Ale ich kouč nie je ivan...
08.11.2018 - 07:26:29
03
Dorien09 napísal:
Ale ich kouč nie je ivan...

Tak určiteeee .Len s tou zostavou čo tam je by ani Ivan Hrozný-Velky žiaden pokrok nespravil.
08.11.2018 - 08:41:06
00
Zdravim,
do novej sezony som sa rozhodol skusit potrenovat moju priemernu rychlost. Dlhe trasy zvladam, kopce nejak vyfucim sice ale najviac ma hneva ze niekedy v pelotone nestiham ak sa prida tempo (ako som uz pisal v tu presunutom poste).
Kedze cisla od ivana mi hovoria malo, skusil som hladat po nete a nasiel som nieco taketo. Co na to hovorite, mozno ste to uz niekto aj skusali?
https://www.cyclingweekly.com/fitness/training/cycling-training-plan-speed-winter-153285
08.11.2018 - 10:22:19
00
Fernando napísal:
Ivan,aj by som toto veril keby tu taký team už nebol.A vidíš...vojacikovia sa neudržia ani v balíku a neuspeli by ani na Tebou spomínaných pretekov okolo hnoja.


Mal som na mysli WT team.
08.11.2018 - 10:46:08
00
eaten napísal:
Zdravim,
do novej sezony som sa rozhodol skusit potrenovat moju priemernu rychlost. Dlhe trasy zvladam, kopce nejak vyfucim sice ale najviac ma hneva ze niekedy v pelotone nestiham ak sa prida tempo (ako som uz pisal v tu presunutom poste).
Kedze cisla od ivana mi hovoria malo, skusil som hladat po nete a nasiel som nieco taketo. Co na to hovorite, mozno ste to uz niekto aj skusali?
https://www.cyclingweekly.com/fitness/training/cycling-training-plan-speed-winter-153285


Povedal by som, ze funguje kazdy plan, co ma hlavu a patu (rozumnu periodizaciu a postupne zvysovanie intenzity), len ho treba dodrziavat. Na lepsie reakcie na zvysene tempo v baliku, popripade utoky sa odporuca robit intervaly v zonach 5 (3-10 minut) a 6 (30s-3m).

Lepsie ti poradia asi skusenejsi borci, popripade "povinna" literatura od Coggana a Friela.
08.11.2018 - 11:03:37
01
Ešte k tým vojačikom. Nechal by som ich radšej na pokoji.Ich výkonnos +-možno odpovedá platu.


Naposledy upravil ivan dňa 08.11.2018 - 12:39:10, celkovo upravené 1 krát.

08.11.2018 - 11:31:25
00
Stuler > nejde mi ani tak o utoky ako o celkovo rychlejsie priemerne tempo
08.11.2018 - 12:28:13
00
FTP - zvýšiť jeho hodnotu. Ak by bola jeho úroveň vyššia, nebol by problém ani pri zmene tempa - do určitej miery, úrovne pretekov. Ak je jeho hodnota napr. 5 W/kg muselo to byť dosiahnuté aj vdaka intervalovému treningu.
08.11.2018 - 13:31:24
00
eaten napísal:
Stuler > nejde mi ani tak o utoky ako o celkovo rychlejsie priemerne tempo

Zjednodušene povedané, ak budeš trénovať intervaly, t.j. nástupy do vysokej intenzity tak priamy dôsledok bude aj tvoja schopnosť jazdiť vyššiou priemerkou :)
08.11.2018 - 16:05:20
02
eaten napísal:
Stuler > nejde mi ani tak o utoky ako o celkovo rychlejsie priemerne tempo


Ahoj, trocha som si ta "preklepol" (profil-strava), aby som ti vedel lepsie poradit a nestrielat od boku, jak sa tu na fore zvykne. Prvá vec je, že máš trocha nadváhu na cyklistu. Takže tam začni. Ani to super kolo, čo máš, ta z biedy nevytrhne, ak máš nadváhu. Len to samo o sebe zajistí, že vyrazne zrychlíš. A až schudneš a budeš mat vybudovaný základ v nižších intenzitách (1-4 zony), tak potom bud "často" pretekaj alebo začni jazdit pravidelne zony 5/6 (zpravidla sa jazdí tieto intenzity niekolko týzdnov pred vrcholom sezony)
08.11.2018 - 16:26:44
01
ivan napísal:
Ešte k tým vojačikom. Nechal by som ich radšej na pokoji.Ich výkonnos +-možno odpovedá platu.

Áno.To beriem.
08.11.2018 - 16:28:36
00
petersa - samozrejme o svojej nadvahe viem, ale boj je tazky :D .. Kazdopadne som chcel len vediet s akym treningom sa dostanem k tomuto vysledku ale Kristina mi to uz po lopate vysvetlila. No a verim ze s pravidelnym treningom pojdu aj tie kila dole :)
08.11.2018 - 16:44:24
00
Kristina napísal:
Zjednodušene povedané, ak budeš trénovať intervaly, t.j. nástupy do vysokej intenzity tak priamy dôsledok bude aj tvoja schopnosť jazdiť vyššiou priemerkou :)


Intervaly nie sú nástupy do vysokej intenzity. Neoblbujte eatena. Týmto si akurát skôr vyťahá reťaz. Ak chceš mať vyššiu priemerku = FTP zvýš podiel zaťažovania v Z 3,4 na celkovom objeme svojho tréningu. To čo ti radí Kristína môžeš použiť, až keď budeš špurtovať v záveroch pretekov. Najprv sa k tým záverom musíš ale dostať. Určite sa k nim nedopracuješ tréningom nástupov.


Naposledy upravil ivan dňa 08.11.2018 - 18:14:21, celkovo upravené 1 krát.

08.11.2018 - 17:51:18
00
ivan vieš čítať? "Zjednodušene povedané". Ak sa s touto zjednodušenou definíciou nevieš stotožniť, kľudne mu skopíruj 300 riadkovú definíciu a návod ako "zdvihne priemerku" a bude tam kde bol predtým ako sa spýtal :). Keď bude chcieť a pochopí, že jazdením rovnakou intenzitou sa veľmi nezzlepší, potom môže prejsť na vyšší level. Mám však taký dojem (s tvojich predchádzajúcich vyjadrení a tréningov), že pojem "intervalový tréning" ani ty nevieš zaradiť do svojho tréningu a teda je to aj pre teba iba teória.
08.11.2018 - 18:13:41
06
Kristína viem čítať - ,,intervaly, t.j. nástupy do vysokej intenzity,,. Čisté oblbovanie. A že máš dojem - to si trafila. Skutočnosť je trocha iná - ako tvoj dojem. A ,,ak bude chcieť pochopí,, - mám obavy že chcieť je na pochopenie málo. Ako sa môže eaton, ... riadiť takýmito ,,zjednodušeniami,, v tréningu. Kľudne sa môže stať, že bude-dú trénovať ,,nástupy,, a základnú vytralosť v domnení, že vykonáva - jú intervalový tréning. A prečo 300 riadkovú definíciu. Stačia 3 slová - striedanie rôznej intenzity. ,,Nástupy do vysokej intenzity,, nie je zjednodušenie, ale blud - jak mraky.


Naposledy upravil ivan dňa 08.11.2018 - 18:53:52, celkovo upravené 4 krát.

08.11.2018 - 18:19:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up