lpass napísal:
a ktory standardny mobil za 160e ma IP68?

Ten Ulefone stojí 160?
Tak je jasné, že kúpa mobilu od normálnej značky bude znamenať vyššie výdavky, ale mobil je niečo, čo budeš mať stále pri sebe a budeš chcieť niečo, na čo sa môžeš spoľahnúť.

Do 250 sa už zo 3-4 dobré možnosti nájdu. Taká základná trojica https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8634&idPhone2=8885&idPhone3=8494 , verím, že sa tento rok nájde niektorý z nich aj za menej ako 200 € :) Pri HTC je problém s absenciou 3,5 mm jacku a kapacita akumulátora neohúri, plus teda firma je v problémoch.
Recenzie ukážu kvalitu GPS a nebude to kúpa mačky vo vreci:
https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-A5-2017-Smartphone-Review.196566.0.html
https://www.notebookcheck.net/Motorola-Moto-X4-Smartphone-Review.279912.0.html
https://www.notebookcheck.net/HTC-U11-Life-Smartphone-Review.278594.0.html

V prípade Moto X4 GPS dosť vychválili "Overall, it is quite impressive that the GPS unit is roughly on a par with the professional GPS."

Ak ide o ten Galaxy Xcover 4, tak je veľká škoda, že nemá 3 GB RAM. Mobil s 2 GB RAM už nebude náročnejším používateľom stačiť.
18.10.2018 - 09:05:41
00
nemal som nikdy problem s 2GB, samozrejme ako pises niekomu to moze byt malo
18.10.2018 - 09:18:55
00
Tak ten Samsung A5 (2017) vôbec nevyzerá zle, a to sa mi naposledy Samsung pozdával v časoch Galaxy SII. Škoda, že nie je ešte trochu menší, ale inak displej FHD, IP68, audio jack, microSD, dokonca má barometer, ešte by ma zaujímala kvalita foťáku a GPS a použiteľnosť OS "nadstavby", ak tam nejaká je.
18.10.2018 - 09:25:33
00
Na A5 2017 som presiel v podstate takmer rovno z S II. :) Jedine co mozem A5 vytknut je v slabsom svetle priemerny fotak a vyslovene slaby predny selfie fotak (ten nastastie bezne nepouzivam). Inak len same pozitiva - IP68, rychle a presne GPS, presny barometer, hardverovy home key na prednej strane pod displejom, dobry panorama mod a vyborna vydrz na jedno nabitie.

Ad barometer: Pri trackovani v Locuse mam v podstate identicke pocty nastupanych a naklesanych metrov ako pri trackovani GPS tachometrom s barometrom.

