Ktory cas vam vyhovuje?
SEC (Stredoeuropsky cas) 12% [ 38 ]
SELC (Stredoeuropsky letny cas) 74% [ 243 ]
Ani jeden z vyssie uvedenych. Navrhol by som iny. 5% [ 17 ]
Je mi to jedno 8% [ 26 ]
Neviem 1% [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 328
Tak ale vzhladom na pro vychodnu orientaciu nasich veducich sudruhov by som moznost, ze v Nemecku zimny a u nas letny nevidiel ako uplne nerealnu :)

Suhlasim s tym, ze ako sa zachova Nemecko bude klucove, nielen pre nas.
Ak daju zimny, skonci cela Europa v zimnom. Ak daju letny, tak vsetky krajiny vychodne od Nemecka budu mat letny.
19.10.2018 - 22:50:04
00
Juj ako rychlo ste precitli. Ja by som vam ale ten vas vysnivany letny doprial. Lebo poniektori este stale nechapu a bez osobnej skusenosti asi ani nikdy nepochopia. Hlavne ze chcu rozhodovat na zaklade hluposti typu "nechce sa mi vstavat a chcem sa vecer bicyklovat".
20.10.2018 - 09:12:33
00
Ano som hlúpi keď sa ráno chcem aspoň chvíľu venovať synovi a keď skončím po 18:00hod v práci /už to tak je cez 20 rokov/ tak sa chcem aspoň chvíľočku zviesť na bicykli cestou z práce. Nehovoriac ešte o tom že sem tam by som pred zotmením mal trebárs ešte stihnúť poliať záhradu lebo som tak hlúpi že nemám ani samozavlažovací systém. Preto všetko som hlúpi a iní hlupáci mi to chcú ešte zhoršiť.
20.10.2018 - 10:18:35
015
no bude treba dokupit nejake tie lumeny navyse :-D
ranne vyjazdy som skusil v lete a je to kktina - aj ked bolo sucho, bol som vzdy zasrany, lebo rosa - nevravim o tom ako sa na tom pekne smyka a strepat sa rano o 5 - sa pomoci nedovolam, vecer skor niekoho splasim.
20.10.2018 - 10:28:21
00
Ja viem ze sme na bike fore ale skuste na tie biky konecne zabudnut!
Toto totiz nie je tema "kedy sa mi lepsie bikuje".
Toto je vazna tema s celospolocenskym dopadom, ktora ovplyvni uplne kazdeho, miliony ludi. Taketo temy sa riesia trochu inak a nie stylom "ja sa chcem v lete v noci bicyklovat za svetla a chcem aj poliat travnik, preto zmenim cas pre vsetkych ostatnych".
Turbi riesenim tebou popisanych problemov je zmena TVOJEJ prace, nie zmena casu vsetkym ostatnym.
V globale potom zmena pracovneho casu smerom k znizovaniu poctu hodin, poctu pracovnych dni, flexibilny pracovny cas atd.

V skutocnosti bolo striedanie casu pre pracujucich ludi ta najlepsia moznost. Tak ako postol Jezus https://www.mtbiker.sk/forum/post1339192.html#p1339192
20.10.2018 - 11:18:08
00
Rano clovek spi,je v robote,na urade,alebo u doktora.Mozno v obchode.To je jedno.Nenapada ma ziadny rozumny dovod,komu by vadila v zime do 8mej rana tma.Ale teda ked sa v lete bude briezdit o 3tej a uz o 8mej v tom najdlhsom lete bude tma to je komu prospesne?
20.10.2018 - 11:24:37
016
ked budes niekedy budit deti do skoly tak si spomenies
20.10.2018 - 11:44:19
00
Tí pasívny, čo sedia doma na riti - je im to jedno - môžem im tak nasrať :)
Ale zimný čas v lete - pre aktívneho človeka, čo chodí do zamestnania a odvádza dane na kktov čo o tom rozhodujú - je nočná mora
20.10.2018 - 11:47:26
013
@cokupit polemizujes, ale vlastne si ani nespomenul na základe čoho by sa teda mal vybrať čas. Keď už nie "na zaklade hlúposti....", ani koli biku
20.10.2018 - 11:50:27
00
cokupit napísal:
Ja viem ze sme na bike fore ale skuste na tie biky konecne zabudnut!
Toto totiz nie je tema "kedy sa mi lepsie bikuje".
Toto je vazna tema s celospolocenskym dopadom, ktora ovplyvni uplne kazdeho, miliony ludi. Taketo temy sa riesia trochu inak a nie stylom "ja sa chcem v lete v noci bicyklovat za svetla a chcem aj poliat travnik, preto zmenim cas pre vsetkych ostatnych".
Turbi riesenim tebou popisanych problemov je zmena TVOJEJ prace, nie zmena casu vsetkym ostatnym.
V globale potom zmena pracovneho casu smerom k znizovaniu poctu hodin, poctu pracovnych dni, flexibilny pracovny cas atd.

