25.6, 622-57, 2,25 na 25,6 DC 120, TR predok 1,7 zadok 1,9, váha 88kg :-) Ochvíľu je tma.
17.11.2018 - 08:00:36
00
CZ:,
17.11.2018 - 10:46:26
00
Tak samozrejme, no bola tu debata aj o tlakomeroch a či sú presné alebo nie. Ten Topeak čo mám a dával som link by mal byť asi presnejší ako Schwalbe, teda pôsobí tak :) ale samozrejme to tak byť nemusí. Ja fúkam podľa neho, Nožnú pumpu mám lacnú Longusku a ten ukazuje zle, takže to meriam tým Topeakom. Vpredu dávam 1,5, vzadu 1,8 baru. Plášte Maxxis Minion DHF 3C 2,3" Vzadu HR 2C 2,3" ráfky 22,5 mm. Vážim 90 kg + nosím batoh, teda väčšinou :). Ale či už mám, alebo nemám batoh tak tlak na plášťoch nechávam rovnaký.
17.11.2018 - 11:01:20
00
Vpredu mam Schwalbe Magic Mary Soft SS 2.35, 30 mm, 1.5 bar
Vzadu mam Schwalbe Hans Dampf Soft SS 2.35, 30 mm, 1.7 bar

S plnou vybavou mam cca 108 kg, bike ma 14.3 kg, tlak meriam tym modrym Schwalbe tlakomerom a tlak zhruba sedi s tlakom meranym pri fukani Lezyne pumpou.

Tlak som nezvykol kontrolovat, ale po tom, co som predok v Jasenskej par krat skoro vyzul (mal som tam 1.1 bar) uz pravidelne kontrolujem.

V zalohe mam este Magic Mary 2.35 Gravity Soft 2.35, ktory som este neskusal, ale je to hmotnostne aj na omak ovela viac gumy (hlavne na bocniciach), tak predpokladam, ze s nim by sa dalo ist aj na 1.3 bar.
17.11.2018 - 11:13:22
00
Moja skúsenosť je, že tlakomery, ktoré merajú väčší rozsah merania (napr. do 12-14 Atm) sú pri nízkych hodnotách ( do cca. 1,2-1,5 atm. pomerne nepresné. Pri vyšších hodnotách je to už lepšie. Na cesťáku pri dofukovaní tlak meriam. Na MTB však meriam tlak stlačením pneumatiky prstami. (praxou osvedčený tlakomer :lol: )
17.11.2018 - 11:37:18
04
Ja som si našiel svoje tlaky .iné na sucho a na mokro. Treba skúšať . Zasadny rozdiel v jazde môže byť aj o 0,2. Teraz už fukam podľa podla toho pred jazdou
17.11.2018 - 11:55:23
00
clxno1 vážil si tie MM, čo jazdíš a akú majú šírku na tom 30mm ráfku? Jazdím teraz combo HD a NN, rozmýšlam, že by som ešte dokúpil MM do horších podmienok...
17.11.2018 - 14:11:36
00
SS verziu, co mam nahodenu, som nevazil a nechce sa mi to zhadzovat. Mozem prevazit tu gravity verziu. Merat som tiez nemeral, ale premeram a dam vediet.
17.11.2018 - 14:17:48
00
GaliPet napísal:
Moja skúsenosť je, že tlakomery, ktoré merajú väčší rozsah merania (napr. do 12-14 Atm) sú pri nízkych hodnotách ( do cca. 1,2-1,5 atm. pomerne nepresné. Pri vyšších hodnotách je to už lepšie. Na cesťáku pri dofukovaní tlak meriam. Na MTB však meriam tlak stlačením pneumatiky prstami. (praxou osvedčený tlakomer :lol: )

