Hicker: to bude v té ceně dost problém
09.11.2018 - 23:26:43
01
Test motoru Steps 7000, vypadá že by mohl mít super nízkou spotřebu
https://mtbs.cz/clanek/otestovali-jsme-novy-motor-shimano-steps-e7000/kategorie/tech-news#com
10.11.2018 - 13:08:55
00
Palo7 napísal:
Test motoru Steps 7000, vypadá že by mohl mít super nízkou spotřebu
https://mtbs.cz/clanek/otestovali-jsme-novy-motor-shimano-steps-e7000/kategorie/tech-news#com

V tomto teste spomína časté chybové hlásenia na displeji a následne vynechávanie motora, stáva sa to aj tebe?
10.11.2018 - 13:44:12
00
Palo7 napísal:
Mám obdobnou Meridu, ale typ 800. Podařil se mně ještě sehnat model 2017, je o něco lépe osazen než 2018 (čím novější model, tím horší výbava. To začíná být zvykem u všech výrobců a to i u obyč kol). Stálo mně to dost snažení a smlouvání :whew: , ale cena byla nižší než to CTM v odkazu :rofl:

ja som si kupil eone sixty 800 a celu som ju prerobil nakolo tie komponenty nestali za nic,dokonca ma zarazila kvalita montaze,zadna brzdova hadica taka kratka ze sa nedali zatocit ani riadidla,27,5 bajk mal 29 palcovu vidlicu,asi nejaky dopredaj a uplna torticka bola ze predne koleso bolo na centerlock a zadne sixbolt,,wtf,, jazdil som aj ctm switch a uplna pohoda,zdal sa mi obratnejsi ale zase zadny zdvih 140 bol premna trosku malo
10.11.2018 - 17:40:29
00
torres80 napísal:
V tomto teste spomína časté chybové hlásenia na displeji a následne vynechávanie motora, stáva sa to aj tebe?

V tom teste su pekne kraviny-
Napr. /mozno o 7000-ky je to tak/ ale Eko u 8000ky tiez "rozdava" podporu podla tlaku na predale, ma 4 stupne.
Dalej, ze ma to display bez putovych farebnych onych-to je pekny somar, prave ze na 8000-kovom dispaly pekne vidim v danom rezime aku velku podporu mi dava motor a podla toho ma aj trkne ze ci mam zaradeny spravny prevod /v suvislosti s tym, ako jazdim, ze sa snazim o najvetsi dojazd/ A s tym Trail modom su uz trapni, ja na 95% jazdim na eco. trail na par metroch pri 20% a viac stupani..
Dalej, to vynehavanie motora-chybove hlasky. Mudraci, keby si precitali manual k tomu, videli by, ze to sposobuje nespravne zarovnany magnet voci snimacu. Ono to zvadza zarovnat okruhly magnet voci okruhlej casti snimaca, ale na tom plastovom snimaci je sipka na spoji obdlznikovej casti s okruhlou a tam treba zarovnat magnet.

strasne nieco...
11.11.2018 - 02:12:07
00
marmocko napísal:
ja som si kupil eone sixty 800 a celu som ju prerobil nakolo tie komponenty nestali za nic,dokonca ma zarazila kvalita montaze,zadna brzdova hadica taka kratka ze sa nedali zatocit ani riadidla,27,5 bajk mal 29 palcovu vidlicu,asi nejaky dopredaj a uplna torticka bola ze predne koleso bolo na centerlock a zadne sixbolt,,wtf,, jazdil som aj ctm switch a uplna pohoda,zdal sa mi obratnejsi ale zase zadny zdvih 140 bol premna trosku malo

