Takze tema je celkom jasna, a kedze som tu nic podobne nenasiel tak zakladam. Pridavajte vase oblubene pekne traily (ci uz pekne zjazdiky, singletracky apod.). Okolim BA pritom rozumiem Male Karpaty od Ba az po Zosku, pripadne Cerveny kamen. Mozno to nekomu pride ako blbost ale minimalne ja si rad vyskusam nejaky novy trail v okoli rodneho mesta o ktorom som mozno ani nevedel :) Dufam ze aj ostatnym bikerom to doda chut pojazdit neco noveho :)
Napiste teda podrobnejsie kde to je a co sa Vam na tom paci - rychly singletrack, pekne prekazky atd...

Takze hned zacnem a pridam zopar oblubenych:
1. Raca - Biely Kriz (4km) - krasny dlhy zjazdik, resp. vyjazdik. Vzdy ked uz idem domov tak si to uzijem.
2. Biely Kriz - Marianka. Uz skoro na konci je tam taky kratucky zjazdik co zacina v takom velkom zlabe a konci na rovnej lesnej ceste kde asi po 200 m je uz razcestie do Borinky a Marianky (aj dalej do Marianky je to pekne)
3. Cesta z Bieleho Kriza na Kamzik. Asi v polke cesty na Kamzik jak sa zide z asfaltky a vyslape prvy kopec tak po nejakych par sto metroch je odbocka zo znacenej trasy vpravo dole - asi po 500m sa lesna cesta zmeni na krasny singletrack kde sa striedaju pravotocive klopene a lavotocive odklopene zatacky - a cloveka to vypluvne az na razcesti pod kamzikom odkial sa ide bud do krasnan alebo na snezienku.

Kto ste z BA urcite niektore z nich, ak nie vsetky poznate ale bol by som rad keby ste sa podelili co je to vase naj...
01.04.2008 - 22:13:09
00
cerstva spomienka z nedele ... velmi sa mi paci z pajstuna smerom na kosariska cca po miesto kde sa oddeluje cervena na kosariska od zltej okolo dracieho hradku ... su tam krasne terenne vlny ;-] skoro ako bmx trat ale dobre je to aj az dole po zltej
02.04.2008 - 08:16:00
00
No to poznam tiez som tam v nedelu bol - ale opacnym smerom (na Pajstun). Inac tiez zjazdik potom dole na draci hradok je celkom pekny ako pises... Btw pona nekdo cestu cez vojensky priestor na kosariska?. Nekdo mi hovoril ze ako sa ide na babu a prechadza sa tam cez tu vybetonovanu plochu tak prejst popri zavore po asfaltke a potom nekde dolava a tam ma byt nejaky pekny zjazdik na kosariska - zatial som neskusal tak nech nekdo kto tade jazdi nech sa ozve.
02.04.2008 - 13:28:37
00
1. Raca - Biely Kriz (4km) - krasny dlhy zjazdik, resp. vyjazdik. Vzdy ked uz idem domov tak si to uzijem.

tadial tiez rada chodim.. ale väcsinou len dohora :oops:
(ak nie je moc ludi na vyjazde, aby som nezavadzala, tym, co ide zhora)
02.04.2008 - 13:45:33
00
Mne sa vcelku paci trailik v Liscom udoli. Ked sa ide smerom do Dubravky, na zaciatku treba vbehnut vpravo do lesa, potom hned dolava. Trail ide pozdlz asfaltky Liscim, okolo delostreleckeho ukrytu, poza Iuventu a skonci pri pekarni Dubravanka, presnejsie pri komine, ktory tam nedaleko je. Bohuzial teraz je na nom popadanych vela stromov (tusim 5), takze treba zosadat, nedaju sa skocit a ani obist (2 sa daju).
02.04.2008 - 13:46:42
00
U mna uz vyse roka vyhrava jednoznacne lesna cesta z Kamzika po cervenej po krizovatku so zltou - dovtedy taka siroka cesta, dobry sklon. Na krizovatke odbocim na zltu doprava, smer Kranany - krasny singletrack. Obcas trochu slapavy, ale inac asi najlepsie co poznam.

