C3llario napísal:
Dva bajky som niesol raz do Kalnice (to bolo len info o tom ze sa tam zmestia 2 Enduro biky, 3 na co je dimenzovany stojan to neda), inak to mam len pre jeden, nezakryva to nic, mozno to len tak z foto vyzera :) Na pokutu to s jednym urcite nie je .... dve stojace hliadky PZ pohode (ci na dialnici, alebo pri ceste 1.triedy), taktiez jednu pojazdnu plaziacu sa 30kmh, som uz s tym objehal a nic. Preistotu som sa to pytal znameho dopravaka ktory to prezeral: nezakryva SPZ, nezakryva smerovky a brzdove svetla .... schopne na cestne komunikacie SR.
Jezus moznost upnut bike na strechu na 3-dverovom Punte standardne dostupna nie je. Nema to drazky na nosic ani nic. Na 5-dverovom sa daju zacvaknut do dvery, na 3dverom nie. Jedine co som este nasel, boli take pricucky (jeden na strechu, druhy na kufor). Siel som s tym uz po dialnici asi 3x hore dole PU-BA, bol som s tym v CZ (Bikepark Bila) a pri motore 1.9JTD mi narastla spotreba o cca 0.3L/100km, takze odpor-neodpor. Ked dobre priviazete bike a nejdete s tym 200kmh, tak Vam nema co uletiet. Nosic je dobre rieseny a pevny. Ak by nieco mohlo odletiet, jedine cely nosic s dverami. Bicykel je pripevneny o nosic, na troch miestach. Pristup do kufra je mozny, po zhodeni bicykla, otvorim ho aj s nosicom. Vyhlad dozadu ako na kazdom nosici vzadu je limitovana len na pouzitie "spatakov" a tie su pod urovnou kolies (asi to fakt nie je vidno, ale bicykel je zdvihnuty v urovni od "polovice" auto hore nad strechu), takze je vnich vidiet vsetko (naokpak ma to znervoznuje, ze nevidim kolesa a musim sa prikrcit a pozriet zo spodu ci tam ten bajk vobec je :)

P.S.:Nikoho nenabadam, nech si ho kupi, ze je super a bezpecny a najvhodnjsi, len reagujem na svoj starsi prispevok, kde som potreboval vyriesit nosic na auto, ked nie je moznost na 3-dverove auto upnut ho na strechu ... ked niekto nevie jazdit a neprisposobit jazdu bremenu ktore vezie, urve aj biky na stresnom nosici, napr pri viazde do podzemnej garaze (ako tu niekto spominal) :)


Ahoj, otázka na typ nosiču, ktorý používaš - nedodrbal ti pánty na dverách do kufra? Niekde na inom fóre (kde riešili práve nosiče na 5te dvere) sa niekto sťažoval, že si takým nosičom zničil pánty. Pritom keď je kufor zavretý tak nemyslím, žeby tým nejak trpeli, skôr keď niekto otvára kufor keď má na nosiči pripevnený bike. To by som už pochopil, že je to väčšia váha. Ale otvárať kufor keď tam mám zavesené 2 biky mi príde hlúposť.
11.10.2018 - 12:27:15
00
Na margo toho Autocaru, som si zas teda vybral predajcu. Tovar co som si objednal a mali uvedeny skladom uz nemali, cize sa mi posunulo odoslanie objednavky, a hlaska o doruceni nasledujuci pracovny den je len asi na pobavenie, lebo samozrejme co, no predsa to neprislo na druhy den. Tak plany na vikend mozeme zmenit. :tmi:
12.10.2018 - 15:19:21
00
Mam asi podobny problem ako vacsina....ci kupit drziak na zadne dvere alebo na strechu. Ale co som videl, tak sa preberali vacsinou take lacnejsie drziaky na zadne dvere ale ma niekto skusenosti aj s takymto niecim?

