Vyber sedla nie je vobec jednoducha zalezitost. Kazde ludske pozadie je mozno take jedinecne ako odtlacok prsta, rozne variacie sediel sa rataju na tisice.
Urcite si tym musel prejst kazdy z vas. Niekto mal to stastie, ze mu sadlo hned prve sedlo.
Inym to zas trvalo dlhsie, kym nasli to svoje, to prave, prinasajuce radost z cyklo vyjazdu a nie hromzenie.

Aka je vasa sedlova happy end story ? Popiste svoju cestu k vasmu pravemu sedlu a dajte tym nadej kolegom cyklistom, ktori to stastie zatial nemali :D.
11.10.2018 - 22:33:32
00
No ja neviem, ale ziadnu magiu pri vybere sedla nepotrebujes. Boli ta rit, vyskusas ine sedlo. Zase ta boli, skusis dalsie. Ked ta rit prestane boliet, mas svoju sedanku. Po case si dokupis este jedno do zasoby a viac ta otazka sedla nemusi zaujimat (teda asi mimo gramamarov, ktorym je gram prednejsi ako vlastna prdel) :)
To napr. s takymi gripmi to bola uplna ina story, kym som nasiel tie "svoje". A aj tak mam dva typy ktore preferujem a na obzore su tretie (ale tie su dost retro, takze to bude jednorazovka)
11.10.2018 - 23:12:05
01
Dufal som v konkretnejsi popis. Napr. "Hladal som to a to. Zacal som sedlom <dopln nazov> o sirke <dopln cislo> mm, ktore som objednal cez internet , ale zistil som, ze tvar <dopln typ tvaru> mi nesadlo..." . Pripadne doplnit to o skusenost s obchodmi, konkretnymi znackami a kvalitou vyhotovenia a pod. Nieco na styl slohu :D.
To zas ja za kupou gripov nevidim ziadnu vedu. :-)
11.10.2018 - 23:30:22
00
Neviem ci by som kupoval sedlo cez internet, len tak na blink. V normalnom obchode si ho mozes aspon omakat.
Inak tie gripy su mozno rovnako individualne ako tie sedla. U nich riesis hrubku, material, grip, system uchytenia. Ci vyhovuju aj pri jazde bez rukavic, v lete ked sa spotis, alebo ked zaprsi. Ci sa moc nespinia, kolko vydrzia a taaak :)
Myslim, ze vsetky body, cez ktore je jazdec v kontakte s bikom su rovnako dolezite. Sedlo, gripy a pedale. Kto pouziva naslapy, tak urcite aj tretry. Tieto veci si myslim ze je rozumne kupovat "na zivo". prip. podla osobnych skusenosti. Nie podla toho co niekto iny doporuci (pokial to nie je tvoje dvojca).
12.10.2018 - 01:00:06
01
ziadna veda - vzdy kupim sedlo s podobnym tvarom ako som mal - par vyjazdov a prdel si zvykne
12.10.2018 - 08:54:41
00
Neviem či som mal to šťastie, ale sedlo na biku, ktorý som kúpil si s mojou riťou padli do oka. Takže pohoda. :)
12.10.2018 - 09:23:35
00
Ja prave prechadzam vyberom noveho sedla, doteraz som jazdil, no "jazdil" s rocnym najazdom cca 1000km na seriovom sedle co bolo na biku bez vacsich problemov, no teraz ked mam uz konecne vacsi najazd tak zistujem ze to neni ono a mam problem obsediet 2-3hod, hlavne na ceste. Tak asi mesiac jazdim na Wittkop Race TWIN MEDICUS 7.0 Gel, ale tiez to neni uplne ono, v terene este ok ked casto menim poziciu, ale ked si dam cestny vyjazd kde dlhsie sedim bez zmeny tak hotovo, a chcem nieco hlavne lahsie na novy bike. Zrovna vcera som si zobral Selle Italia SLR na test, ale po letmom odskusani sa mi zda brutalne tvrde, uvidim cez vikend co to povie s vlozkou, ale uz teraz sa bojim v akom stave si doveziem prdel domov :lol: Tak uz vyhliadam dalsie, najnovsie sa mi pozdava WTB Volt alebo Fizik Gobi/Tundra, vyzeraju byt viac polstrovane a to asi bude cesta pre mna... :?:
12.10.2018 - 10:01:11
00
Aka je vasa sedlova happy end story ?
Moja sa volá - Brooks :)
12.10.2018 - 10:17:26
00
12.10.2018 - 10:19:36
02
vyzerá pohodlne :)
12.10.2018 - 10:21:47
00
fradog Vyhoda internetu je, ze tam mas velku ponuku sediel na jednom mieste. V BA mame vela cyklo obchodov, kde maju v ponuke sice vela bicyklov, ale napr. sediel a prilieb maly vyber a obehat ich zabera vela casu. Okrem toho, to ze ti sedlo sadne v obchode neznamena, ze po 40km ta z neho nezacne rit boliet. Jeden aj druhy sposobom nakupovania ma svoje "ale" . :)
S tym, ze vsetky kontaktne body su dolezite, suhlasim. Vyber niektorych potrapi viac, inych menej alebo vobec.

Gusto0 Pises, ze si kupis sedlo s podobnym tvarom aky si mal.. znie ako zaciatok knihy s druhou kapitolou. Aky bol pribeh na pociatku?:D

dislukas Lucker ;) . O ake sedlo konkretne islo ?

Jaiub Vela stastia pri hladani toho spravneho sedla!

Srsen O Brookse som pocul same chvaly, no osobne si neviem predstavit 0,5kg sedlo na mojom cestaku, ktory uz beztak nie je lahky :D.
12.10.2018 - 10:28:35
00
init ja mám konkrétne Sedlo Iridium 3-5.
12.10.2018 - 10:34:32
00
Brooks robi aj lahsie sedla ale cena ... ja nad nim tiez uvazujem kedze sedlo sa prisposobuje riti a nie rit sedlu. lenze v mtb sedlo obcas pride aj k "urazu" a neviem sa dokopat k drahsiemu sedlu.
init prva kapitola bola - ze bol som moc maly na to aby som vymyslal hovadiny a jazdil som na tom co bolo :-D ked som bol vacsi s novym bikom prislo sedlo urciteho tvaru na ktore som si zvykol a jazdim ten tvar dodnes. asi mi podla neho narastla rit za tie roky :-D
12.10.2018 - 13:53:20
00
ja mám klasiku - brooks b17 - áno je ťažké ako krava, ale prdel v bavlnce, a aj tak som s oceľovým cesťákom pod 10 kg
12.10.2018 - 16:08:47
00
na cestaku som sa nahodnym vyberom (bolo v akcii, tak som kupil) dopracoval k Fizik Arione (s priehlbinou).
Ale nielen sedlo, aj gate su dolezite. Moja weapon of choice na dlhsie jazdy je Castelli s vlozkou Progeto X2. 7-8 hodin v sedle a nic, rit je furt happy.
Nie najlacnejsia kombinacia, ale odkedy ich mam, sa mi tusim nestalo ze by som si musel davat pauzu od biku len kvoli blbej vyrazke na zadku.
Ale aj pri dokonale sadnucom sedle treba obcas vstat a nechat podvozok trochu prevetrat.
12.10.2018 - 20:35:51
00
keyboard_arrow_up