To je tusim na konci Panonskej, nedaleko kruhaca. Vodic , dalsi hajzlik cumiaci do mobilu...
10.11.2018 - 23:06:27
00
Tento prechod je strašne zle osvetleny večer, treba tam davat sakra pozor, hlavne je to 4prudovka už tam mali dávno svietiť ledky nad prechodom aj nejaké odrazky na zemi...konecne Bajan konci, ten hrabal už len do vrecka a pre svojich ľudí...v petržalke by som vedel vymenovať viac takých slaboosvetlenych prechodov. Ale bezpečnosť ľudí nie je zaujímavá predvolebná téma....
10.11.2018 - 23:09:36
00
Očividne také Slovenské, prvé auto pri priechode zastalo (poďakoval rukou) a v druhom pruhu ho zostrelil. Viacerí sa tu vyjadrovali, že presne pre takéto situácie nechcú púšťať na viacprúdovkach chodcov...
10.11.2018 - 23:24:55
02
Jj je to pri slnecniciach, ten prechod tam dlho nebol vlastne na nic okrem zastavky do jaroviec ale odkedy tam postavili domy tak to mali zmenit lenze na to uz nie je asi vola.
11.11.2018 - 08:44:02
00
Loser
hlavne ze bol chalan v prave - ze ...

osobne ak auta nestoja v oboch pruhoch pred prechodom, tak velmi pozorne sledujem, akou rychlostou sa blizia k prechodu (a tym aj ku mne)
a tym skor, ak auto v pruhu, ktore je ku mne blizsie zastavi a vodicovi v druhom pruhu moze "zavadzat"
12.11.2018 - 11:23:43
06
nedavno sa mi stalo v KE, vchadzalo mi auto sprava na hlavnu cestu, bol som cca 50m od neho, zastavil ale uz takmer v mojom pruhu, oproti nic, tak som pokracoval v jazde. V tom pred prechodom sa ukazala pani spoza toho auta. Zastavila sa ona aj ja, lebo sledovala co sa deje, akurat som nepochopil toho nestastnika v tom aute, ktory mi zakryl cely vyhlad na chodnik a aj prechod. Mohol ma radsej zablokovat s vedomim, ze tej pani hrozi mensie nebezpecenstvo. V tu chvilu som si myslel, ze voz mi dava prednost v jazde...
12.11.2018 - 11:28:43
00
KinDo, takže ak auto predo mnou zastane ... tak mi zavadzia a ja ho myšičkou opálim a poriadne pridám ako na pretekoch rallye namiesto toho aby som zastal/spomalil, lebo neviem čo sa predo mnou deje? .. dobre som to pochopil
12.11.2018 - 11:37:30
00
nie, pochopil si to zle
12.11.2018 - 11:45:06
00
nie - nepochopil si to spravne

ako chodec mozes robit co chces - mozes si dat kapucu a sluchatka a ist kade chces
alebo sa divat na auta, ktore ta mozu potencialne ohrozit

s Loser-om tu bola debata o dodrzovani pravidiel a bezpecnosti
chalan dodrzal pravidla, ale nechoval sa dostatocne rozumne (z mojho pohladu)

pozri si debatu par stran dozadu a citaj pls s porozumenim ...
12.11.2018 - 11:46:03
03
Z hľadiska organizácie dopravy, dodržovania predpisov a správania sa vodičov, nevodičov úplná katastrofa!

Svetový unikát - križovatka retardovaných.

1. Cyklisti odbáčajúci do ľava, smer nábrežie, takmer bez výnimky zabáčajú do protismeru, čiže na ľavú krajnicu vyznačenú ako cyklopruh.
2. Prechod pre chodcov nevedúci nikam, ale zato označený tabuľou aj nastriekaním na vozovku. Normálny prechod pre chodcov vedúci od schodov sadu sa nachádza len 50krokov, cca 25m pred týmto.
3. Chodci prechádzajúci diagonálne cez križovatku.
4. Vodiči zo smeru nábrežia zo zdvorilosti púšťajúci cyklistov prichádzajúcich zo Starého mostu.

Stálo by za to natočiť dronom jeden deň a zverejniť ako náučný dokument...

Prílohy:

Viedenska_BA.jpg
Viedenska_BA.jpg 417 KiB thumb_up0thumb_down

12.11.2018 - 11:50:11
00
1. Nater na ceste je znacne vysuchany a zle viditelny nie len za tmy. Radsej chodim na hradzu smerom rovno, cez kolajnice.
2. Ale ba, je tam "chodnik"
Príloha:
chodnik.PNG
chodnik.PNG 1.17 MiB thumb_up1thumb_down


4. Je to lepsie ako by mali riskovat, ze im pristane cyklista zo zlteho bicykla na kapote.

Doplnil by som este 5. bod. Chodci, bezci sa promenaduju po cyklo ceste na Viedenskej, hoci mozu ist po nabrezi.
12.11.2018 - 12:04:39
00
[quote="@1429714"] ...

1. Cyklisti odbáčajúci do ľava, ... kolko aut vychadzajucich z nabrezia v hostorii tohoto vesmiru uz dalo prednost cyklistovi, ktory vchadza do krizovatky z prava? Mne do teraz jedno z asi 300 prejazdov tou krizovatkou...
12.11.2018 - 12:08:06
00
ked vychadzam z nabrezia autom, davam aj prednost cyklistom, co zlava zo Stareho mostu ...uz sa mi asi 3x stalo, ze od mostu po cykloceste siel bicykel a si myslel ze je na cykloceste, tak siel rovno...pricom ma namalovane na ceste ze "daj prednost v jazde"......Tato krizovatka neposobi na mna dobre....Riesenie by bolo , keby sa to cely vyjadz oznacil ako PARKOVISKO....a bastafidli
12.11.2018 - 12:14:49
01
Fidel Dosť veľa vodičov mi dáva prednosť, čo je úplne zlé. Extrém bol jeden vodič, ktorý išiel od Einsteinovej smer nábrežie a zastavil presne v strede križovatky, aby mi dal prednosť...

johnnySVK To je ten problém. Zdvorilosťou porušuješ zákon. Nedá sa slúžiť dvom pánom naraz. Buď budeme jazdiť podľa zdvorilo, džentlmansky, alebo podľa svetovo uzákonených pravidiel a dohôd.

init Chodník tam končí a ten prechod nie je pokračovaním chodníka. Iba nahráva tým, ktorí prechádzajú cez cestu diagonálne.

Prílohy:

Viedenska_BA2.jpg
Viedenska_BA2.jpg 306.36 KiB thumb_up0thumb_down

12.11.2018 - 12:47:53
00
Loser napísal:
Fidel Dosť veľa vodičov mi dáva prednosť, čo je úplne zlé. Extrém bol jeden vodič, ktorý išiel od Einsteinovej smer nábrežie a zastavil presne v strede križovatky, aby mi dal prednosť...

Vsak to urobil presne podla predpisov, ktore mas tak rad :) .. nie je tam znacka hlavna cesta, takze plati pravidlo pravej ruky.
12.11.2018 - 12:55:18
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up