dobra odpoved na clanok, co som postol 2 strany nazad

https://www.outsideonline.com/2357426/plus-more
03.11.2018 - 12:48:24
00
heh, ten autor toho clanku ma zaujimave nazory. Jeden rigidny bajk 29 mam aj ja a v terene na konaroch to bolo az velmo drsne. Je pravda ze to nie je plusko. Teraz som rad za to predne pruzenie na mojom plusku - asi najlepsia kombinacia pre mna je plus HT. A chalan asi jazdieva sam, lebo si neviem uplne predstavit ako by zvladal drzat tempo s nejakym fullkarom.
03.11.2018 - 21:02:25
00
jeho blog sporadicky sledujem uz roky http://bikesnobnyc.blogspot.com/

ano, ten jeho classic rigid steel 29er som registroval uz v dobe ked som si kupoval vlastny.... pred 6 rokmi. Niektore nazory zdielam :)

"No velocipede is more obsolescence-prone than the mountain bike. Suspension; frame spacing; drivetrains...all of these things are way different now than they were just seven years ago. However, it's hard to imagine a time when I won't be able to find the necessary parts for this."

na kopecky v okoli NYC vozi aj 27.5+
04.11.2018 - 21:36:42
00
ako aj ja som isteho casu skusal jazdit co najjednoduchsie ale niektore veci ti proste chybaju (ta teleskopicka sedlovka to ti je zradlo). SS je krasne tichy ale casom si pri lamani kluk zlomis kolena a bude. Pruzenie je tiez fajn - aspon predne. Inac tie dzonsove riaditka by ma zaujimalo ake su pocito. Je to taka haluz, ale ked som pozeral nejake video ako o tom dzones basni, je to presne naopak ako by som cakal. Vravel nieco take ze ked ides dole kopcom tak ruky musis dat blizsie k brzdam - uzsi uchop. A ked ides hore kopcom tak to drzis po koncoch - siroky uchop a celkovo tam tak trosku stojis. Presne naopak ako to robime - teda ja ked idem dole kopcom tak uchop co najsirsi a ak cestou hore teren dovoli tak si prehmatnem aj na vnutorne rohy (uzky uchop). Alle je pravda ze ja som princezna a iba vymyslam.
04.11.2018 - 23:30:19
00
Ideálny prostriedok na venčenie psa.

Prílohy:

7EACFF83-05E7-4B37-A2FA-3C6B4AF71409.jpeg
7EACFF83-05E7-4B37-A2FA-3C6B4AF71409.jpeg 349.84 KiB thumb_up1thumb_down

05.11.2018 - 19:10:41
03
mipro napísal:
roleta ja jazdim len pre zabavu a vacsinou karpaty. nepotrebujem sa nahanat a cesta ma nebavi takze velky objem je len plus. Pre mna (189cm/108kg) vzdy riesim najvacsi ram.
Pri STACHE ma zaujala hlavne geo. Konecne nieco obratnejsie ako klasicke XC a kratka zadna stavba hovori samo za seba. Takze predstava bola taka nahradit XC niecim agresivnejsim a ak bude nalada (ak mi to prejde u zeny) urobit si radost aj nejakym fullom. A zrazu clovek narazi na 29+ka. Donedavna som bol v tom ze to robi len SALSA a tak volba bola HT od dartmore a full od EVIL bud EVIL FOLLOWING alebo EVIL WRECKONING (napriek velkym zdvihom co by som asi nikdy nevyuzil). A ako alternativa k tomu uz spomenuty TRANSITION SENTINEL ako vysokozdvihovy 29" full. Takze tak. Trek karty a myslienkove pochody trosku pomiesal. Asi si ta niekedy odchytim na traily a okuknem z blizka tu tvoju tatru.


