https://enduro-mtb.com/en/more-power-mtb-disc-brakes/
27.10.2018 - 09:22:59
00
lto napísal:
dymONE : pri DH moc nebrzdis, aby si ju prehrial asi nehrozi .. kto brzdi , nevyhrava predsa :) .. pri tej prilezitosti treba povedat, ze najoblubenejsia brzd na DH bolo kombo Avid Trail packa + Avid Code2011 prasiatko. Potom Sainty a obcas nejaky nestastnik mal Formulu. Ale to uz je asi 2-3 roky, co som pozeral tu stats (svetovy pohar v DH).


To je mi jasne, preto som pouzil uvodzovky .. ako prehnany nadsadeny vyraz.

Ale tu je to klasika, ze subjektivny nazor sa tu prezentuje ako objektivny. Idealne bez normalneho porovnania, len tak z boku ako sa komu zda. To nenarazam konkretne na teba, ale na vseobecny zvyk velkej vacsiny tu prispievajucej kopky zopar jedincov.
27.10.2018 - 09:24:10
01
FiLus : dik za info .. asi gramnahanaci sa tomu musia vyhnut :D .. ale nemuseli to menit, packa , ak nie je odlafknuta (viz Guide) staci aj menej masivna, (viz. aj Zee/Saint).
dymONE : ja som to ani tak nebral, ze by si myslel mna .. s objektivitou je casto problem uz toho, ze sa napr. porovnava dajme tomu brzda XT, pricom za poslednych 15 rokov ich bolo asi 15 druhov (prehanam, ale ide o princip). A tazko sa potom dopatrat vobec co je co, kedze typove oznacenie, ktore niekedy je rozhodujuce a navonok nevidno nejaky rozdiel, ani nejde zistit.
27.10.2018 - 10:03:20
00
ale naco chodit okolo horucej kase - co je na Guide brzdach objektivne dobre okrem modulacie (aj ked bez vyraznejsieho bitepointu, ale cele je to individualna preferencia)? nie su ani take lahke, ani take silne, ani take odolne voci vyssim teplotam, ani tak nastavitlene (nizsie modely) a ako bonus velke mnozstvo z nich trpelo/trpi zivot ohrozujucou chybou ked samovolne zablokuju koleso. Ano, mnohym ludom dobre posluzia, sam som ich pomerne dlho pouzival. No rovnako alebo lepsie by im posluziloaj x inych brzd. Ludia sa ich hufne zbavuju, daju sa najst za slusnu cenu, OK...ale kupovat nove za plnu sumu? :tmi:
27.10.2018 - 10:53:11
02
zihadlo 5 napísal:
ani hope nieje taký zazrak- brzdia... sice bezudržbove spracovanie super,ale modulacia bola lepšia u XTR trail....


Nesuhlasim. Jazdim nove Hope V4 s Tech3 pakami a floating rotormi. Modulacia je masivna a sila ohromujuca.
27.10.2018 - 12:43:12
01
MageZ: a naviac im trci taky kus pinu zvnutra packy a trha to rukavice :D. Mi to liezlo na nervy.
Myslim, ze cely hype vznikol ked prisli na trh a vsade boli same recenzie a chvaly na ne, podlahol som aj ja, ale kupil som to z druhej ruky, nastastie, ale i tak na to, ake su asi draho :D .. a odvtedy su zafixovane v kolektivnej pamati ako nieco fajn a vyprchava to pomaly.

Inak ta packa oproti povodnej Avid taperbore je co sa tyka funkcnosti v zatazi lepsia (nepocitam ten problem zasekavania, ale to je pre sRAM typicke, ze stale maju na trhu taketo veci), lebo co mam vyskusane, pri dlhsej zatazi , ked sa brzda prehrievala, tak Avid (Trail) packa zacala skracovat krok, ako tekutina naberala na teplote, tato nikdy. Sla stale rovnako .. ale tak pochopitelne, kedze ma vacsiu expanzku. Nic nove to vlastne nie je, len prerobene Juice (3) packy. Ale tie fungovali, boli lacne, aj servis jednoduchy a relativne lacny.
Brzdia ale dobre. Len zrejme jedine co malo zmysel bola RSC packa a ta verzia je ponekud prehnana cenovo.
27.10.2018 - 12:44:18
01
Tak ja zas hovorím o tech3 x2 asi preto😉
27.10.2018 - 12:45:14
00
ahojte, mam problem s brzdami sram code RS. su takmer nove, no napriek tomu brzdia velmi nerovnorodo. akoby mal kotuc rôznu hrubku. urcitu cast otacky brzdi inov silou ako inu. vysledkom je dost sekavy brzdny ucinok. koruc je vycentrovany, odchylka v hrubke kotuca je asi tak 5 stotin milimetra. vie mi niekto poradit co s tym?
29.10.2018 - 19:33:54
00
Vymen kotúče za iné, na skúšku či sa to bude ďalej tak správať.


Naposledy upravil Baho dňa 16.11.2018 - 19:34:49, celkovo upravené 1 krát.

29.10.2018 - 20:22:18
00
Tiez mi to pride ako najlogickejsie riesenie, len som dufal ze sa tomu vyhnem. Môzete mi nieco odporucit? 200mm centerline
30.10.2018 - 06:43:39
00
Nooo, brzdy guide r som odvzdusnil, ziadna vlastnost tej brzdy sa nezmenila, brzdy to uplne rovnako, mozno packa ide troska lahsie oproti zadnej ktoru som neodvzdusnoval. bubliniek islo celkom dost. Takze to ze brzda zabera az v polke chodu paky som neodstranil, som presvedceny o tom ze to je tak dementne nadizajnovane, reps. aby ta motivovali kupit vyssiu radu kde to kolieskom nastavis. Za mna uz sram brzdy nikdy viac. Ale odvzdusnovat to islo celkom dobre, robil som to tym click systemom.
16.11.2018 - 16:16:32
01
Ahojte mam jednu otazku menim mechanicke kotuce za hydra od Shimana a napadlo mi ze vymenim aj kotuce z povodneho rozmeru 160 chcem dat 180 alebo 200. Pripada mi logicke dat tam rovno 200 akurat neviem preco je vsade kombinacia 180/160 alebo 160/160. Vazim metrak takze viac brzdnej sily viac adidas alebo nie? Co teda poviete na kombinaciu 200/180?
04.12.2018 - 21:37:58
00
200/180 s hydraulikou bude super. No ak to bude na bike u teba v popise tak skor utrhnes vidlu ako zabrzdis. Prever si ake rozmery kotucov mozu ist max na tvoj bike a potom experimentuj.
04.12.2018 - 21:44:52
00
No mam tam Suntour XCR 100 evo a ked som pozrel na stranky vyrobcu tak vraj je 180 max. Otazka je co by to spravilo s tym 200 mm.
04.12.2018 - 22:16:02
00
s tym kotucom nic, s tou vidlou mozno nieco viac ako je jej prirodzeny pohyb :-) ak nebudes mat brzdy mastne a platnicky OK, bude ti to stacit. Dozadu kludne 180mm tiez cez adapter.
04.12.2018 - 22:28:48
00
keyboard_arrow_up