kristian2001 používam Stages - carbon mtb verziu + mám backnuté toto: https://www.kickstarter.com/projects/1468298434/cycling-power-meter-at-a-breakthrough-price ... dodávka hádam začiatkom nového roka... na domáci trenažér, resp manželke, resp na prípadný cesťák...

+dnešný report

Prílohy:

2018_10_21.jpg
2018_10_21.jpg 398 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2018 - 14:28:47
00
off season začalo vo velkom štýle :D

Prílohy:

marathon.PNG
marathon.PNG 58.43 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2018 - 19:43:46
02
dellax napísal:
Dnesne tempicko kedze zajtra ma byt skaredo
NP/P 263/258


A ktory meteorolog-sarlatan predpovedal "skaredo" ? :lol:
Dnes bol vietor dobrym sparring partnerom ;).
21.10.2018 - 20:39:26
00
user_id napísal:
A ktory meteorolog-sarlatan predpovedal "skaredo" ? :lol:
Dnes bol vietor dobrym sparring partnerom ;).

Bol som oklamany :D ale aj tak sa mi nechcelo
21.10.2018 - 20:59:37
00
Chalani predbiehajte v obci pomalsich cyklistov zosiroka. Specialne v dedinach. Ja ze to je normalna vec neprehucat okolo babky 30cm, ale nie je... Dnes som siel na svojej skladacke z obeda a taky suhaj okolo mna prebehol vo vzdialenosti 50cm.

Potom bude vyplakavat v padoch, ze ma zlomenu klucku...
21.10.2018 - 23:59:12
00
Už dávno sa chcem opýtať, pri tréningu na trenažéry pri väčšej zaťaží Z3 Z4 sa tak spotim, že po tréningu môžem z kraťasov zmykat pot... Mam aj ventilátor... Potite sa aj vy tak?
28.10.2018 - 15:46:14
01
Tento rok som bol na trenažéri raz - vo februári. Tiež som sa potil tak som potom jazdil radšej vonku. Tam som sa už potil trocha menej.

Prílohy:

outdor activity.PNG
outdor activity.PNG 385.44 KiB thumb_up1thumb_down

28.10.2018 - 17:16:32
00
No pri -10 sa jazdi kľudnejšie , nie take bomby , hyperventilacia ľadového vzduchu nie je moc dobrá , zvlášť ak ideš bez prípravy / adaptácie raz 2 krát za mesiac ...
28.10.2018 - 17:27:35
00
40 rokov prípravy bohate stačilo. Bežky, pešky, Biela stopa SNP, hodiny odkrúžené v zime na 5, 7 a pol,15, 20 kilometrových ohruhoch na Štrbsom Plese /už po nich nezostala ani pamiatka/, po stopách hrdinov SNP - Pleso - Žiarska dolina, Krkonošská 70 - tka,... v ,,Z3,4,,
28.10.2018 - 17:31:10
00
Na zimu a biking v -10/20 stupňoch ta žiaden “ vytrvalostný vek “ nepripravi ... jazdím cely rok aj v Tatrach pri -20 stupňoch , minuly rok som aj bezkoval s deťmi na Štrbskom Plese pri identickej teplote a tam a vtedy sú ti odjazdené roky na 2 veci ... len príprava , postupne sa pripraviť na skutočnú zimu , ísť aj v zime a daždi , vymrznut ale neomrznuť a budeš v zdraví bikovat aj v takych teplotách aj niekoľko hodín ako ja ... Sliezsky dom, Brnčalka , Zámka , PP pleso na fatbiku pri -15 a po tme ?. Krasne , nebezpečne ale zážitok na cely život .