Predvcerom som skusil dalsiu celkom peknu neznacenu trat, vyslap na Ahojku po koniec asfaltky, potom som nesiel na Kamzik, ale doprava okolo vinic. Potom som isiel stale dole cez dake vinice az som narazil na asfaltku pri trati (asi dake druzstvo, ci co). Velmi prijemny teren, ilovity, trochu siroke sice, ale kvalitne rozryte :twisted:
02.04.2008 - 13:48:07
00
z Troch Dubov singláčik dole rýchlo a zbesilo :wink:
02.04.2008 - 13:52:34
00
tmax ... jezis to si nevedel skorej napisat ... kolko krat som si hovoril ze by tam chcelo cesticku lesom
02.04.2008 - 13:52:37
00
tmax ... jezis to si nevedel skorej napisat ... kolko krat som si hovoril ze by tam chcelo cesticku lesom

:twisted: treba ju vyskusat, najlepsia je ale smerom od Dubravky, to ide viac-menej zkopca...ked sa nastvem, vezmem nejaku pilu a sekeru a stromy odstranim, uz mi to zosadanie lezie na nervy
02.04.2008 - 13:54:36
00
to je spravny pristup ... buduca slomba bude na teba hrda ... ale inak v nedelu som aj ja mal chut mat zo sebou pilku lebo ta zlta zo stupavy po draci hradok ... no miestami pre opice
02.04.2008 - 14:03:58
00
To v tom liscom udoli mam dost od ruky, skoda.
Ad ten zjazdik do krasnan z kamzika po zltej to je vazne pekny singletrack - najma take prejdenie potoka v prudkej zatacke... Ale co sa tam mne osobne moc nepaci je ze ku koncu jak to ide uz dole tak sa striedaju dlheee useky sikmo po svahu a prudke 180 stupnove kratke zatacky - trosku to vadi na plynulosti ale kazdemu sa paci neco ine... A mozno tam skocim - mozno sa mi na novom biku bude pacit viacej :)
Inac teraz ma akurat napadlo pekny zjazdik z razcestia pod devinskou kobylou na sandberg - tusim je tam aj nejaky ten skocik postaveny ale dlho som tam nebol. Strasne sa mi paci najma ten zaver - uzucky singlac pomedzi kriky ktory usti hore na sandbergu. Uplne super je podla mna ten "tunel" z krikov kde si derem rit o zadne kolo len aby som neprisiel o hlavu :D
02.04.2008 - 14:22:54
00
o hlavu neprides ... ale pekne som tam dodriapal dres a ruky
02.04.2008 - 14:25:39
00
ta trasa - ako pise tmax - je naozaj dobra, sla som tadial parkrat a bez prenesenia biku parkrat to nejde, no ak si das nacas, ide o tak mensi adrenalin, ja som si tam oskrela SPD na kameni, no nastastie som to ustala.. lapaloma, odporucam!
02.04.2008 - 14:28:22
00
Tak a dost! Prave som sa rozhodol, ze uz nechcem vzdy, ked idem na biku Liscakom, riesit dilemu, ci sa mam vybrat paradnym singlom a prenasat bike cez patoro stromov alebo ist radsej po asfalte. Pritom asfalt v 3(4) z 5 pripadov vyhrava. Preto navrhujem dat si tento piatok/vikend brigadu za ucelom odstanenia spadnutych stromov (5 ci 6) na tomto singli, nech sa tam da jazdit a pekne v rychlosti. Ma niekto chut pridat sa ku mne, prip. poskytnut vhodnu sekeru ci pilu?

Prílohy:

01.JPG
01.JPG 915.99 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2008 - 15:58:07
00
jeden zo spadnutych stromov (z tych lepsich)

Prílohy:

02.JPG
02.JPG 998.25 KiB thumb_up0thumb_down

02.04.2008 - 15:58:34
00
keyboard_arrow_up