Čo ti na nich nesadlo a do ktorých ideš? Kamarát o takých rozmýšľa, ale má malú nohu 39-inu
27.10.2018 - 10:12:55
00
Neviem v nich lyžovať :D. Sú o dosť mäkšie a aj komín asi o 2 cm nižší ako som mal na starých Black Diamond Prime. Pri mojich 90+ kg vo výstroji s ruksakom a 95 mm lyžiach sa dosť ohýbajú. Takže lyže nemajú také vedenie ako som zvyknutý a dosť mi to vadí. Možno by šiel trochu poupraviť lyžiarsky štýl a naučiť sa lyžovať aj s nimi, ale nechce sa mi s tým bojovať a nevidím v tom význam.

Moc som špekuloval, silou mocou chcel čo najľahšie ale bol to pre mňa krok vedľa. Keď som ich skúšal mimo lyží, tak sa mi zdali tuhostne OK, ale ťažko keď si ich človek nemôže skúsiť deň-dva reálne v teréne. Nie som pretekár, ani nerobím nejaké dlhé túry alebo viacnásobné výšľapy (väčšinou jeden výšľap a zjazd, prípadne niekoľko kratších) takže pôjdem do niečoho trochu ťažšieho a tuhšieho. Kamoši ma presviedčajú, že Scarpa F1 by mali byť na tom lepšie, ale mám trochu obavu pri tej hmotnosti a skôr uvažujem rovno o Maestrale.

Trochu ma to mrzí, lebo výšľapy v nich boli úplne perfektné. Veľký rozsah pohybu, zrazu som zistil, že skoro vôbec nepoužívam najvyššiu polohu na viazku a tých vyše 300 gramov na nohu menej oproti starým bolo tiež citeľných. Šľapalo sa v nich skoro ako vo vibramách. Pre šľapača, prípadne niekoho ľahšieho môžem len odporučiť.
27.10.2018 - 10:29:01
00
Bohužiaľ nemôžeš mať gramarsku lyziarku aj tuhosť flex 110 a vysoký komín a dobre fixovanú nohu. Ani F1 asi tvoj problém neporiešia. Bud si kúp dvojo lyžiarok jedny na naháňanie sa a druhé na jazdenie alebo sa si zvykni na gramarske lyziarky a postupne dá naučíš jazdiť aj na nich ... Ja deriem alien, Syborg ale ak si chcem aj zajazdiť tak beriem Black Diamond Salant. Ináč Maestrale sú fajn ale hmotnost bude inde a hore kopcom je to kopyto.
27.10.2018 - 15:52:13
01
zihadlo 5 napísal:
Tak sme sa dočkali conrad do 4 prác. dní.
Foto Len z mms
backland 85
blackrowns
a 3x ATK crest red
:party:
už len pasiky od montany zbastliť


Ahoj. Akú šírku bŕzd si bral na tie Backlandy? 86 alebo 91mm ?
A mohol by si potom prosim ťa dať aj foto s namontovaným viazkom...ako tam vyzeraju tie brzdy v ski mode ? či veľmi neodstávajú
27.10.2018 - 16:29:43
00
masto napísal:
Bohužiaľ nemôžeš mať gramarsku lyziarku aj tuhosť flex 110 a vysoký komín a dobre fixovanú nohu. Ani F1 asi tvoj problém neporiešia. Bud si kúp dvojo lyžiarok jedny na naháňanie sa a druhé na jazdenie alebo sa si zvykni na gramarske lyziarky a postupne dá naučíš jazdiť aj na nich ... Ja deriem alien, Syborg ale ak si chcem aj zajazdiť tak beriem Black Diamond Salant. Ináč Maestrale sú fajn ale hmotnost bude inde a hore kopcom je to kopyto.


