Okej, len prosim nabuduce ukoncuj vetu jednym otaznikom namiesto troch, lebo jeden znamena normalne kladenu otazku a dva a viac pridavaju emotivny podton ;).
Cestaky z nizsej cenovej kategorie malu skor polokarbonovu vidlicu, cize nohy karbonove a hlavu hlinikovu. Pravdupovediac pri kupe som vidlicu neriesil, ale casom mi prislo divne, ze je celohlinikova. Nestazujem sa vsak :).
Bol som v tom, ze hlinik sa prv ohne a potom praskne, zatial co karbon praskne hned, bez varovania. Mari sa mi, ze to aj tak v GCN zdovodnovali ked robili prieskum v pro pelotone, ze z akeho materialu maju barany a mnohi mali hlinikove. Viackrat som cital, ze vlakna karbonoveho ramu mozu zacat praskat vo vnutri a na povrchu sa to neprejavi, preto ta moja nedovera v karbon z druhej ruky. Vacsinou ked zacne praskat hlinik, vidis to aspon na laku a vyvarujes sa nevhodnej kupy. Ak sa mylim ohladom hlinika, vklude ma moze niekto opravit.
Jasne, zivotnost materialov nie je vecna, preto aj vseobecne skor volim veci nove ako pouzite.
02.11.2018 - 00:03:19
00
Staré dobré poučné video pre tých, ktorí to ešte nevideli:
CUTTING UP EXPENSIVE CARBON BIKES! thumb_up-1thumb_down
02.11.2018 - 06:50:11
02
Branomiko, keď triatlon som za Giant, pri šprintoch to prerves(myslím váhu biku) a na dlhšie podľa mňa viac vyhoje propel. Ja som sa nechal ukecat na endurance rám a trošku mám problém vpredu kde by som potreboval byt ešte nejaký cm nižšie
06.11.2018 - 22:14:49
00
Branomiko, keď triatlon som za Giant, pri šprintoch to prerves(myslím váhu biku) a na dlhšie podľa mňa viac vyhoje propel. Ja som sa nechal ukecat na endurance rám a trošku mám problém vpredu kde by som potreboval byt ešte nejaký cm nižšie


No ono paradoxne agresivnejsi posed (aspon podla geometrie ramu) ma ten Ultimate - aj ked teda velky rozdiel to nebude. Co sa tyka aero ako takeho, tam ten Propel asi bude lepsi.
07.11.2018 - 10:20:05
00
Skús trafiť veľkosť ja mám 173 som sedel na tcr veľkosť M sa mi videla už vela S už malé, canyon by bol S pre mňa ideal ,ale daj niečo aj na vzhlad, bike nech sedí aj do oka, v podstate su fajn obidva, canyon potrebuje lepšie kolesá a šírka riadidiel 390 (S) sa mi vidí malá
07.11.2018 - 12:49:40
00
Skús trafiť veľkosť ja mám 173 som sedel na tcr veľkosť M sa mi videla už vela S už malé, canyon by bol S pre mňa ideal ,ale daj niečo aj na vzhlad, bike nech sedí aj do oka, v podstate su fajn obidva, canyon potrebuje lepšie kolesá a šírka riadidiel 390 (S) sa mi vidí malá


No ja mam 170cm a este k tomu dost kratke nohy (vnutro 76cm) - Canyon position system mi dokonca napisal, ze som mimo rozsah ale nakoniec doporucil XS. :-) Propel by som bral asi S-ko. Bohuzial nemam sancu si vyskusat ani jeden.

Co sa tyka vzhladu tak ten je naozaj az medzi poslednymi parametrami u mna - na image si nejak nepotrpim.
A co sa tyka kolies, tak som si prave myslel, ze tie Mavic Aksium su lepsie ako Giant PA2 na ktore som vela chvali na webe nenasiel. A sirka riadidiel 390 vs 400 to vobec nedokazem posudit aky je v tom pocitovo rozdiel.
07.11.2018 - 14:33:42
00
Ales 13,ja mám 172 a mám M jak Specialized tak aj Giant.
branomiko..na Giante mám stále kolesá Giant SR02 a v pohode.Pokial to bude tvoj prvý cesťak tak rieš hlavne veľkosť a geometriu inak sa viac natrapiš ako povoziš .
07.11.2018 - 15:11:45
00
Ales 13,ja mám 172 a mám M jak Specialized tak aj Giant.
branomiko..na Giante mám stále kolesá Giant SR02 a v pohode.Pokial to bude tvoj prvý cesťak tak rieš hlavne veľkosť a geometriu inak sa viac natrapiš ako povoziš .


