na bike24 si kupujem zľavnené veci, furt nejaká akcia aj na turistiku a aj tak.... frajer teraz bundu z 230 na 112 našiel, brutál nepremok :) treba vedieť čo chceš a vŕtať sa po stránkach
16.10.2018 - 19:17:59
00
romanca hlavne sa skus zorientovat co vlastne potrebujes.... viem si zmateny z tych nazvov a skratiek ..... skus napisat co potrebujes a potom sa Ti bude dat skor pomoct.... moja skusenost je napr, okolo +8 - 0*C termopradlo + dlhy dres.... do kopcov v pohode, na dlhsie zjazdy ma nezabije na minutu zastavit a dat tenucku windstoper vestu/bundu.... to kupis sa par euro a kludne aj v Lidl........ necakaj ze sa v neskorej jeseni/zime oblecies a das cely vyjazd v komforte s tym co mas na sebe...
16.10.2018 - 21:03:41
02
toto je asi skor pre scarinko :lol:

scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
16.10.2018 - 21:10:57
05
Tiez odporucam trpezlivo sledovat shopy. Ja som teraz kupil windstoper bundu Sportful za 30 Eur, starsi model ale na hobby jazdenie staci
16.10.2018 - 22:37:27
00
je to intenzite jazdenia hlavne, no zo skusenosti z cca 5 rokov na bajkoch viem ze lacne veci mi urobili viac zle ako dobre :) napr mam Castelli Gabbu uz tretiu sezonu a ani raz som v nej neochorel. ano stala 170 eur vtedy, ale budem ju mat v podstate uz na stalo. takze ak vydrzi 10 rokov tak rocne ma vide ta bunda na 17 eur :) lacne veci uz nekupujem lebo sa nevozim, ale intenzivne jazdim resp. trenujem. ale ako pisu chalani treba sledovat eshopy, cena vzdy niekde klesne. tu mas napr "top handru" za slusny peniaz> https://www.merlincycles.com/castelli-perfetto-long-sleeve-cycling-jersey-aw17-112171.html Ano maju najvacsiu velkost L no da sa googlit a jandes aj vacsie ak treba. no tuto univerzal bundu/dres uz nemusis dlhe roky menit, ak vobec. Priplatis 20 eur a mas aj vacsie velkosti> https://www.evanscycles.com/castelli-perfetto-long-sleeve-jersey-EV282273
17.10.2018 - 13:46:08
00
Keby som len ja vedel co viem teraz tak by som nemal plne skrine lacných dresov, nohavíc kratasov a tak podobne. No a v konečnom dôsledku by som aj dosť ušetril.
17.10.2018 - 21:07:10
02
Tak zase nehaňme tie lacnejšie veci :-) . Ja som pred tromi rokmi tiež nakúpil Force veci. Je pravda, že bundy boli pri intenzívnej jazde viac menej nepoužiteľé. Podarilo sa mi ich predat. Ale zase minule som pri tom krátkom ochladení čo tu bolo vytiahol zo skrine zateplené dlhé gate od Force. A musím priznať, že po dvoch rokoch čo jazdím len v gaťoch z vložkou Sportful to bola príjemná zmena. Je pravda že strih je taký všelijaký, traky voľne, na stehnách ltt zato na bedrách voľné, ale tá vložka bola neskutočne pohodlná :-). A napríklad aj zimné rukavice od Force sú teplejšie ako windstoperky od Sportful. A na rozdieľ od tých búnd tie gate a rukavice aj dobre vetrajú :-). Takže zovšeobecniť, že dobré sú len drahé veci sa nedá.
18.10.2018 - 09:07:55
00
Ak hladas nieco na zimu, tak zacni pekne od zakladu a popozeraj si poriadne spodne pradlo, hlavne od renomovanych znaciek (odporucam Craft). V zime hlavne potrebujes odviest pot od pokozky co najrychlesie prec, aby ti po znizeni intenzity alebo zastaveni nebola zima. Darmo si kupis nohavice alebo bundu za 200€ v ktorych sa budes potit a citit sa ako nalozeny vo vlastnej stave. Ked pozeram nejake eshopy, tak uz okolo 60-70€ dokazes vyskladat kvalitny set (vrch + spodok).
18.10.2018 - 13:27:40
03
Ja to vidim presne naopak. Pri vrchnej vrstve su rozdiely v materialoch ovela vacsie, ako pri funkcnom pradle. Aj lacne funkcne pradlo funguje spravidla velmi dobre, co sa o mnohych lacnych bundach neda povedat.
18.10.2018 - 13:34:48
01
MarosHe pises ze by si nehanil lacne veci a pritom boli dobre len rukavice a vlozka v gatiach :D nie je to trosku malo? Opakujem a nie som sam s tymto nazorom, lacne veci na bajk ak sa clovek len nevozi ale trenuje a bajkuje intenzivne su skoro nepouzitelne. zarucene ochories a nie raz a nestoji to za usetrene peniaze. radsej kupit raz a poriadnu vec ako mat plnu skrinu zbytocnych veci. ale uz sa opakujem :)
18.10.2018 - 13:44:14
02
Palo TT napísal:
Ja to vidim presne naopak. Pri vrchnej vrstve su rozdiely v materialoch ovela vacsie, ako pri funkcnom pradle. Aj lacne funkcne pradlo funguje spravidla velmi dobre, co sa o mnohych lacnych bundach neda povedat.

