Zdravím všetkých kolobežkárov. Mám na vás otázku. Mám nejako ošetriť škrtance zospodu na stupátku proti korózii? Ak áno, poradíte mi prostriedok? Alebo to netreba riešiť, lebo výrobcovia s tým počítajú? V návode mojej kolobežky sa nič také nespomína. Ďakujem.
17.11.2018 - 19:28:12
00
Netreba to riešiť. Ak sa osuchujes často, aj tak by hneď zosuchal náter. No ak sa nezvyknes šúchať a oskrelo sa ti to raz, môžeš to zafarbiť nech to nehrdzavie. A ešte lepšie je kúpiť novú kolobežku raz za 10rokov, alebo po pár tisíc km.
17.11.2018 - 19:49:52
01
penro napísal:
Zdravím všetkých kolobežkárov. Mám na vás otázku. Mám nejako ošetriť škrtance zospodu na stupátku proti korózii? Ak áno, poradíte mi prostriedok? Alebo to netreba riešiť, lebo výrobcovia s tým počítajú? V návode mojej kolobežky sa nič také nespomína. Ďakujem.

Ja si to pozriem tak asi raz rocne, alebo ked poriadne skrtnem. Stava sa to obcas. Hoci mam ocelovu kolobezku, nikdy som to ani nenatrel a ani po osmych rokoch to nemam hrdzave, iba poriadne zosuchane. Mam jedno miesto, kde to par krat do roka oplachnem od prachu a obcas od zeminy. Ziadna hrdza. Naposledy sme na to kukali spolu s kodymom.
17.11.2018 - 20:12:51
00
Zdravím všetkých kolobežkárov. Mám na vás otázku. Mám nejako ošetriť škrtance zospodu na stupátku proti korózii?

Ja som kolobezku zospodu nastriekal nejakym francuzskym pripravkom na podbehy aut, ale ako footbike spomenul, pozerali sme to a je to zbytocne. Ta tvrda vrstva tam uz na vela miestach nebola a ocel, sa nadherne leskla. Zo zaciatku si to tak raz za mesiac pozri a ak uvidis naznaky hrdze kludne osetri odhrdzovacom (ak ho este vobec dostat kupit). Ten vytvori film na zabranenie pristupu vzduchu a vlhkosti. Ak budes jazdit v zime po nasolenych cestac a chodnikoch, tak to raz za dva tyzdne pozri a osetri podla potreby.
18.11.2018 - 07:21:58
00
Ahojte, kolobežky. Zaujala ma táto téma. Otázka, možno blbá, ale moja. Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.
18.11.2018 - 08:07:57
00
Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv?

vitaj, niekto tu na fore pozri 10stran dozadu, sa mi zda, ze si samotny ram kupil, uz neviem kto to bol. Myslim, ze ak budes mat ram, tak by to nemal byt problem. Co sa obuvi tyka, pouzivam tu najlacnejsiu z nemenovaneho fr. sportoveho obchodu za 13 eur. Vydrzia presne tolko, ak nie viac, ako za 38 eur. Mam osobnu skusenost. Podrazky uz dnes vydrzia 1500, 2000 km, tam nie je problem, ale ta textilna vystielka v oblasti päty, nic moc. Ja som to vyriesil tak, ze som kupil kozenu vlozku do topanok a tu som vlepil dozadu. Topanky za 13 eur maju uz za sebou cca 2800km a podrazka mozno este 1000km znesie.
18.11.2018 - 08:51:30
00
Ešte doplním, mnohi pouzivaju topanky pre bezcov.Zial mne boli vsetky uzke.
18.11.2018 - 08:56:18
00
radjazdim napísal:
Ahojte, kolobežky. Zaujala ma táto téma. Otázka, možno blbá, ale moja. Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.


Dá sa - tu máš 26/26
http://www.kolobezky-plzen.cz/canard-zero-cz/eshop/250-1-RAMY-KOLOBEZEK/0/5/1876-Ramovy-set-MIBO-GS-26-26-nelakovany

drotar skladá 28/28 - tu:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1425060.html#p1425060
18.11.2018 - 09:07:38
00
radjazdim napísal:
Ahojte, kolobežky. Zaujala ma táto téma. Otázka, možno blbá, ale moja. Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.