No to by som rad, ale ako vravim, nemam kde vyskusat, na predajniach vsade same M-ka a L-ka (aj na bazari).
A co sa tyka samotnej geometrie - nepredpokladam, zeby som bol casto v sedle viac ako 2 hodky. Primarne by mal byt urceny na preteky v sprint a olympijskom triatlone a na trening.

To ze sa na zaciatku natrapim s posedom s tym tak trochu pocitam, kedze som nikdy predtym cestnu cyklistiku nerobil. Tuto sezonu som odjazdil na bazarovom "noname" 300€ bicykli velkost 52 - a mam pocit, ze mi bol velky. Cca po 20km intenzivneho sliapania mi zacinali vzdy trpnut prsty na rukach a niekedy aj na nohach.
07.11.2018 - 15:33:10
00
Stým súhlasím, ja mám teraz prvý cestak ale bral by som už inú geometriu, ale to cez internet resp. 2-3hod jazde som to ja ako laik nezistil,hoci ja z canyonu nepadam na zadok ale skúsenosti okolo mňa hovoria, že sa vedia trafiť do rozmeru, u mňa ostáva favorit propel, mne sa proste viac páči?, nastavenie bicykla je pre nás amikov "beh na dlhé trate" rozhodujú detaily, stačí viac stiahnuté topánky a tŕpnu prsty, prsty ruky by mali ísť na vrch pák rovnobežne s celou rukou atď..som videl už milión videí, ale furt je to len cca
07.11.2018 - 15:48:15
01
Stým súhlasím, ja mám teraz prvý cestak ale bral by som už inú geometriu, ale to cez internet resp. 2-3hod jazde som to ja ako laik nezistil,hoci ja z canyonu nepadam na zadok ale skúsenosti okolo mňa hovoria, že sa vedia trafiť do rozmeru, u mňa ostáva favorit propel, mne sa proste viac páči?, nastavenie bicykla je pre nás amikov "beh na dlhé trate" rozhodujú detaily, stačí viac stiahnuté topánky a tŕpnu prsty, prsty ruky by mali ísť na vrch pák rovnobežne s celou rukou atď..som videl už milión videí, ale furt je to len cca


OK. Dik moc za nazor. Jeden hlas pre Propel.
07.11.2018 - 16:13:55
00
Tak potom dva hlasy.lAj ja Propel.
07.11.2018 - 16:21:33
00
Čaute,
uvažujem nad kúpou tohto biku https://www.orbea.com/sk-en/bicycles/road/avant/cat/avant-h50-19 chcel by som to využívať iba ako doplnok, žiadne preteky občas nejaký 100+ km výjazd. Je niečo načo by som si mal dať pozor. Ďakujem za každú radu
15.11.2018 - 21:50:49
00
farba pekná, ale bez ceny ťažko radiť. na veľkosť si daj pozor.
15.11.2018 - 22:01:04
00
Cena je dole v Rohu 849 €, predpokladám že sa bude u predajcov aj takto pohybovať. No presne to som chcel vedieť ohľadne veľkosti keďže mám 185 cm a dĺžka v rozkroku 86 cm a ukazuje mi to veľkosť 55
15.11.2018 - 22:06:08
00
cenu som tam nasiel taku schovanu 849€. asi by som si precital nejakych 20 stran dozadu v tejto teme. ked tak scarinko by mozno vedel poradit aj ine znacky z tych lacnejsich ale zaroven kvalitnych. Marian ked tak, daj svoj nazor.
15.11.2018 - 22:12:25
00
keyboard_arrow_up