presne tak, funkcne pradlo ktore naozaj funguje sa da dnes vybavit za par eur, ale za veci s membranou si treba priplatit (windstopper - ti zabezpeci komfort pri vacsine vyjazdov, neprefukne ta ale zasa ani sa v tom nebudes varit, udycha to naozaj dost.)
18.10.2018 - 16:16:18
00
S týmto aj ja súhlasím keby som mala 120 eur tak si kúpim bundu za kilo a tričko za dvacku a nie opačne :) mala som aj spodné tričko za kilo (xbionic) a v podstate klíma dobrá ale nebolo to pocitovo rozdielne od takého čo mám za 25 čo nosím teraz. Ale pri bundách je rozdiel fakt citeľný, ktorá ako dýcha.
19.10.2018 - 09:24:23
02
s tym Xbionic je to veru tak, cakal som zazrak a on sa nedostavil. Mam dlhe "spodky" no naozaj su take iste vlastnostami ako spodky za 20 eur :)
19.10.2018 - 09:26:44
00
mám 3/4 spodky energizer, už 9 rokov tie a iné nepoužívam (som kúpila vo výpredaji za 25 :) ) a na tie zase nedám dopustiť ... materiál neredne, nemá žmolky, ani šitie sa nepára, ani sa nevyťahali, mega ... zase kvalitou je to super podľa mňa len ten "účinok" nie je nijak zázračný ale taký lepší bežný by som povedala .... kúpila by som si to zas, kľudne (keby mi na tom boli dobré rukávy) ale jedine v nejakom mega výpredaji
19.10.2018 - 09:53:16
00
tak zasa zalezi dost aj od podmienok - ak oblecenie nevyuzivas v ramci jeho moznosti tak nemusis prist ani na jeho benefity. A navyse, je tazko porovnavat ked si jeden den das 1 tricko a druhy ine, ale vonka su uz ine podmienky... Napr. xbionic apani som mal vpodstate non-stop na islande, 3.5 tyzdna. Jedine co sa mi nepaci je dlzka rukavov (trocha sa mi vyhrnaju) a to, ze raz som pred tym v nom padol na laket a pocas tych 3 tyzdnov sa mi tam potom prederavil (cize nepride mi az tak odolny ako by som cakal). Na druhu stranu, ked ho porovnam s, podla mna "najfunkcnejsimi" merino trickami co som mal dovtedy (devold wool mesh a devold energy), tak je dost lepsie - teplotny rozsah je pre mna vacsi a tak isto tepelny komfort po spoteni je este o nieco lepsi ako inak dost dobry devold wool mesh. O potrebe jeho (ne)prania ani nevravim :D. Mne sa ho podarilo kupit za velmi prijemnych pod 50e.... (zaujemcom mozem poradit ako na to, myslim ze je to stale "funkcne" :D )

Koniec-koncov, kazdy si musi vybrat svoje pre-a-proti. Tak ako mne je ozaj funkcne merino (napr icebreaker minimalne z 90% ponuky nie je "funkcny" pre mna, a to mam nie jedno tricko od nich :D ) uplne k spokojnosti, niekomu nemusi stacit a siahne radsej po syntetike ktora este lepsie odvadza pot. Este dodnes nosim vyse 10 rocne synteticke tricko od UnderArmour (vo vypredaji z USA za ~20$). Tak isto mam uplne lacny synteticky dlhorukavovy natelnik (povodna cena asi ani 20e nebola, vo vypredaji som ho kupil mozno za 5) od Trepassu, ktory mi tiez veeelmi dobre posluzil a este stale ho mam v skrini...

Tak isto som vela rokov chodil v relativne lacnej vrchnej bunde (~2500 Skk) co nebola ani nepremokava, ani neprefukava a prezil som bez ujmy. V prvom rade si treba rozmysliet v akom pocasi chodievam von a potom si nechat poradit ked sa neorientujem. Nie len nadavat a stazovat sa jak je vsetko drahe. Napr., myslimze ovela viac ako 50% populacie staci aj lacna soft-shell ka, ktora nie je ani 100% nepremok, ani 100% neprefuk, pretoze realne v takom pocasi (natolko) nechodia von. A hlavne, ked je pre mna 100e vela, tak nebudem chodit po obchodoch s tym ze chcem v strede sezony kupit aktualny model....
19.10.2018 - 11:21:49
02
keyboard_arrow_up