...šuflikári ! Aj trošku štýlovo treba šúchať nie ?! Boha Peťo , Clavicula a zubná kefka ? nemyslíš vážne ...
14.10.2018 - 21:22:12
00
Taky moderny marketing ala ako spravit jednoduchu vec zlozito, aby sa dala drahsie predat. Uz len apka s cistiacimi profilmi a grafmi kedy a ako clovek cistil chyba:))) to bude az V2
14.10.2018 - 21:59:46
00
Ramon1 napísal:
...šuflikári ! Aj trošku štýlovo treba šúchať nie ?! Boha Peťo , Clavicula a zubná kefka ? nemyslíš vážne ...

Záleží od účelu a opodstatnenia. Či Espazzola či Curaprox, obe vyčistia rovnako. A stavím sa, že než nasadíš Espazzolu, ja mám už vyčistené :) . Netreba na všetko používať najdrahšie riešenie, tu to nemá žiadne opodstatnenie.
Claviculy by som neporovnával, tuhé a pritom najľahšie kľuky na trhu (MTB 3x určite, Road M3 asi - tu má tuším Cannondale niečo podobne ľahké) - to sa počíta.
14.10.2018 - 22:00:28
00
peterg Záleží od účelu a opodstatnenia. Či Espazzola či Curaprox, obe vyčistia rovnako. A stavím sa, že než nasadíš Espazzolu, ja mám už vyčistené :)


... vidíš , nevyskúšal si , ale si presvedčený . To je pekne , no stávku by si prehral . Ibaže , by si tiež zakladal páku 5-8 sekúnd :D , potom by to vysvetľovalo mnohé . Snáď nemáš “Parkinsona “ ?!
15.10.2018 - 08:06:00
00
Som technik, nejde o presvedcenie (na zaklade viery), ale o kvalifikovany odhad, to je rozdiel ... ;)
15.10.2018 - 09:50:58
00
Tak si zlý technik ... nasadenie mi trvá 1-2 sekundy
15.10.2018 - 11:08:00
00
Ak by niekto zo skalných chcel špičkove misky od Pullman , nech napíše .

Objednal by som spolu s BigStepom . Ja beriem 19-22 gr.

https://m.kookpunt.nl/pullman-big-step-tamper-rvs-5855mm-chestnut/nl/product/31547/
15.10.2018 - 11:14:20
00
Ramon1 napísal:
Tak si zlý technik ... nasadenie mi trvá 1-2 sekundy

Hahaha, naopak, mal som dobry odhad, cele cistenie kefkou mi trva okolo 2 sekund (max. 3s, nech nežeriem). :lol:
15.10.2018 - 11:50:24
00
Racionálna debata tu nemá zrejme žiaden zmysel ... ak ty vyčistiš celu , kefkou dostupnú hlavu svojho kavovaru , vrátane vnorenéj časti pre “ krídelká “ portafiltru do kvality tebe vyhovujúcej , potom som kapituloval ... jednak sa podľa mna kefkou precízne na uvedené miesto nedostaneš , a aj keby tak ten čas je podľa mna prikrátky . Debata obdobného charakteru , ako v téme strava.com s “ ťahanovskym dieslom “ , presvedčeným o svojej nadľudskej sile .
15.10.2018 - 13:06:46
00
Prebehnem niekolkymi tahmi kefkou sprchu aj tesnenie za pustenej vody a viac neriesim. Je to volna "spina" (kava), ktora nema cas ani vyschnut ani prilepit sa. Sprcha je vzdy uplne cista, ci uz tomu veris alebo nie, tesnenie nekontrolujem (pravidelne). Potom raz za čas (cca. raz ročne) vyberiem tesnenie aj sprchu a dokladne vycistim priestor nad sprchou od usadenin, vnutornu drazku bajonetu (aj pod tesnenim), sprchu zvnutra a aj tesnenie, ak treba. Nehadam sa, ako dobre cistim, a ci je to podla tvojich predstav, ale realne to trva velmi kratko.
Na margo uvedeneho: snad nikdy/nikde v zivote neexistuje len jeden spravny postup a jedno spravne riesenie, mnoho rieseni vedie k dobrym ci spravnym vysledkom, hoci sa tieto postupy od seba lisia (narocnostou, pracnostou, nakladmi, ...). A je demokracia, tak si mozme napisat aj alternativy ...
Howgh.
15.10.2018 - 14:37:46
00
Ja sa radšej ani nebudem rozpisovať, ako "čistím" stroj, ale je to ešte väčší "low-tech", ako Curaprox. Chuťovo som zatiaľ žiadne negatívne vplyvy nepostrehol, tak to neriešim.
15.10.2018 - 14:58:18
00
Kým to nie je tou hubkou na riad, ktorou umývaš riady, tak hádam všetko ostatné je prípustné .. u nás, normálnych :)
15.10.2018 - 15:00:50
00
Chalani ta espazzola je fakt parada za 25€ neni o com ved tolko stoji balicek kavy a je to fakt elegantne riesenie to davam romanovi za pravdu kefky som si odlozil na prehadzovacku, kazetu...atd
15.10.2018 - 20:59:52
00
Mňa to tiež zaujalo. Dá sa to kúpiť niekde lokálne?
15.10.2018 - 21:09:01
00
...počúvaj ty " normálny " RB82 ani nevieš ako hlboko sa v svojom príspevku mýliš . Ale však aj Šaraticu si môžeš dať do kávovaru , ak ti tu chutí , prečo nie ... ak sa chceš niečo naučiť , tak pozorne čítaj . Ak slušne poprosiš o radu , tak sa ti dostane . No ak budeš aj naďalej ***** , v náznakoch pohrdať radami , ktoré sa ti tu dostávajú ZDARMA !!! tak , zváž či sa ti oplatí v kávovej téme " robiť zle " . Jedno " zlo " si už vedome či nie spôsobil v inej téme a trošku som to zobral osobne . Som už na takej baristickej urovni , o ktorej sa ti ani nesnívalo . Obdobne Peter, DanyH. Keď tu niečo napíšeme , ber to ako radu od niekoho , kto tým vývojom prešiel , zainvestoval , zaznamenal aj stratu , a OBETUJE SVOJ DRAHOCENNY ČAS aby sa s vami podelil o vedomosti . Tvoje priblblé naražky si totiž možme vysvetlovať rozne . .. záverom len posledná veta : " len precíznym prevedením jednotlivých krokov v príprave espressa sa môžeš priblížiť dokonalému produktu " . Zanedbaním , podcenením , odfláknutím pripravy vyjde totiž celé snaženie navnivoč . A tomu ver . PEACE

Wladix a prečo sa mi neozveš ? Objednával som od Poliaka náhradné silikonové " štetky " a mohol som to pribaliť .
15.10.2018 - 21:27:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up