Celková váha je 22,2 kg. Mám tu ešte poblíž jeden obchod
http://neubike.at
Skoro totožný tovar.
No a nakoniec Intersport
https://www.intersport.at/radfahren/fahrraeder/ebikes-c294843
Som rozhodnutý na 100% kúpiť v kamennej predajni, t.j. žiadny eshop neprichádza do úvahy. To už by som mal doma ten Radon z DE. Vidíš tam niečo vhodnejšie?, ber v ohľad cenovku 2500€
28.10.2018 - 18:58:57
00
Schvaluji výběr v obchodě, také bych jinak nekupoval. Z tvých odkazů lepší kolo než jsi si vybral sám (ten model s brzdami XT8000) není. Je to velmi dobře vybavené kolo, jen ta vidlice je taková základní (tudíž bude asi více trpět a méně fungovat). Jen já bych si to kolo nemohl koupit kvůli geometrií.
Zkus se svést třeba ještě na Haibiku a KTM (to musí být v AT snad taky všude).
Pokud ti svezení sedne (ta 19 ti bude určitě malá, tak se soustřed rovnou na to větší) pak ho tedy ber. Teoreticky to kolo bude na tebe vyšší (málo vytažené sedlo a málo místa mezi rámem a koulema), a díky úhlu 70st nebude moc stabilní ve vyšší rychlosti (to bys musel zkusit porovnat s jiným kolem kde je třeba okolo 68st). Pokud nebudeš nic z toho pozorovat, tak neni důvod to kolo nevzit.
PS: s váhou okolo 22kg bych nepočítal. Určitě je to váha tak Ska s 27,5 koly ;-)
28.10.2018 - 19:16:23
00
Pokud nesedne, nebo si nebudes jisty, tak bez zkusit ty jiné výrobce. Klidně i motory Shimano (za mně dokonce lepší než Bosch) a Yamaha, dokonce i Bafang funguje dost slušně
28.10.2018 - 19:18:09
01
Trochu by som nesúhlasil, že kolesá 29 s plášťami 2,6" sú ťažké a neobratné. Na ebike sú práve vhodné takéto, alebo 27,5+. Rozhodujúca na ovládateľnosť je geometria. Pri výške 187 nie je podmienka veľkosť XL, dobre môže sedieť aj L. Ja mám 179cm a všetky biky jazdím vo veľkosti M.
Treba určite vyskúšať a nielen pred obchodom po parkovisku. Teraz je veľa požičovní, treba požičať min. na 2 hodiny a skúšať, lebo to nekupuješ na jednu sezónu. Do tvojho rozpočtu by sa zmestila napríklad aj táto merida ttps://www.merida.sk/elektricke-bicykle/ebigtrail-500 , vyzerá celkom dobre.
28.10.2018 - 20:29:08
00
Jamo63: souhlas že XL je moc, ale to Cube má prostě divnou geometrií. 29 ve 2.6 bude určitě těžší a větší než 27,5 ve 2.6 ;-)
Ta Merida je mnohem lepší než to CUBE a v Lku delsi a za mne vhodnější než C7be ve 21. Jen Anderson nechce hledat jinde než obchody co poslal. Což je určitě škoda a velmi se tím znevýhodňuje :-(
29.10.2018 - 09:18:26
00
Ďakujem , tá Merida vyzerá fajn.
ad.1. Tu ju nekúpim
ad.2. Je už 200€ nad môj pôvodný rozpočet, čo v žiadnom prípade nie som ochotný priplatiť aj keby bola zo zlata
29.10.2018 - 16:31:16
00
anderson: přece tam nemáš v okolí jen ty tři obchody? Vždyť třeba jen v Brně je snad 50 obchodů s ekolama. V Cyklopointu by se podle mně (mám takovou zkušenost) dalo na ceně do 2500 domluvit. Snad by se dalo i třeba někam popojet kouknout ke konkurenci? Když vidím ty slevy, tak je škoda je nevyužít a mít úzký výběr.
Každopádně přeji šťastnou ruku a neboj, každý ebike jede lépe než ten bez motora :-)
29.10.2018 - 20:30:32
00
Ďakujem, dnes som sa konečne dostal do predajne. Takže už viem že 19 je málo, 21 je optimál. Skúsil som tento -
http://www.4sports.at/de/fahrrad-services/schaufenster/fahrrad/reaction_hybrid_eagle_500_black_blue