Jasné, už som na to prišiel. Musel som si to bohužiaľ skúsiť na vlastnej koži. Uvidím, buď nechám oboje čo mám (Backland + Slant) alebo to správím treťou cestou. Kúpim len Maestrale, hentie dvoje predám a hotovo. U mňa aj tak o nejaké naháňanie do kopca moc nejde, skôr o to zajazdenie. Takže by to mohlo byť OK, aj keď ako som skúsil tú ľahkosť tak červík v hlave bude vŕtať stále :D.
27.10.2018 - 17:52:14
00
volodaj ak môžem poradiť tak o F1 ani nepremýšľaj keď ti bolo backlandy mäkké, bol by si na tom istom.
27.10.2018 - 18:03:45
00
Díky, myslel som si. Radšej teda obetujem tých 150 gramov na lyžiarku a pôjdem rovno do Maestrale. Stále to bude okolo 150 menej ako BD.
27.10.2018 - 18:05:43
00
la sportiva si neskúšal ?
ja mám a som spokojný
https://www.google.sk/search?q=la+sportiva+spectre&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=oZGhpXX2d88DDM%253A%252CrhWun0HO-hi6XM%252C_&usg=AI4_-kTcvA6rWare4w4wrs_WaRDhMsPA4A&sa=X&ved=2ahUKEwiXupaV86jeAhXwtYsKHSSSCIYQ9QEwA3oECAQQCg#imgrc=oZGhpXX2d88DDM:
28.10.2018 - 11:14:12
01
Hosť napísal:
Jasné, už som na to prišiel. Musel som si to bohužiaľ skúsiť na vlastnej koži. Uvidím, buď nechám oboje čo mám (Backland + Slant) alebo to správím treťou cestou. Kúpim len Maestrale, hentie dvoje predám a hotovo. U mňa aj tak o nejaké naháňanie do kopca moc nejde, skôr o to zajazdenie. Takže by to mohlo byť OK, aj keď ako som skúsil tú ľahkosť tak červík v hlave bude vŕtať stále :D.

To je dvojsečné 🙂.... Dole kopcom si to síce užiješ viac na poriadnej výstroji len aby si hore vyšiel s nohami čo ešte niečo ulyžujú 😜. Na gramarsku výstroj sa dá zvyknúť a postupne sa na tom naučíš jazdiť. Ak chceš spraviť za vylet 2-3 tis výškových a popri tom pojazdiť tak na ľahko je to určite lepšie. Len pre spestrenie - Miro Leitner ( slovenska skialpova legenda) ma cez 100 kg a šľape na LaSportiva - Syborg a na papierákoch odjazdí žľaby o ktorých niektorý len snívajú. Ľahkej výstroji treba prispôsobiť štýl jazdenia . No smerom hore je veľký rozdiel mat na nohe 1400 g a rýchly pas ako 5 kg a “chlpatý” koberec. Tak už to zmenou techniky neuhráš
29.10.2018 - 07:28:53
03
volodaj som dosť prekvapený ako ti tie lyžiarky dopadli ... uvažoval som o nich a zdali sa mi nasucho dosť tuhé a aj rozumne upnuté na nohe čo sa týka prenosu sily, pričom vážim cca čo ty . Nakoniec som kúpil ešte ľahšie alien rs a lyžuje sa v nich perfektne. Lepšie ako v scott cosmos, ktoré mali flex 120. A o výšľape hovoriť netreba, keďže rozsah, váha , ...
Možno veľa spraví technika jazdy, kde ja som bol v detstve dosť drilovaný, aj keď už som toho väčšinu pozabúdal predsa len to len niekde tam v tej svalovej pamäti je. Jedine keď porovnávam lyžovanie na obráčkach s tuhými lyžiarkami a tieto alien rs na krátkych atomic backland 85 lyžiach tak je vidno ako musím prispôsobiť techniku a hlavne rýchlosť jazdy
29.10.2018 - 10:15:10
00
3stan napísal:
Ahoj. Akú šírku bŕzd si bral na tie Backlandy? 86 alebo 91mm ?
A mohol by si potom prosim ťa dať aj foto s namontovaným viazkom...ako tam vyzeraju tie brzdy v ski mode ? či veľmi neodstávajú

ešte to je u kamosa v TN... viazko som bral 91ku... malo by to byť akurát :) ked to bude doma odfotim...
29.10.2018 - 11:01:21
00
Dobra cena https://www.adamsport.eu/skialpinisticke-lyziarky/skialpinisticke-lyziarky-scott-orbit-smu-16-17/
30.10.2018 - 15:53:00
01
Rozhodol som sa. Ak by ste niekto mali záujem, tak volajte, píšte ;)
https://sport.bazos.sk/inzerat/91687681/Atomic-Backland-2017-MP-270275.php
05.11.2018 - 13:35:41
00
a aké si kúpiš? Hagan core?
05.11.2018 - 14:37:29
00
Nie som ešte rozhodnutý, ale včera keď sme ich so zihadlom porovnávali tak sme prišli asi na to čo mi vadí najviac. Ani nie tak to, že sú mäkšie, ale dosť nízky predok komína. Oproti jeho TLT je to možno 3-4 cm pri rovnakej veľkosti, oproti mojim BD ešte viac. Takže budem pozerať niečo vyššie a uvidí sa. Zatiaľ som to porovnával vo Vrútkach s F1 a tam je to o dosť vyššie + dosť pevnejšia papuča. Takže tie by mohli byť taký kompromis medzi týmito a tými Maestralle čo som uvažoval. Najväčší problém, že človek to ťažko zistí kým nekúpi. Lebo požičať ich na 1-2 lyžovačky je problém.
05.11.2018 - 14:42:16
00
keyboard_arrow_up