Ano da sa, ale musis si kupit este jedno predne koleso, pretoze zadny hub je kvoli kazete sirsi a na kolobezku nepouzitelny. Vzdy, ked som kupoval kolesa z Taiwanu, ma stalo dost sil vysvetlit a presvedcit predajcu ze kupujem zamerne dve predne kolesa... :) Ostatne komponenty ako vidlica, brzdy, predstavec, rajdy v pohode vyuzijes. Retaz, kazetu, pilu, zadne koleso, prehadzovacky predas alebo darujes ...:)
18.11.2018 - 10:22:58
00
radjazdim napísal:
Ahojte, kolobežky. Zaujala ma táto téma. Otázka, možno blbá, ale moja. Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.

Vitaj, daju sa kupit samostatne ramy, len treba davat pozor, ked by si tam chcel pouzit komponenty z bajku. S prednym kolesom by nemal byt problem, ale so zadnym by mohol. Zisti si, aky velky naboj tam ide. Niektori kolobezkovi vyrobcovia davaju uzky naboj zadneho kolesa. Ja mam napriklad na Kickbiku 65 mm, Kostka dava tusim 70 mm. Ale pri vacsich kolesach to moze byt inak. Zisti si to. Niektore predajne v Cechach sa specializuju na stavbu kolobeziek na objednavku. Oni budu presne vediet ktory ram je aky. Uz spominany Kolobehsport, alebo Kolobezky Brandys.
18.11.2018 - 10:35:17
00
Kostka má 65mm (predný aj zadný náboj). Yedoo 74mm.
18.11.2018 - 17:11:29
00
mipo13 napísal:
Kostka má 65mm (predný aj zadný náboj). Yedoo 74mm.

Kostka je tusim jedina, ktora zuzila aj predny naboj. To predne koleso je dobre iba len a len na Kostku. Navyse Kostka ani nema zaujem predavat len ramy, preto ceny ich ramov stoja skoro ako cela kolobezka. Kickbike ma ramy aj na svojom webe. Mibo je flexibilny a urobi skoro cokolvek.
18.11.2018 - 17:23:02
00
radjazdim napísal:
...Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.

Používam bežecké tenisky s vysokým stupňom tlmenia. Presvedčil som sa, že na teniskách netreba šetriť. Väčšinu sezóny som odkopal na starých opotrebovaných teniskách s nízkym stupňom tlmenia resp. v horúčavách na sandálach. A výsledok? Už mesiac som bez kolobehu kvôli problémom s pravým chodidlom. Je pravda, že je to nielen kvôli kolobehu. Teraz po mesačnej pauze to skúšam na bicykli, ale na kolobežku sa ešte bojím. Je možné, že sa na ňu vrátim až na jar.
18.11.2018 - 17:43:23
00
radjazdim napísal:
Ahojte, kolobežky. Zaujala ma táto téma. Otázka, možno blbá, ale moja. Dá sa kúpiť rám a ohádzať ho komponentmy zo starších bajkov? 26/26.Este niečo. Používate aj nejakú špeciálnu spevnenu obuv? Dik.
Pred par tyzdnami som kupil surovy ram Mibo Revoo Evolution. Momentalne je v lakovni. Komponenty nieco z tchajpeju karbonove riaditka a vidlica. Kolesa 28" budu pravdepodobne na nabojoch Novatec, zatial este neviem ci obidva rovnake alebo predne 28 spicov s priamym vypletom a zadne 32 s krizovym. Kazdopadne je to radost to takto skladat.
18.11.2018 - 18:40:26
04
footbike napísal:
Kostka je tusim jedina, ktora zuzila aj predny naboj. To predne koleso je dobre iba len a len na Kostku. Navyse Kostka ani nema zaujem predavat len ramy, preto ceny ich ramov stoja skoro ako cela kolobezka. Kickbike ma ramy aj na svojom webe. Mibo je flexibilny a urobi skoro cokolvek.


Na tom niečo asi bude. Na druhej strane čo viem, tak ti vyskladajú kolobežku na mieru a to sa aj farby týka. Vraj to ani nestojí o moc viac ako sériová kolobka, samozrejme záleží od komponentov. Ak by som si chcel vykladať kolobku sám, tak sa asi obzerám tiež po ráme od MIBO. Ale ja to tak moc neriešim. Kolobežky máme ako doplnkový šport k behu a Kostky som mal vo výbornej cene, tak nebolo nad čím špekulovať.

radjazdim na kolobku používam cestné bežecké tenisky už vyradené z behu, ale na kolbku ešte dlho poslúžia. V mojom prípade Adidas Vengeful, ale je jedno aká značka, hlavne aby ti dobre sedeli na nohe.
18.11.2018 - 20:35:17
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up