Diky, áno je na predajni, v oranžovej farbe. Nemysli že som to neskúšal. Ten bike sa mi pozdával ihneď. Bol dokonca prvý pri ktorom som sa pristavil. Bohužiaľ, tam mi s cenou moc pohnúť nevedel, neviem ako majú nastavenú cenovú politiku. Max. 50€, čo je už rozdieľ 450.€ . Na ten Eagle - 300 , pozerám že ten race 500 už nieje (2500 ) . Možno sa dá ešte objednať.
V pondelok idem po ten Eagle.
03.11.2018 - 17:18:37
00
asi opravdu jazyková bariéra, jelikož jen tvrdím že je lepší to Cube na XT, než ten rádoby Eagle.
To je ve zkratce celý. To že se začli vytahovat věci kdo na čem jezdí, kolik toho najezdi a podle toho může správně radit je druhá věc.
03.11.2018 - 17:28:06
00
Anderson: proč bych si měl koupit věc (třeba NX) když to nemá pozitivní recenze a od začátku je to prodáváno jako low cost věc? A je to za stejnou cenu jako výborné a osvědčené XT. Tohle snad člověk nemusí zkoušet osobně, tohle je fakt a nakonec to i Nazgut potrdil. Jen si ospravedlňuješ svoji "horší" volbu. Ale na začátku jsi řekl že ti bude stačit vše a to je asi pravda. Takže vlastně celá diskuze byla zbytečná, stačilo ti u prvního kola napsat ok a byl by jsi spokojen a už dávno by jsi jezdil ;-)
Takže sorry že jsem ti chtěl poradit nejlepší možný kup a výbavu a tím ti vlastně škodil :-)
03.11.2018 - 17:36:27
01
Pro info, než jsem koupil tak jsem testoval asi 15ebiku. Už dříve jsem věděl (z předchozích testů kol a nedávného nákupu fulla) že chci řazení Shimano 1x10-11(nejméně SLX), bzdy Shimano (min. Deore) a dobré tlumení (Rock Shox nebo Fox). Po testech jsem hledal ebike s motorem Shimano Steps 8000. Také u mně byla podmínka (aspoň vzadu) 27,5+ pneu. Super motor je i Brose, ale jsou dost rozdílné názory na funkčnost a občas i v inzerci jsou s novým motorem po 500km, což důvěru nebudí (tohle opět nebudu zkoušet na sobě ;-)). Nevadil by mně ani motor Bosch, nebo Yamaha, ale muselo by to být výrazně levnější kolo než stejně osazene kolo se Stepsem a to nebývá. Obešel jsem vytipované kola a vyhrála Merida :-)
Splnila všechny požadavky a cena byla velmi příjemný bonus. Asi bych uvažoval raději o ojetině, než výrazně slevit z požadavků.
PS: jako super kup a favorit se mně jeví zde na bazaru Cube Stereo, ale u mně ho vyřadily úzké rafky a pneu :-(
03.11.2018 - 18:10:33
00
anderson napísal:
Diky, áno je na predajni, v oranžovej farbe. Nemysli že som to neskúšal. Ten bike sa mi pozdával ihneď. Bol dokonca prvý pri ktorom som sa pristavil. Bohužiaľ, tam mi s cenou moc pohnúť nevedel, neviem ako majú nastavenú cenovú politiku. Max. 50€, čo je už rozdieľ 450.€ . Na ten Eagle - 300 , pozerám že ten race 500 už nie je (2500 ) . Možno sa dá ešte objednať.
V pondelok idem po ten Eagle.

Nevymýšlaj s tým Eaglom. Tá cena za SL 2999€ nie je ani akciová! Z tej ceny každý seriózny predajca na SK by ti dal min. 10-15% zľavu. Je to ich nenažranosť a asi tušia tvoju neznalosť. Možno to nemáš v povahe, ale skús trochu pritvrdiť. Zatlač na nich, že sa zbavia biku na sklade a uvoľnia si miesto na nový model a pod. Kľudne apeluj aj cenovou politikou na SK. Ak to s nimi nepohne ani potom, asi by som sa na nich vysral...Na ten "tvoj" model ti dajú zľavu preto, lebo vedia, že je to horšia mašina a ťažšie ju predajú.
03.11.2018 - 19:00:30
00
Ja chápem že je to lepší bike. Ešte to skúsim. Už pri prvom pokuse som si pripadal ako idiot. No nevadí. Tu sa nezvykne nakupovať v kamenných predajniach formou turecký trh. Cena je stanovená a nedohaduje sa. Nezaprel som v sebe slovenskú náturu. Ak chcú dať zľavu, ponúknu ti ju sami, ak nie tak nie. Uvidíme. Inak neznášam to tiež to turecké dohadovanie o haliere
03.11.2018 - 19:08:43
00
Veď to....na jeden model - podotýkam lacnejší dajú zľavu 300€ a na drahší 50€? Malo by to byť naopak:-) Tak zahraj chudobného slováka:-)
03.11.2018 - 19:16:11
00
:-) ja toto naozaj neviem. Nemám tov povahe. Na moju škodu bohužiaľ.
