to komplikované. Prídeme niekde a na jednej mape by som videl všetko čo potrebujem v okolí.
11.10.2018 - 10:04:45
00
Bohužiaľ pre spôsob ako sa pripravujú podklady nie :( Ak by to niekoho zaujímalo tak tu je popis http://wiki.freemap.sk/Renderovanie
Ale ak sa v Nastavenia -> Expert zapne expertný mód, tak pribudnú ďalšie vrstvy a je možné si nad turistickou zapnúť cyklo (alebo opačne) a je tam možnosť nastaviť priehľadnosť týchto vrstiev (každá samostatne).
Len samozrejme, keďže značenie nie je popri, ale na ceste, tak sa v súbehoch budú prekrývať.
11.10.2018 - 10:33:38
01
Skúšal som tie nastavenia v expert, nastaviť si zobrazenie viacerých máp naraz, super.
11.10.2018 - 11:11:29
00
kayle, nebolo by možné vyrobiť aj nejakú transparentnú vrstvu s TZT, cyklotrasami, lesnými cestami, rozcestníkmi a podobne? Pre Garmin aj pre Locus. Niekedy sa to hodí, zobraziť to nad napr. satelitnou/leteckou mapou. Skrátka niečo také, ako keď som pred mnohými rokmi vyrobil vektorovú vrstvu lesných ciest pre Garmin, ktorú používa mnoho ľudí. Určite by to malo úspech.
11.10.2018 - 14:05:40
03
Pre Locus sa pripravuje, preto som sa pýtal čo by tam bolo dobré zobraziť, POI. A ak by to niekto potreboval už aj použiť, tak je možné stiahnuť "topo téma (vo vývoji)" tam je položka overlay. Len treba mať na pamäti, že zmeny z tohoto roka v nej nie sú zapracované, takže odporúčam použiť len pre overlay.
Pre garmin som tiež plánoval, ale... bolo kopec inej roboty (a sem tam aj nálada nebola) a akosi na to neprišlo. :(
11.10.2018 - 14:42:03
01
Tak po dlhšej dobe ako som pôvodne myslel konečne bude nový štýl pre mapu.
K stiahnutiu je zatiaľ na http://freemap.kayle.sk/v5 (je možné priamo inštalovať do Locus-u, stačí otvoriť stránku v mobile). Ešte nejaké ikonky treba upraviť a prípadne iné drobnosti doladiť, ale ináč by to malo asi byť všetko +- ako teraz.

Je to ale nie len nový štýl ale aj mapa! Mapa používa novší formát, takže treba stiahnuť aj mapu aj štýl. Pôvodná mapa s pôvodným štýlom nie sú kompatibilné.

A keďže tento štýl nepoužíva nič Locus špecifické, je ho možné použiť v akejkoľvek aplikácií čo vie zobraziť mapsforge mapy (no, musí vedieť prečítať mapy vo verzií 5) Napr. OruxMaps alebo iné aplikácie.
18.04.2019 - 13:15:39
00
kayle - stiahnuté , vyskúšam sa s tým pohrať. Takto narýchlo mi tam zavadzajú tie zelené čísla, ale trasy chcem ponechať, otestujem čo vypnúť a čo nechať zapnuté, možno v overlay vrstve .

Príloha:
Screenshot_2019-04-18.jpg
Screenshot_2019-04-18.jpg 83.38 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2019 - 14:09:29
00
kayle Super, vyskusam. Mohol si to pacnut aj do tej freemap aplikacie, nech sa to jednoduchsie aktualizuje. Btw, ta by tiez mohla prejst redizanom, kedze vyzera ze je este z dob Android 2.x
18.04.2019 - 15:42:30
00
keyboard_arrow_up