Da sa kupit okolo 170e, na tri bicykle, kazdy z nich ma aj spodnu listu

Druha moznost je klasika - ProRide 591/Thule ProRide 598 ale k tomu by som musel kupit aj stresny nosic

Za nosic na zadne dvere hovori to, ze je hned na tri bajky, vyjde lacnejsie (do 180e) a nezavadzia na aute, ked sa nepouziva, prenosnost na ine auta je taka polovicna, na niektore sa da dat, na niektore nie

Nosic na strechu mi pride kvalitnejsi a take istejsie riesenie. Samotne drziaky na bajk su prenosne na kazde auto ale zas stresny nosic je len na konkretne auto, ale sa da vyuzit aj na truhlu... cena 2x80e drziak (ak beriem ProRide 591) a stresny nosic tak od 100e
takze cena 180e vs. 260e a viac

Praktickost neviem moc porovnat, kamos ma ten Menabo Stand Up 3 a hovori ze to je v pohode...ak to clovek pouziva na rovnake auto a rovnake bicykle, tak to je priblizne nastavene a nasadenie na auto uz netrva dlho

Co vy na to?
27.10.2018 - 15:10:35
00
Preco by bol stresny nosic na jeden model? Su aj univerzalnejsie riesenia.
27.10.2018 - 16:12:55
00
Tiez som zvazoval aky kupit, nakoniec priecne nosice z lidla univerzalne + thule proride 598. Uplna spokojnost, riesenie univerzálnejsie ako nosic na guľu podla mna
27.10.2018 - 18:44:06
00
Riešil som to iste a vo výbere som mal rovnaké nosiče. Nakoniec som vybral na strechu. Cenovo stredná voľba, keďže nemám guľu, ale Najpraktickejšie. Nosiče mám na streche tri prakticky celu sezónu a neriešim počet prepravovaných bicyklov, skladanie a nakladanie nosiča na auto. Výhoda napr aj v tom, že raz pre mna musela prísť núdzovo žena s deťmi a nemusela riešiť nakladanie nosiča, čo by pri ostatných riešeniach mohol byt dosť problém.
27.10.2018 - 19:20:24
00
Tiez nemam gulu , tak som riesil na strechu Whispbar S27 a 2x Yakima FrontLoader . Viem vykladat bajky na P3008 , ale cena polovicna oproti gule a lepsiom nosici na gulu

Prílohy:

IMG_20181021_213722.jpg
IMG_20181021_213722.jpg 1.14 MiB thumb_up0thumb_down

27.10.2018 - 19:50:40
00
ja odporucam tiez strechu a thule proride 598...nosic cele leto na streche, bike nalozeny za minutu...na dialnici v pohode tachometrovych 140...ked vidim ako dlho svokor nahadzuje stale nosic na gulu (potom dole) to by ma nebavilo...
27.10.2018 - 20:34:13
00
Nosic na gulu mam nahodeny za 10sec.....
27.10.2018 - 20:41:16
03
Ja podobne...neviem si predstavit mordovat sa s vykladanim bajkov na strechu
27.10.2018 - 20:50:16
00
mordovanim :) ked nezdvihnes 13kg na uroven hlavy, tak by si radsej nemal ist ani na bike...co sa tyka tych 10s tak urcite mas nosic pripraveny pri aute a cely ukon trva 10s....a to je jedno, je to proste ukon navyse...mal som aj par situacii, ze sme sa s manzelkou niekde stretli, ja som siel na bajku (naspat autom), neviem si predstavit zeby predtym sla domov nahodit nosic na gulu...samozrejme zalezi aj na aute, na nejake velke suv to je asi lepsie dozadu za auto...
27.10.2018 - 20:54:01
00
Myslim ze svoju manzelku podcenujes..... Myslim ze by skor nezvladla dat bike na strechu ;-)
27.10.2018 - 21:07:59
00
dobry napad :D najblizsie ked bude taka situacia, tak nasadnem do auta a necham to na nu...potom dam vediet (ci som prezil)...
27.10.2018 - 21:11:12
00
misoR napísal:
Preco by bol stresny nosic na jeden model? Su aj univerzalnejsie riesenia.

ja na streche nic nemam, musim kupit priecniky ktore su uchytene vo dverach.. jedine ze by aj take existovali univerzalne?
27.10.2018 - 22:07:28
00
pol napísal:
mordovanim :) ked nezdvihnes 13kg na uroven hlavy, tak by si radsej nemal ist ani na bike...co sa tyka tych 10s tak urcite mas nosic pripraveny pri aute a cely ukon trva 10s....a to je jedno, je to proste ukon navyse...mal som aj par situacii, ze sme sa s manzelkou niekde stretli, ja som siel na bajku (naspat autom), neviem si predstavit zeby predtym sla domov nahodit nosic na gulu...samozrejme zalezi aj na aute, na nejake velke suv to je asi lepsie dozadu za auto...


Tu nejde o to ci zvladnem alebo nie, ale komfort upevnovania jednoznacne v prospech gule. Viem o com hovorim mal som oba typy
27.10.2018 - 22:32:09
00
keyboard_arrow_up