Je na každom, či bude na bicykel nosiť vestu alebo reflexné prvky. Keď však vestu, tak určite nie cestársku :-) ale cyklistickú. Bohužiaľ som ju zatiaľ v slovenských obchodoch nevidel, iba v českých a iných. Je to len párgramova sieťkova vesta, ktorá sa naťahuje cez hlavu. Sieťka je veľmi riedka, takže nemá nijaký reálny vplyv na potenie, odparovanie potu a pod. Ale je to reflexné a tak to spĺňa nielen literu zákona, ale aj účel.
03.08.2009 - 07:37:10
00
na taketo oblečenie je hriech davať reflexnu vestu.

i84.servimg.com
03.08.2009 - 09:10:19
00
marco presne, a pritom je viac ako pravdepodobné, že v noci to bude svietiť viac ako dostatočne...
Jaroh: je dosť veľký rozdiel medzi holým človekom a už obyčajným sieťkovým tričkom...
03.08.2009 - 10:47:04
00
Jaroh: je dosť veľký rozdiel medzi holým človekom a už obyčajným sieťkovým tričkom...


Neviem presne, ako to myslíš, ale to, čo ja som mal k dispozícii, bolo určite oveľa priedušnejšie, ako dres, ktorý som mal pod tým. Dres je "kompaktná látka", zatiaľ čo tá "vesta" bola voľná a veľmi riedka sieťka.
Ale aby bolo jasno - nenútim to nikoho nosiť, aj ja sám riešim v zmysle vyhlášky zníženú viditeľnosť reflexnými prvkami. Chcem len ukázať, že keď sa vraví o veste, tak netreba myslieť tú z benzínovej pumpy, Billy či remeselníckych potrieb, ale že existuje speciálna cyklistická vesta. Nič viac. :-)
Na druhej strane nemá zmysel vesty odsudzovať, každý kto sme šofér vieme, že človeka v reflexnej veste vidíme v noci oveľa viac ako človeka s reflexnými prvkami. A nejde o nič menšie, ako je zdravie a život ...
03.08.2009 - 11:00:39
00
Jaroh :

Súhlasím s Tebou, pretože ja tiež ako častý šofér skôr spozorujem človeka vo veste než s pásikom na ruke .

Pri jednej ceste autom domov z práce som si zmýlil cyklistu ( s reflexným pásikom na nohe ) s tým stľpikom,ktoré sú osadené popri cestách a majú na sebe odrazky . Jednoducho som videl pred sebou len dlhý rad svietiacich stľpikov po pravej strane, takisto po ľavej strane (vypadá to ako pristávacia plocha na letisku ) , no a jedným z tých svetielok bol práve cyklista s prúžkom na nohe :shock: . Jasné, nič sa nestalo, ale predsa sa človek inak správa ak má v diaľke pred sebou cyklistu a inak sa správa ak má pred sebou prázdnu cestu lemovanú desiatkami (neživých a stacionárnich ) svetielok :) .
03.08.2009 - 14:04:34
00
no ale ten cyklista mal mat zrejme aj svetlo nie?
06.08.2009 - 12:06:34
00
no ale ten cyklista mal mat zrejme aj svetlo nie?


Tak si ma teraz zaskočil :) . Neviem, asi ho mal, ale bolo asi malé a neblikalo prerušovane, len svietilo :) .
08.08.2009 - 10:09:31
00
Vedel by mi niekto doporucit, kde sa da kupit takato reflexna bunda ?

Prílohy:

fadsfadsfa.PNG
fadsfadsfa.PNG 120.59 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2018 - 10:19:45
00
Daj do googlu (force) celoreflexna bunda
23.10.2018 - 11:34:05
00
keyboard_arrow_up