Snažím se ti poradit aby jsi v té ceně měl co nejlepší bike a ty řešíš co mám já? Rád ti to řeknu (foto jsem už poslal výše). Merida One Twenty 800 2017. A proč? Celkem se mne líbí a dostal jsem super cenu (o pár set více než chceš dát ty) a to se vyplatí :-)
NX se prodává rok a stačí navštívit fóra o kolech a po roce jsou dost rozčarování a znovu by nebrali, tak si udělej úsudek sám. Já se poucim raději z chyb druhých, za jejich penize.
Vyjadřují se k tvému výběru, kde máš ve stejné ceně na výběr XT vs. NX a brzdy Shimano vs. MT.
02.11.2018 - 18:39:30
00
Všude svátek, jen u nás se maká :-(
02.11.2018 - 18:39:56
00
Popravde čakal som že sa skôr vyjadríš k príspevku od Nazgula. Ja som v tomto ako vieš laik. On má reálne skúsenosti s výbavou SRAM, niečo som počítal aj na DE stránkach.
Ale ty máš na tom SRAM asi viac najazdené, tak mi nezostáva iba ti veriť. Teší ma že si s tým svojim spokojný, určite áno veď bol výhodne.
Myslím že ja tak isto budem spokojný s tým Eagle, síce sa mi až tak nepáči, nebude výhodne ale mne takáto sračka postačí. Ak sa to celé zosype, čo predpokladám , keďže sú užívatelia rozčarovaní , ozvem sa zase s prosbou o radu či pomoc.
Týmto by som túto tému považoval za ukončenú, dozvedel som sa čo som chcel aj čo som nechcel. Človek sa učí celý život.
Poďakujem všetkým ktorý si dali tú námahu, naťukali do tej klávesnice niečo k téme či od témy.
02.11.2018 - 18:57:24
00
Jak jsem psal výše, poučil jsem se z chyb druhých, takže Sram a Daciu nejezdim :-D
02.11.2018 - 19:01:50
00
SRAM a Dacia v jednej vete... OK, aj ja končím túto tému, to fakt sorry... Len reči, nič viac...
03.11.2018 - 09:05:25
01
Tiez nechapem ako to niekto moze pouzit v jednej vete, na Daciu nedam dopustit 😉
03.11.2018 - 10:45:57
01
O tom to je, někdo nedá dopustit na NX od Sramu a někdo na Dacii. Přitom je určitě v obou případech lepší volba.
PS: měl jsem specifikovat Sram NX. XX,XO apod. jsou výborné
03.11.2018 - 11:36:13
00
Nazgul
SRAM a Dacia v jednej vete... OK, aj ja končím túto tému, to fakt sorry... Len reči, nič viac...
1.Podle mne je to XT lepší než Sram a bzdy MT. Ale beru to jen ze "SVÉ" zkušenosti a zkušenosti x lidí okolo mne.
2.NX se prodává rok a stačí navštívit fóra o kolech a po roce jsou dost rozčarování a znovu by nebrali, tak si udělej úsudek sám. Já se poucim raději z chyb" DRUHÝCH", za jejich penize.
Ja som si úsudok týmto urobil naozaj sám.
Každý ďalší príspevok v tejto téme je zbytočný, nemá to cenu
03.11.2018 - 11:39:10
00
Nazgul: opravdu si stojíš za tím že NX sada je lepší než XT? A bzdy MT lepší než Shimano?
Podle mně Anderson vybral z těch dvou kol Cube to horší (vyšší váha a horší osazení). To je celé co tím chci říct.
03.11.2018 - 11:42:21
00
Anderson: diskuzní fórum je od toho, aby se člověk mohl radit s jinými, co už mají zkušenost. Nemůžu a ani nechci zkoušet vše. Ty to vlastně zpochybňuješ a chceš jen potvrdit svůj výběr a když ne, tak máš problém.

Závěr vlákna je, že lze v ceně do 2.500euro pořídit lepší kolo než jsi vybral a to je vše. Třeba to někomu pomůže ;-)
03.11.2018 - 11:49:15
00
Palo: Neviem, či je to jazyková bariéra (pochybujem :-) ), alebo nepozornosť pri čítaní... Preto CTRL C môjho predchádzajúceho príspevku: ..."Nič proti Shimanu, uznávam ich, ale takéto striktné vyjadrenia k SRAM-u sú pritiahnuté za vlasy... Brzdy majú mizerné, ale pohon je OK, aj na nižších sadách"... Tzn: Nikde netvrdím, že NX je lepší ako SH XT (čo si, to určite nie)... Len nemám rád tvrdenia "jedna pani povedala" a na základe toho vyvodzované závery... That´s all, no flame...
03.11.2018 - 12:06:10
00
Palo7 posledný príspevok k tebe. Píšeš- Já se poucim raději z chyb" DRUHÝCH",jasne mi z toho vyplýva že nemáš ani šajnu o NX. NX se prodává rok a stačí navštívit fóra o kolech a po roce jsou dost rozčarování a znovu by nebrali.
Takže reálne osobné skúsenosti žiadne. Iba jedna baba povedala.
Naopak Nazgul píše -NX nepresne a "blbě" radí? A je to "sračka"? Neblázni... Alebo je to skôr to "dle těch", resp. "prý" ? Jazdím výhradne SRAM (ale absolútne nemám nič proti Shimanu - 20 rokov "súžitia" je 20 rokov), mám XX1 na závoďáku, GX na tréningovom, a NX na e-biku, a žiadny diametrálny problém, okrem váhy, nie je... A odstupňovanie kazety nemá konkurenciu (myslím porovnanie originál SRAM a Shimano, nie Sunrace, či Gabaruk)... Nič proti Shimanu, uznávam ich, ale takéto striktné vyjadrenia k SRAM-u sú pritiahnuté za vlasy... Brzdy majú mizerné, ale pohon je OK, aj na nižších sadách... A rozdiel vzduch - pružina? To nemôžeš myslieť vážne...
Komu by is ty reálne uveril? Chlapíkovi čo s tým má reálne skúsenosti, najazdené, otestované, bike ho vlastne živí , predáva to , servisuje to, či chlapíkovi čo je rakreačný biker , kúpil si výhodne nadupanú Meridu a všetko pod je nepoužiteľné , čo niekde na nete prečítal článok o NX aká je to sračka a berie to za svoje?
Úsudok nech si tu už spraví každý sám.
03.11.2018 - 12:13:21
00
omg...uz dost. nerieste *****. chod si ten bike uz kupit a voz sa. komponenty srat. tie si casom vymenis.
03.11.2018 - 14:07:26
02
Chlapci si porovnávajú pipíkov:-)
03.11.2018 - 16:32:39
00
@anderson ak si rozhodnutý pre CUBE, na tvojom mieste by som rozhodne šiel do modelu CUBE REACTION HYBRID SL 500 IRIDIUM BLACK
http://www.4sports.at/de/fahrrad-services/schaufenster/fahrrad/reaction_hybrid_sl_500_iridium_black
Jednak je tam kvalitnejšia vidla, určite lepšie brzdy a rokmi overené bezproblémové XT prehadzovač vzadu a SLX radenie. A tlačiť na predajcu aby šiel s cenou dolu ... je to rozdiel iba 200€ a stojí to za to. Ak ho ešte vedia zohnať...
03.11.2018 - 17:03:18
00
keyboard_arrow_up