Áno bežky , turistika ... no biking v takych mrazoch je o niečom úplne inom . To sa s turistikou ani bežkovanim nedá porovnať ! Pri zjazde si cely už po vyslape premoceny , skrehnuty , prstami už ani nevieš stlačiť brzdovú páku , telo už pre tremor nedokážeš ovládať , pričom ostat v ideálnej stope po Defendere si vyžaduje veľkú dávku ekvilibristického umenia ...
28.10.2018 - 17:44:32
01
Outdor aktivita do -10, do 40 minút /prsty na nohách začínajú pri jazde na bicykli omrzať až po hodine/, 1 x týždenne nie je problém ani intenzitou 93 % bpm. Výjazdy do 3 a pol hodiny doporučujem do teploty - 2, 3 stupne tiež môže byť submaximálna intenzita - problém je len s omrzaním prstov na nohách po hodine a pol. Riešil som to 20 minútovou prestávkou v krčme,... /ak je možnosť/. Na vychladnutie počas prestávky som si zvykol pred štyroma rokmi jedným prechladnutím /s mesačným dávaním sa dokopy/.
28.10.2018 - 18:08:40
00
Ramon1 napísal:
Na zimu a biking v -10/20 stupňoch ta žiaden “ vytrvalostný vek “ nepripravi ... jazdím cely rok aj v Tatrach pri -20 stupňoch , minuly rok som aj bezkoval s deťmi na Štrbskom Plese pri identickej teplote a tam a vtedy sú ti odjazdené roky na 2 veci ... len príprava , postupne sa pripraviť na skutočnú zimu , ísť aj v zime a daždi , vymrznut ale neomrznuť a budeš v zdraví bikovat aj v takych teplotách aj niekoľko hodín ako ja ... Sliezsky dom, Brnčalka , Zámka , PP pleso na fatbiku pri -15 a po tme ?. Krasne , nebezpečne ale zážitok na cely život .

Áno bežky , turistika ... no biking v takych mrazoch je o niečom úplne inom . To sa s turistikou ani bežkovanim nedá porovnať ! Pri zjazde si cely už po vyslape premoceny , skrehnuty , prstami už ani nevieš stlačiť brzdovú páku , telo už pre tremor nedokážeš ovládať , pričom ostat v ideálnej stope po Defendere si vyžaduje veľkú dávku ekvilibristického umenia ...


Ramon - nečítaš pozorne. Nie odjazdené roky sú na 2 veci ale submaximálnou intenzitou odbežkované, odbehané roky. Krkonošská 70 - tka, Biela stopa, tisícky kilometrov na Štrbskom Plese, zimná Koliba, Biely kríž, Pezinská Baba, Kavečany, Jahodná, Kysak, ,,dvojfázový tréning,, - ráno vlakom z Prešova na Štrbské Pleso, tam 4 hodiny dokola FIS - furkotská, mlynická dolina - Jamské pleso, potom výklus rýchlikom do Rače ďalej večer počas snehovej kalamity ďalšia hodina a pol s batohom na bežkách /vlak ďalej nešiel/ po februárke na lafranconi, ...


Naposledy upravil ivan dňa 28.10.2018 - 19:03:37, celkovo upravené 1 krát.

28.10.2018 - 18:29:45
00
Ivan áno , čítam pozorne ale ty nie ... sme v téme o cyklistike , porovnal som to s mojimi skúsenosťami / bežky , turistika / a vôbec sa to nedá porovnať s cyklistiku keď ideme do extrémov . Bežky , turistika , skialp ideš celým “ telom “ , hybes , prekrvujes , oteplujes ... na biku kým som zišiel z Brncalky, Sliezskeho domu , bol zo mna cencúľ ... zvlášť pri hmle , -5 stupňoch a vlhkosti blízkej ?% . A ideš 3-4 hodiny , niekedy ťažká nepreslapana stopa , HR do 90% maxima , aj 2 hodiny ... no nič treba vyskúšať . Nie je to cesta do hodinky s posedením v krčme . V lese sa nemáš kde zohriať ... preto idem poväčšine sám a systémom štart - stop , poznám svoje schopnosti a viem kedy mi dôjdu sily . Jazdite cely rok ;) ... už sa teším na tučne gumky
28.10.2018 - 18:59:26
00
Zas nečítaš pozorne. 3 a pol hodiny pri mínus 2 až 3 stupne s jednou prestávkou po dvoch hodinách na rozmrazenie prstov na nohách intenzitou 90 až 93 % bpm /submaximálna/. A pointou tejto debaty je vhodnosť 40 minútového tréningu na bicykli submaximálnou intenzitou pri - 10 stupňoch raz týždenne a ďalší do 3 a pol hodiny do -2, 3 stupňov v tom istom týždni po 40 rokoch adaptácie submaximálnymi zimnými outdorovými nebicyklovými aktivitami /bežky, beh/.
28.10.2018 - 19:15:52
00
Chápem no prvý tvoj prispevok nic neobjasnil ... až následný pokec .

Ja som dnes a včera na ?čky ... vysoké Hr , výkon slabý , svalovica ešte aj na riti ... je čas spomaliť a prejsť do Z1-Z2 a do lesa .
28.10.2018 - 19:35:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up