torres80 napísal:
Dajme tomu že mi ide o bednu ako by som vedel poraziť bikera čo má výkonnejší motor?

Záleží na profile trate. Pokiaľ je trať rovinatá, tak ťažko. Ak budu kopce kde nedáš rýchlosť 25km/h , tak tam ti už prečipovanie nepomôže a záleží na tvojom výkone. Získať vieš aj z kopca, prípadne si lepší v technike. Veď ale môžeš isť na pretek kde kategorie sú. Pretekať proti načipovanému ebajku nie je na férovku, aj keď v Topolčiankach borci s načipovaným bicyklom s nami prehrali. Pretekať na ebajku nie je žiadna trapošina (veď sa preteká aj na pštrosoch) je to plnohodnotné športové náčinie. Netreba to vôbec porovnávať s klasikou akurát, že sa stretávame na rovnakých podujatiach. Pre ebajky by bola vhodná naročnejšia trať ako pre klasické bicykle (napr. RIDE UPHIL Podkonice). Možno neskôr až nás bude viac. Daj vedieť až sa rozhodneš zapretekať si.
05.11.2018 - 21:05:48
00
Plnohodnotne sportove nacinie? :lol: :clap:
Dobre teda :hai:
05.11.2018 - 21:15:45
08
birel : preteka sa aj na motorkach a rallye autach , ale na nieco si pozabudol. Ono totiz je sport , kde sa pouziva motor a tam kde sa nepouziva, iba cisto ludska sila. To je taky maly bezvyznamny detail :) Pretekat na ebiku, ktory je legalny vzhladom na max. vykon 250w nie je ale az tak zaujimave, pretoze ti, co su nadupani vas aj tak sundaju ako malinu na obycajnom bajku. No a viac ako 250w je zas nelegalne :)

Inak by ma fakt zaujimalo, ake plnohodnotne sportove nacinie okrem ebikov obsahuje motor :) /auto,motorka nie je nacinie/
05.11.2018 - 21:40:22
01
Ito motorová píla - kukni nejaký športový kanál a MS drevorubačov. A až tak moc nedajú aj keď ebajk nie je za každých okolností rýchlejší. Jazdím dosť klasiku a viem si porovnať čo mi ktorý bajk prináša. Jazdiť na ebajku ma bavi, dáva mi to iné zažitky a ako som už napísal netreba to porovnávať s klasikou je to proste iné a buď chceš, alebo nie.
05.11.2018 - 22:14:40
00
Tí čo sú nadupani vás sundaju ako malinu? No tak si pozri výsledky pretekov a porovnajte časy klasiku a ebajk.
05.11.2018 - 23:03:35
00
OK napr. http://www.333extreme.sk/
:P
05.11.2018 - 23:07:29
00
Zabuda sa na max 25km/h a ako pozeram priemerky na maratonoch, tak na vacsine sa ide nad
06.11.2018 - 07:42:04
00
Srsen napísal:

Tak to si dal fakt super priklad s jednym e-bikerom. Pozri si napriklad vysledky bratislavskeho maratonu co sa isiel teraz v septembri.
https://www.bratislavskymtbmaraton.sk/
06.11.2018 - 08:02:10
00
Nechajte torresa v jeho zdani, lebo ak ho budete dalej presvedcovat, tak bude chciet iba cipnuty ebajk, aby ho nebodaj uz nikdy ziaden chrt na klasike nepredbehol, ked sa povlecie len 25 km/h.
06.11.2018 - 08:27:52
00
To bude asi tým, že na to e-biky nemajú kapacitu :)
06.11.2018 - 08:29:44
00
iron.hide napísal:
Nechajte torresa v jeho zdani, lebo ak ho budete dalej presvedcovat, tak bude chciet iba cipnuty ebajk, aby ho nebodaj uz nikdy ziaden chrt na klasike nepredbehol, ked sa povlecie len 25 km/h.

Ty co chodis do kazdeho fora hejtovat e-biky? Zi si dalej v dobe neandrtalskej ale pokrok nezastavis a ver ze o par rokov bude viac ebajkov ako neandrtalcov.
06.11.2018 - 08:57:32
00
Tak ked chcu niektori sutazit na ebikoch a niektori organizaori im vypisu svoju vlastnu kategoriu, tak nech teda sutazia ( asi sa uz tomu nevyhneme ). Len keby bolo na mne, startoval by som ebike kategorie minimalne hodinu po bikeroch ktori si to radsej vsetko daju svojou vlastnou silou...pretoze neviem preco, ale strasne velke mnozstvo e-cyklistov sa chce "porovnavat" s tymi bez motorceka ( ci uz na obycajnom vyjazde, na maratone, alebo v segmentoch na strave )
06.11.2018 - 09:42:45
03
torres80 napísal:
Tí čo sú nadupani vás sundaju ako malinu? No tak si pozri výsledky pretekov a porovnajte časy klasiku a ebajk.

A ktori z tych, co boli pretekat nemaju cipnuty ebajk (alebo priamo bez legalnej motorizacie) ? :D Ja stale hovorim o 250w a 25km/h limit. Vsetko ine je motorka a s nimi akosi sa nema zmysel porovnat, ze ano :) ... rozdiel medzi obycajnym hobikom, ktory sedi na ebiku a nie je trenovany a nadupanym pretekarom je podstatne viac ako 250w :) .. nehovoriac o rozdiele vah, bajku aj jazdca, kde tych 250w niekedy aj padne za obet len vdaka vahovemu presahu :lol:. Iste, dobre trenovany jedinec na niecom takom uz moze pomyslat na vyssie ambicie, ale inak nie.
06.11.2018 - 10:37:34
07
poculi ste slovo bozie. toto ani neslo zhrnut lepsie.

a ti co maju ebike s viac ako 250w by sa mali na prezentacii preukazat zaplatenym PZP :)
06.11.2018 - 10:50:03
06
110mat110 napísal:
Zabuda sa na max 25km/h a ako pozeram priemerky na maratonoch, tak na vacsine sa ide nad

To je ale úplne v poriadku. Obmedzená je len asistencia motora (do 25km/h) nie to akou rýchlosťou na ebajku jazdíš.
Hore kopcom mi ebajk umožní dosahovať rýchlosť do 25km/h po rovinke koľko vládzem a dole koľko si trúfam. Priemerka okolo 30km/h je o.k. Na čipnutom ebajku nejazdím. V Kálnici a Bratislave štartovali elektrikári pred klasikou a tak je to správne. Na trase sme sa v podstate nestretli a jeden o druhom ani nemusel vedieť. To, že pôjde aj nejaký pomalší ebajker a špička ho dobehne nebude taký strašný problém. Veď trasa nie je uzavretá a pohybujú sa tam ako turisti tak aj výletný cyklisti a tiež sa s tým treba vysporiadať. Prípadne večný problém keď čelo z dlhej dobehne pomalších z krátkej. Proste musím počítať s tým, že na pretek nejdem sám.
06.11.2018 - 12:58:10
01
keyboard_arrow_up