Takto som to skúšal kedysi aj ja až dovtedy kým som sa kvôli nízkemu tlaku nevysekal :). Ono stlačením prstami to môžeš odhadnúť približne, no po tom čo som si kúpil tlakomer som sa presvedčil, že rozdiel je väčší ako som si myslel pri "prstovom tlakomery" :). A ďalšia vec, neviem teda či je to lacnými ventilkami, no fúkam pravidelne, takže niekde mi vzduch uniká, takže si to radšej pravidelne kontrolujem. Niekedy sa to ani nezdá. Stlačíš to prstami a zdá sa ti to také isté, zmeráš a je tam o 0,2 baru menej :)
Keď som spomenul tie ventily, aké máte skúsenosti, ktoré sú podľa vás naj? Mal som tieto:
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse/ventily/effetto-mariposa-caffe-tubeless-ventily-40-mm.html s tými som bol fakt spokojný, tlak držali veľmi dobre.
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse/ventily/schwalbe-bezdusovy-ventil-40-mm-par.html
Ako náhrada za 1. ktoré som už nezohnal jeden sa mi zlomil v rukách-Schwalbe už nechcem :)
Aktuálne mám tieto https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse/ventily/mitas-tubuless-supra-valves-sada-bezdusovych-ventilov.html najlacnejšia varianta, sú masívne, tlak moc dobre nedržia. Možno som spravil chybu niekde ja pri montáži, nemusí to byť chyba ventilov, aby som to nehádzal len na ne, ale zaujímali by ma vaše postrehy. :)
17.11.2018 - 15:20:28
00
Keď mi odišli originál Maviky, nahradil som ich Mitasami. Fungujú mi celú sezónu dobre. Spúšťanie tlaku sa deje aj cez "riedke" pneumatiky. (mám na nich stále vlhké miesta kde jemne presakuje tmel.) Keď stačí dofúknuť raz za pár týždňov, je to v norme.
17.11.2018 - 16:46:44
00
Cez riedke a ľahké plaášte by som to bral, no nie pri 900 gramových plášťoch :) Tak potom neviem. Ešte sa spýtam, pri výmene plášťov meníte aj pásky, alebo ich nechávate nalepené po celú dobu životnostu kolies? Ja som nemenil, tak možno že by ak je ta diera pri ventile väčšia unikalo tadiaľ. Inak ma nič nenapadá. Ale to sa mi tiež moc nezdá, myslím, že tie ventily sú aj tak utesnené a dotiahnuté dobre.
17.11.2018 - 17:05:39
00
Ked vidim ze vam tak strasne zalezi na tlakoch tak asi vam spravim nejaky super presny tlakomer s oled displejom :D
17.11.2018 - 18:28:39
00
No ja som to kedysi nemeral vôbec, som si hovoril že načo :) ale neskôr som ako som spomínal na to doplatil. A zas keď to aj nie je celkom presne, tak je dobre vedieť si to nastaviť ako ti to pasuje. Či už má presný tlakomer, alebo tam je nejaká odchylka, keď si na to zvykneš tak potom vieš :). A ten únik tlaku, no moc sa mi to tiež nechce pred každou jazdou dofukovať, ale tak čo narobím, už som si na to aj zvykol :). Zas robiť si celý systém nanovo, teda lepiť novú pásku sa mi moc nechce. Teda najmä keď nemám celkom istotu, či by som to s tým vyriešil :)
17.11.2018 - 19:39:35
00
imro1 10 rokov jazdím bezduše a nebol problém. Ten nastal až keď som nahodil bezdušové plášte od firmy Mitas. Nie že len spúšťali ale aj popri pätkách slzil stále tmel. Používal som roky Caffelatex. Tento rok som skúsil No tubes. Mitasky skrátka spúšťali a stále slzili. Pred týždňom som do nich nalial lacný tmel Bikeworkx Super Seal Star. No a zrazu gumy tlak držia a prestali slziť okolo pätiek.
Keď ti tlak rapídnejšie mizne, skús kolesá dať vo vody (na viacej minút) . Možno že zradu odhalíš.
17.11.2018 - 22:10:31
01
Vďaka, ono to zas nie je že by to spúšťalo nejak extrémne, je to skôr jemný únik, ale je. Teraz na zimu to už asi riešiť nebudem, no na jar to pozriem a budem musieť aj doliať tmel, takže by som chcel aj plášte očistiť od starého, nech zbytočne nevozím váhu navyše, tie plášte sú dosť ťažké aj bez starého tmelu :) Ale niekde tam bude musieť byť aspoň menší únik. Predtým mi rovnaký tmel vydržal v tekutom stave bez dolievania celú sezónu, teraz asi len polovicu :)
18.11.2018 - 10:50:37
00
keyboard_arrow_up