Trochu odbočím, fakt sa v tých jednotlivých komponentoch nevyznám. Na bicykle, tak ako aj iný tovar zakúpený v AT je 2-ročná záruka. Viem že aj na SK. Tu ale na rozdieľ od slovenských predajcov ( česť výnimkám ), toto skutočne funguje. Už som tu dosť dlho aby som to vedel porovnať. Pamätám si ešte ako žena svojho času reklamovala na SK nejaké blbé topánky v nemenovanej predajni. Posúdenie, niekoľko týždňov , výsledok - zamietnuté pre nesprávne používanie. V tej istej predajnej sieti v AT reklamovala podobnú blbosť. Odpoveď pri pokladni- chcete nové či peniaze?. Nedávna skúsenosť. Kolega si kúpil kdesi v bazare VW koncernovú nemeckú škodofku s iným logom. Auto malo 3 roky a 120000km. Po 5 mesiacoch mu odišla prevodovka. Behol tam, doniesol peniaze do centa presne tie čo za to dal. Opakujem v bazáre.
Chcel som tým iba naznačiť že sa v podstate nemám čoho v tomto smere obávať, ak sa ten NX zosype ( zrovna čítam nemecké forum a ono sa nesype ) ale ak by som mal tú smolu, verím že pochodím podobne ako tá moja žena či kolega.
Opakujem ale znovu, možno po 10 krát, ja to nemám ako zničiť. Ak sa mi to nebude pozdávať, po roku dvoch to vymením . Skôr si ale myslím že nie.
Asi by som mal tiež vyfotiť môj súčastný bicykel aby bolo jasno o čo mi vlastne ide.
V pondelok medzi zuby precedím že tamten sa mi páči viac, ak mi bude ochotný dať podobnú zľavu ako na ten Eagle, silno to zvážim. Už teraz mám z toho mindráky. Radšej na zubárskom kresle 2 hodiny sedieť ako takéto doťahovačky. Prežijem.
Diky za odpoveď
03.11.2018 - 19:47:12
00
už je to na posmech ako vyberas ten bike...dva mesiace o tom básniš,pises romány....už by som mal za ten čas desať bicyklov :)
.
04.11.2018 - 18:01:43
01
majkoo,
aj tebe ďakujem za radu, vidím že si znalý v téme, pomôžeš podobnými radami aj ostatným. Nevedel som že toto tu je povinné čítanie. Bicykel bude zajtra doma . Tým pádom nemá zmysel ďalej pokračovať v tejto téme. Vďaka všetkým
04.11.2018 - 18:18:34
01
majkoo napísal:
už je to na posmech ako vyberas ten bike...dva mesiace o tom básniš,pises romány....už by som mal za ten čas desať bicyklov :)
.


A že máš len dva... No, nevadí, nechaj tak... 1) Je to len mesiac, nie dva... 2) Ak chce, tak nech špekuluje aj pol roka, nie je to Tvoj bike... 3) anderson - už teraz kúp čo chceš, ako chceš, len to tu nevešaj, lebo sa tu hneď nájde 20 borcov, čo Ti vysvetlia, ako zle si kúpil... Jazdi a užívaj... Keď to má fungovať, tak bude... Keď nie, tak vymeníš... Tomu nerozkážeš... Želám Ti x spokojných kilometrov...
04.11.2018 - 21:03:31
01
Nazgul, presne to som mal v pláne. Už som si aj do idiotov nadal, načo som sem lozil. Dobrá skúsenosť.
Ďakujem
04.11.2018 - 21:16:22
00
zdar borci, a já si myslím že by výsledek svého výběru vyvěsit měl. Toto vlákno dřív nebo později může někomu dalšímu pomoct a nebude muset zakládat další vlákno. Podle mně je to normální postup při výběru, zeptám se, posbírám odpovědi, vyberu podle mně nejlepší a pak se za svůj výběr snad nestydím :tmi:
PS: to že nikdy nenapíše že byl nespokojen s NX 12speed je celkem zřejmé, ale s kolem se klidně pochlubit ;)
06.11.2018 - 07:41:22
00
E-biky do 2500eur. Viete o nieco lepsom v pomere cena kvalita ako tento bike?
https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-jealous-hybrid-714306
06.11.2018 - 08:13:30
00
Torres: záleží na jaké ježdění? Na šotolinu a horší cyklostezky tohle kolo bude super, ale do terénu, lesa apod. bych hledal jinde
07.11.2018 - 12:52:46
00
keyboard_arrow_up