V skutocnosti bolo striedanie casu pre pracujucich ludi ta najlepsia moznost. Tak ako postol Jezus https://www.mtbiker.sk/forum/post1339192.html#p1339192

Keď mi odporúčaš zmeniť prácu tak potom musíš zabezpečiť všetkým pracovníkom v službách a obchode aby nikto nepracoval trebárs dlhšie ako do 16:00 hod napríklad.
Ja som nikoho nežiadal o zrušenie striedania času. Mňa postavili pred otázku ak zrušíme striedanie tak aký čas by ste chceli.
Chápeš? Diskutujeme, vyjadrujeme sa k otázke a dotazníku ktorý nám EU predhodila.
A práve preto ja hovorím, že keď ma postavili pred túto otázku tak sa prikláňam k času letnému.
A preto ty môžeš mať chuť prejsť na zimný čas ale nemáš dôvod mi tu rozprávať o zmene mojej práce. :)
20.10.2018 - 12:02:04
015
Srsen Nie je to o aktivnosti ale o flexibilite cloveka, nech ma akekolvek dovody. Odvadzam slusne dane, odcerpavam zo systemu minimum a za pasivneho sa vobec nepovazujem, no standardny cas[tzv. zimny] v lete mi vadit nebude. Mam moznost prisposobit sa.
Kazdopadne, je zaujimave sledovat, ako sa prebudzaju pudy, ked cloveku maju siahat na " pohodlie" .
20.10.2018 - 12:13:49
00
tvl, napr. Turbi napísal konkrétne, ak pracuješ do 18:00 akú možnosť máš prispôsobiť sa ?
tu nejde o pohodlie, ale o to že niekto Ti ***** hodinu denného svetla z Tvojho voľného času a čo sa týka nášho šialeného východu, máme ešte o 16 minút menej ako Bratislava.

aha už viem - zmeniť zamestnanie .....
20.10.2018 - 12:22:39
04
Slnko bude svietit rovnako dlho, ci uz bude letny alebo zimny cas, akurat viac svetla bude v prvu polovicu dna namiesto druhej.
A o co ide ked nie o pohodlie? Co ti brani vstat spolu so slnkom o tretej? Das mi urcite za pravdu, ze po praci je pohodlnejsie travit cas konickami, ako skoro rano, ked musis sledovat cas kedy budes musiet ist do prace, odviezt deti do skoly, a pod.
20.10.2018 - 12:54:49
00
Dík za pripomienku - a východ slnka o tretej je teda riadna hovadina :)
20.10.2018 - 13:09:07
04
Problem vidim v tom, ze zoberu hodinu svetla poobede a pridaju ho rano, ale predpokladam, ze cela spolocnost sa neposunie o hodinu skor a tym vznika problem. Prac. skolske a po skolske aktivity (kruzky) sa neposunu. To znamena, ze pokial nie su deti aspon na druhom stupni z.s., tak rano napr. bike nepripada v uvahu (nemozem nechat deti bez dozoru a ist si po svojom). Ale aby sme tu neriesili len subjektivne dovodo preco je lepsi letny cas, tak sem skuste hodit objektivne dovody komu prospeje svitanie o tretej rano a sumrak o osmej vecer. V zime je to jedno, vacsina uz teraz chodi za tmy do prace aj z prace.
20.10.2018 - 13:09:53
00
keyboard_arrow_up