Ad vydrz: V nedelu som siel na bajk s tym, ze som mal 25% baterky. Spustil som tracking a vyrazil som. V lese som celkom dost fotil, potom som este navigoval na jedno konkretne miesto cez Locus aj cez Google maps s datami a nakoniec som sa domov vratil po 4 a pol hodine s vybijajucim sa mobilom. Inak povedane ked to prilis neprehanam so surfovanim, tak na jedno plne nabitie som schopny trackovat, obcasne navigovat a fotit 2 dni.
18.10.2018 - 10:02:27
00
Ja mám a5 2017 predtým 2015 a nemôžem mu nič vytknúť :)..keď bol nový baterka pohode 2 dni častého používania. Gps som nemal zatiaľ žiadne výpadky jedine pri zapnutom šetriči energie ??
18.10.2018 - 10:20:59
00
momentalne testujem A3 2017 a presnost gps kolise 5-7 metrov co nieje nic moc. hlavne ak to porovnam zo 6 rocnou xperiou ktora ma v lete v hustych lesoch presnost 3 metre. to je 100 percentne zhorsenie u mna. ak by som ho mal zadarmo mozno by som to prekusol ale dat zan 200e a potom nadavat na zle gps sa mi nechce
18.10.2018 - 10:49:45
00
apple iphone 4, 5, SE ? da sa to pouzivat na konci roku 2018? rozmyslam spekulujem s androidmi som spokojny ale nikdy som ziaden iphone nemal a zaujala ma velkost, vaha starej 5. vcera som ho mal v ruke a teda na dnesnu dobu docela zabavna velkost telefonu.
25.10.2018 - 06:22:17
00
SE používam niečo vyše roka a úplne bez problémov. Chcel som slušný výkon a fotoaparát v malom tele. Splnil všetky očakávania a uvažujem kúpiť do foroty ešte jedne keby sa prestali vyrábať :D.
25.10.2018 - 06:56:18
00
iphone 4/5 je uz nepouzitelny na bezne smartfon ucely, ios a appky uz nemaju podporu, stranky su pomale. takze jedine na telefonovanie a messaging
25.10.2018 - 08:45:14
00
no uz SE tusim nerobia a rychlo sa minaju
mam ho 3 den a ten system je pre mna ako jednoducheho pouzivatela cista katastrofa (oproti WP8.1 - oproti androidu asi ani nie) - snad si zvyknem. (by som potreboval kratke skolenie)
- napr. nemoznost nastavit pomer stran fotografie, nemoznost vypnut zvuk "uzavierky", nemoznost nastavenia casu uzavierky, vyvazenia bielej .... nemoznost posielat fotky cez bluetooth, celkovo prenos udajov z PC do tel a naspat je taky divny, vcera som 2 hodiny hladal kalkulacku co by vedela ratat s gradmi, nemoznost nastavenia ovladacieho centra - mobilne data by som nutne odtial potreboval dat prec - uz som ich 2x omylom aktivoval ...
25.10.2018 - 09:41:59
00
Zvuk sa dakedy vypínal tým prepínačom na boku.
25.10.2018 - 09:54:38
00
ano ale vypnes si tym vsetky zvuky - aj sms aj hovory.....
25.10.2018 - 09:58:43
00
To je pravda, Apple vo svojej nekonečnej múdrosti asi usúdil, že keď nechceš zvuky, tak nechceš žiadne zvuky. :) Zvykaj si - v Apple svete to funguje systémom "Our way or highway".
25.10.2018 - 10:01:12
02
fotografiu v default appke mozes prepnut len medzi widescreen a stvorec. zvuk vypnes jednoducho prepinacom na boku na vypnutie zvukov. na viac nastaveni fotaku ako cas uzavierky, a farieb potrebujes 3rd party appku s viac "pro" funkciami. prenos medzi PC.. iPhone nieje mass storage, jedine co vies jednoducho spravit je skopirovat fotky z fonu do PC, nie naopak. na vsetko ostatne - teda kopirovanie obsahu do telefonu potrebujes itunes kde je zalozka file sharing, filmy kopirujes priamo do aplikacii na prehravanie, hudbu sync cez library. control center sa da extenzivnejsie nastavit asi len s jailbreakom. inak je tam par default buttonov, ktore sa odstranit nedaju.
system je to velmi jednoduchy, staci len chciet sa v tom povrtat, tak isto ako android ma nezmyselne veci tak ma aj ios
25.10.2018 - 10:10:24
00
iPhone 5S je úplne super rýchly, keďže ho nepoužívam na to, na čo smartfony nie sú určené - ako internet a pozeranie filmov, to je ako za trest aj na 6,5 palcových hebedách :)

Inak som tak rozmýšľal, aké výhody mi smartfón po roku poúžívania priniesol:
1. Evolution mail klienta som na NB odvtedy nepoužil
2. odvtedy som nepoužil ani klasický IB
3. prestal som nosiť 500g foťák (alebo jedno aký foťák), teda aj ruksak, ak som ho niekedy bral v podstate iba kvôli foťáku - tu som najviac prekvapený, že som bol k mobilnému foťáku tak skeptický
4. s odstupom času som aj začal používať Stravu, v teréne GPS súradnice (zatiaľ len testy v známom teréne, ak sa nedá určiť poloha na základe orientačných terénnych bodov). Samotnú mapu (mapy.cz) na spoznávanie okolia keď nemám so sebou klasickú mapu...
5. raz som uprostred búrky v lese na radare sledoval kam sa blesková aktivita presúva :)
6. to by bolo asi tak všetko, teda len pár dní testujem Spotify a začal som doma viac počúvať hudbu (impulzom bolo problematické hľadanie niektorých albumov či už nových alebo starých v primeranej kvalite do "zbierky")
25.10.2018 - 23:08:43
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up