Tak to si mal z nejakej potopenej lode :lol: :rofl:
11.11.2018 - 02:16:54
00
no neviem ci z nejakej potopenej lode ale proste grc, inak zle zarovnany magnet chyba W011 ,torzny snimac motora W013 chyba,vacsinou sa mi stane chybne hlasenie ak sa mi uspi motor pri zastaveni ,znova nasadne a rozbehnem sa a az potom spustim motor
11.11.2018 - 08:00:56
00
Ohledně použitých dílů může asi být. Říkali i borci na prodejně, že občas v originál krabici dorazí trochu jiný věci než v katalogu. Třeba při přechodu mezi ročníky se to prý stává.
Ohledně montáže bych viděl.prpblem u prodejce, to kolo dorazí úplně rozmontovany
11.11.2018 - 09:18:03
00
Mám najeto zatím dost málo km, tak zatím žádné potize.
Ohledně baterie, pokud vydrží okolo 5000km stejná výdrž, tak spokojenost.
11.11.2018 - 09:19:52
00
V tom teste sa pise ze vykon shimana e7000 nominalny je 250w a maximalny az 500w. To znamena ze sa da napriklad nacipovat na vykonnost e8000?
11.11.2018 - 09:19:56
00
Palo7 napísal:
Ohledně použitých dílů může asi být. Říkali i borci na prodejně, že občas v originál krabici dorazí trochu jiný věci než v katalogu. Třeba při přechodu mezi ročníky se to prý stává.
Ohledně montáže bych viděl.prpblem u prodejce, to kolo dorazí úplně rozmontovany
bajk bol v krabici ale nie komplet rozrobeny,predne koleso dole,nezapojena teleskopka a riadidla zhodene z predstavca,original ako to poslal vyrobca,bajk som nechcel aby mi skompletovali v predajni nakolko som ho chcel cely rozrobit do srobika a povymienat svoje komponenty, odblokovat motor,pracejem vo vyrobe bicyklov dlhu dobu tak som chcel videt kvalitu a spracovanie montaze
11.11.2018 - 09:51:46
00
"Čipovanie" neslúži na zmenu výkonu motora... Slúži na "oblbnutie" speed senzora, aby motor poskytoval podporu aj pri rýchlostiach nad 25km/h... S výkonmi to nič neurobí... A je potrebné rozlišovať medzi menovitým a maximálnym výkonom... Podľa viacerých informácií zo Shimana - aj 8000, aj 7000 majú rovnaký maximálny výkon - práve tých 500W...
11.11.2018 - 09:56:51
01
Palo7 napísal:
Ohledně použitých dílů může asi být. Říkali i borci na prodejně, že občas v originál krabici dorazí trochu jiný věci než v katalogu. Třeba při přechodu mezi ročníky se to prý stává.
Ohledně montáže bych viděl.prpblem u prodejce, to kolo dorazí úplně rozmontovany


Môže byť, rendery a katalógy sa robia vo výraznom predstihu, niekedy určité veci nie sú úplne dodávateľsky dotiahnuté (alebo sa stane vec ako na jar tohto roku, keď sa Shimanu potopila loď so zásielkou motorov pre Európu)... Ale takto divoký setup, ako uvádza marmocko - tak to už je iná káva...
11.11.2018 - 10:01:04
00
Nazgul napísal:
"Čipovanie" neslúži na zmenu výkonu motora... Slúži na "oblbnutie" speed senzora, aby motor poskytoval podporu aj pri rýchlostiach nad 25km/h... S výkonmi to nič neurobí... A je potrebné rozlišovať medzi menovitým a maximálnym výkonom... Podľa viacerých informácií zo Shimana - aj 8000, aj 7000 majú rovnaký maximálny výkon - práve tých 500W...

Aký je potom medzi nimi rozdiel keď majú oba motory 500w výkon?
11.11.2018 - 11:11:46
00
marmocko napísal:
no neviem ci z nejakej potopenej lode ale proste grc, inak zle zarovnany magnet chyba W011 ,torzny snimac motora W013 chyba,vacsinou sa mi stane chybne hlasenie ak sa mi uspi motor pri zastaveni ,znova nasadne a rozbehnem sa a az potom spustim motor

V navode sa tiez pise, ze namas mat nohy na pedaloch,aby sa tlakom tvojho tela neaktivoval ten tlakovy snimac v pohone motora, ked to zapinas. Cize ked si sa uz rozbehol a nechce sa ti zastat, len rozcapit nohy a zapnut a pockat az nabehne :rofl: ;)
11.11.2018 - 11:37:42
00
keyboard_arrow_up