Počúvajte, vy obri, ked vy riešite vždy najväčší rám, tak co riešim ja??? 195 cm 😂😂😂
05.11.2018 - 19:20:22
00
heh, no verim ze ten stache by ti bol maly aj vo 21,5". A ked by si na tom vytiahol sedlo az do kosic tak by si prepadaval dozadu :-)
06.11.2018 - 11:34:02
00
vanhalen ja nie som obor len normalny dorasteny a vykrmeny junak :) .. Obor ci skoro obor si skor ty :) a co mas riesit ty? Tak dufam len to co ti chuti a sedi :) Verim tomu ze nejazdis na 26ere v eMku :)
06.11.2018 - 17:06:55
00
mipro napísal:
vanhalen ja nie som obor len normalny dorasteny a vykrmeny junak :) .. Obor ci skoro obor si skor ty :) a co mas riesit ty? Tak dufam len to co ti chuti a sedi :) Verim tomu ze nejazdis na 26ere v eMku :)


Aktuálne jeden prerasteny Cestak a jeden fat😜
06.11.2018 - 20:34:47
01
ja uz mam zakalaci preukaz tiez nejaky ten piatok, Na mne pravze tiez pluska vyzeraju tak nejak prirodzen(i)e :--)
06.11.2018 - 20:44:00
00
@roleta
Nedavno som vynimocne jazdil dake singlace na kvazi “back sweep“ rajdoch co mam na ocelaku (vid obr.). Pre mna ziaden handikep s ovladanim, skor ergonomicky prinos. Na Jonesovych rajdoch sa mi pozdava, okrem variability, najma ten "zadny" uchop, cize vzpriamenejsi posed na rovinkach - asi by dobre padlo na dlhsich turach. Neplanujem menit bike, takze v 2019 si mozno tymto spravim radost, hoc za nekrestansky cash...

V poslednych rokoch som si zvykol na “drive to ride“, cize odbit si streku cez mesto s bajkom v aute. Po precitani tohto mierne prehodnocujem :) https://www.outsideonline.com/2243316/riding-begets-riding

Prílohy:

DSC_0024mary.JPG
DSC_0024mary.JPG 377.47 KiB thumb_up1thumb_down

06.11.2018 - 22:04:24
00
ja v zasade bez auta. Mam na gravel bajku sqlaby ale v terene som ich este neskusal - asi skusim.
07.11.2018 - 10:58:45
00
Mne vyhovuje práve naopak posed ako na cestaku a skôr mam problem sedieť vspriamene. Ale to bude zvykom. Zo 14000 km tento rok som bol 13000 km na cestaku a len 1000 km na horáku. Nejak ma to prestáva mimo cesty baviť a skôr točím len cestné km i ked najmä v kopcoch - Karpaty a aj Alpy. Na Fatbike sadnem podledne mesiace len na pár km, ked vencim psa. Takze som si evidentne zvykol na polohu cestakovu...
07.11.2018 - 21:00:53
00
ja sa trapim s tuhnutim zapasti - ked riadne slapem tak mam tak zluhnuty palec ze ani neviem ako radim. Som sa tesil ze si poziciam cestak od kamosa a ked som na nom vcera bol tak to nebolo vono. barany boli prilis dole a cely som bol natiahnuty a prehnuty. To netusim ako na tom by som mal vydrzat dlhsie. Takze preto som sa pytal na tie jonesove H bary. No nic, hura do karpat trail vola.
08.11.2018 - 15:53:45
00
roleta problem je ten ze v karbone sa neda zohnat ramova sada a ta ich najvyzsia vyskladana verzia ma nejak nelaka. mam o tom inu predstavu. takze aktualne je v myslienkach ramova sada v hline. okrem toho aj tak riesim aj ten full stache.. podla mna ma zmysel, plast urobi vela ale nie tolko ako ram s pruzenim v prdeli. citit to aj na 27,5+ v celopere a je to fajne. takze este stale bezi studium a otravovanie predajcov.. a nakoniec vymysliet kde to skladovat :)
09.11.2018 - 21:03:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up