Ten čo som chcel bol iba vo veľkosti 19, ale nieje problém objednať, do piatku je na predajni. Keďže som prvý krát sedel na niečom takomto, bol som skutočne v šoku. Nepreháňam. Pozitívne ma táto vec prekvapila. Nielen tým pohonom, tak isto brzdami. Na spomínaný bike viem dostať nejakú zľavu, za 2.500 môže byť môj. Takže ešte o kilo menej ako ten REACTION HYBRID RACE 500 . Ako laik som sa spýtal v čom je vlastne rozdieľ oproti tomu čo som konkrétne chcel. Integrovaná batéria 12 Fach getriebe, neviem presne ako sa to povie slovensky, prevody myslím a údajne lepšie brzdy . Nemal som pocit že by to bolo uskákané, sedelo mi to tak akurát. Nemám s čím porovnať, mohol som s Trekom, no pri cenovkách od 4000 som ani nemal chuť. :-). Neviem či je dosť na zoznámenie sa s touto vecou 45-50 minút, mal som to na ceste , nespevnenej, v menšom aj väčšom kopci a hlavne v silnom vetre. Nepovedal som dnes áno ani nie, do konca týždňa si to nechám prejsť hlavou. Ale bude sa mi o ňom večer zdať, to viem isto.
Palo7 , teraz do mňa. Celkom zle?
30.10.2018 - 18:50:44
00
Čím viac budeš špekulovať, tým sa viac zamotáš, a vo finále už fakt nebudeš ani sám vedieť, čo... Toto vyzerá veľmi dobre (a za tú sumu určite), má to všetko, čo potrebuješ - 500Wh baterka - navyše celointegra, spoľahlivý motor, slušná vidlica a nie najhoršie brzdy... A ako bonus máš Eagla... Nemáš čo viac chcieť... Ak Ti to budú aj servisovať - neváhaj a ber, šepká sa, že Cube túto cenovú politiku už dlho neudrží...
30.10.2018 - 19:44:32
00
Anderson: pokud ti ta 21 sedla, tak super. Teď jen vybrat správný model. Za mně to předchozí kolo je lepší volba než to co jsi poslal odkaz teď. Brzdy Shimano 8000 budou lepší jak na provoz, tak na údržbu než MT. Pohon XT je mnohem lepší než NX od Sramu (je to o několik tříd nižší řada než to XT). To NX má malou životnost a problémy i na kole bez motoru. A take je lehčí.
Zkusil bych se jich zeptat co mají ve 21 s Boschem, baterkou 500 a dobře vybavené ještě dostupné v modelech 2018. Vypadá to ze budou levnější a lépe vybavené než 2019. Navíc by na starý model mohli dát výraznou slevu
30.10.2018 - 19:58:07
00
Jo, diky, moc nebudem to siliť , popravde neviem či by som ako bike laik rozoznal nejaký zásadný rozdieľ medzi jednotlivými značkami , či pohonmi, nebodej geometrii. Možno sa mýlim.
Cenový strop som prakticky neprekročil, ten bike je viac ako reálne potrebujem. V piatok či sobotu bude isto niečo doma, mám už taký tušák čo asi. Ešte raz ďakujem
30.10.2018 - 19:58:08
00
Projížďkou komponenty nepoznás (to si musíš načíst, nebo se poptat), ale pocit z motoru asi poznáš. Jen všechny nejvyšší třídy od Bosch, Shimana i Yamahy jsou dost dobrý. Každý trochu jinak funguje, ale.rpzdil poznáš spíše v terénu, takže je to fakt skoro jedno. Geometrií je stejně nejlépe pocitově, hlavně aby se dobře jelo a ovládání bylo ok.
30.10.2018 - 20:03:16
00
Koukám že ten model eagle odrbali i na velikosti řídítek, už jen 700mm, místo 720mm a to bych ti na 21 rám a tvou výšku doporučil klidně i 760mm :-)
30.10.2018 - 20:04:51
00
Palo7, prezreli sme s predávajúcim komplet katalogy, vrátane modelov 2018. Samozrejme reč bola o cenách aj zľavách. Žiadne výrazné zľavy na staršie modely zatiaľ niesú. Teda ak nerátam 200-300€ ktorú som dostal aj na model 2019. V obchode kde som bol je značka Cube jediná pre mňa cenovo dostupná. Tie brzdy čo spomínaš, je to nejak zvlášť namáhaná, či poruchová vec pri bežnom mestskom jazdení?, Práveže mi ten predajca tvrdil že nejaké 4 pastorkové či tak nejak. Ja tomu moc nerozumiem. Jediné čo viem že to brzdilo ***** dobre.
30.10.2018 - 20:07:40
00
Palo7 napísal:
Koukám že ten model eagle odrbali i na velikosti řídítek, už jen 700mm, místo 720mm a to bych ti na 21 rám a tvou výšku doporučil klidně i 760mm :-)


To sú halierové záležitosti, čo sa týka výmeny...

..."To NX má malou životnost a problémy i na kole bez motoru."...

Tak to by som teda takto vehementne netvrdil, na elektrike ak neznesie dokonca viac, tak minimálne toľko ako XT, a má lepšie odstupňovanú kazetu... Predávam to, servisujem to... Takže viem, o čom píšem...
30.10.2018 - 20:11:58
00
keyboard_arrow_up