Robio pekne si to napisal - sa pozri na com jazdim - som to nevydrzal a vratil som sa do doby zeleznej :-D
26.10.2018 - 14:34:32
00
brzdy xt 8000 som za dva roky odvzdusnoval raz pri skracovani hadice a druhy krat preventivne pri vymene oblozenia. okrem brzdenia neviem ze su na bajku.
26.10.2018 - 14:38:24
05
sss5xxx napísal:
Neviem prečo sa tu takmer vôbec nespomínajú magury, napríklad take MT5, podľa testov, recenzií vyzerajú byť ako veľmi výhodný kauf v cene 150€ za sadu. Samozrejme plastová odvzdušňovacia skrutka je tam trochu nezmysel no inak som na nič zlé nenarazil. Nejazdil som ich tak reálne neviem, ale zvažujem že si ich zaobstarám......

u magury som mal plastove cele telo paky .. to bola gumova tragedia.. plastový šrobik,a ked som nahodou stlačil pačku, ked bike ležal na zemi tak sa zavzdušnili.... a ked sa prehriali, tak šla pasla ku gripu a letel som do krikov..
toto moja skusenosť s Magurou :D
26.10.2018 - 14:41:16
04
lto napísal:

scart335 : tak ano, lebo Shimano sa nedo nic servisovat. Rovno kupis novu packu/prasiatko, pretoze nahradne diely neexistuju. Akurat teda pozitivne je to, ze povacsine ta nahradna vec stoji tolko, co u SRAM ten servisny kit :D /blbe je ale, ze po par rokoch to asi nekupis/ .. na druhej strane, aby privela kvapaliny malo za nasledok hodenie packy do smeti, pretoze sa znici tesniaca blana (u Saint packy) a nahradna neexistuje, nebude velmi vtipne. Nevyberies si :)


Pravda ale aspoň sa zbavím tej šialenej dotky keď už nič iné ? (teda okrem tých hope ?)

Neviem prečo sa tu takmer vôbec nespomínajú magury, napríklad take MT5, podľa testov, recenzií vyzerajú byť ako veľmi výhodný kauf v cene 150€ za sadu. Samozrejme plastová odvzdušňovacia skrutka je tam trochu nezmysel no inak som na nič zlé nenarazil. Nejazdil som ich tak reálne neviem, ale zvažujem že si ich zaobstarám......


Za tú cenu sú určite super, kusavé, silné že naozaj nepotrebuješ viac ako jeden prst aj po 3km zjazde v takom špindli. Kamarát ich jazdí a je spokojný ale ten ich kompozit a celková spoľahlivosť je podľa zahraničných fór mizerná. Ale na nejaký záložný bajk...
Ale ako písal lto: nevyberieš si, všetko má svoje muchy len na tebe záleží, ktoré ti nevadia.
26.10.2018 - 14:47:15
00
dotka ma jednu vyhodu, ked nou polejes kotuc/dosticky, tak to nie je taky problem, ako s olejom :D .. inak do Avid brzd, resp. do vsetkych co maju taperbore nedoporucujem DOT4, len DOT5.1 a co najlepsiu.
26.10.2018 - 14:50:54
00
Gusto0 napísal:
Robio pekne si to napisal - sa pozri na com jazdim - som to nevydrzal a vratil som sa do doby zeleznej :-D


Gusto, TRP nemalo byt z vykricnikom? :-)
26.10.2018 - 14:52:13
00
Ludia, neskusal niekto z Vas toto?.: https://www.made4bike.sk/odvzdusnovanie-brzd/1444-mineralny-olej-gold-do-brzd-shimano-100ml-3830032859683.html
26.10.2018 - 15:19:39
00
Sakra to si fakt človek nevie vybrať.... Jedine ten Hope. Nebudem špekulovať a vydržím ešte na mojich formulach a potom hope ze skončím pri hope a bude s brzdami už pokoj 😁
Ako tie formuly sú fajn len by to už chcelo zmenu.
26.10.2018 - 15:24:13
01
ibix, pred casom som daval rovnaku otazku, odpoved som nedostal, takze prepdpokladam ze skusenost nema este asi nikto
26.10.2018 - 15:26:38
00
No skoda, mal som to kupit ked som mal shimano 396, tie sa prehrievali v kuse, teraz na 8020 nemam ziadny problem, len idem robit velky servis, tak keby boli pozitivne ohlási xi by som nenapisal jeziskovi :-D
26.10.2018 - 15:39:03
00
sss5xxx napísal:
Sakra to si fakt človek nevie vybrať.... Jedine ten Hope. Nebudem špekulovať a vydržím ešte na mojich formulach a potom hope ze skončím pri hope a bude s brzdami už pokoj 😁
Ako tie formuly sú fajn len by to už chcelo zmenu.

ani hope nieje taký zazrak- brzdia... sice bezudržbove spracovanie super,ale modulacia bola lepšia u XTR trail....
26.10.2018 - 16:23:27
00
Pozeram, inak ze tie SRAM brzdy sa nejako namnozili .. kadejake R,RS,RSC, T, RE, Level , TLM .. packa ku Code stoji tolko co cela Guide brzda, aj ked to urcite bude to iste /vsetky su tie iste bud s alebo bez prevodu/ .. no neviem, ci im tak trochu nehrabe. Dalsie brzdy budu uz Shimano .. aj vyzeraju lepsie.
26.10.2018 - 20:50:14
02
Gusto0 napísal:
Robio pekne si to napisal - sa pozri na com jazdim - som to nevydrzal a vratil som sa do doby zeleznej :-D

Juj je to tak, krasna masina a hlavne ma tesi ze z nej ty mas radost a ze jazdis na tom co chces ty a nie na tom co urcuje trend. Co ti poviem, mam novy drahy bike a ovela radsej sadam na staru polorozpadnutu meridu, ktoru som chcel hned obratom predat ale je v garazi doteraz.
26.10.2018 - 21:40:50
01
Kone su na to, aby sa skrotili a posluchali :lol: .. aj ked maju kolesa. No, niekedy sa stane aj ta klobasa :?:
26.10.2018 - 23:34:08
00
lto napísal:
packa ku Code stoji tolko co cela Guide brzda, aj ked to urcite bude to iste

na prvý pohľad áno ale keď je vedľa seba Guide a Code páka tak tá Code je celkovo masívnejšia a má o niečo väčšiu expanzku, možno aj piestik v páke bude mať väčší priemer...
26.10.2018 - 23:37:09
01
keyboard_arrow_up