ked myslis.
necyklisticky priklad: kamos ma firmu v areali byvaleho druzstva, dal si alarm, po opakovanych poplachoch na to zacal dlabat (vypol niektore jeho sucasti - cim zlozitejsi, tym vacsia sanca na falosny poplach), az mu raz v noci vybrali kancelariu. nakoniec bol rad, ze tam nabudeny nesiel, nejaky fetak mu mohol po hlave zabit...
tak isto aj doma, co urobis pocas poplachu? jedna vec je hrdinstvo, druha vec je, ze nejakej socke je jedno ze ta ovali
19.11.2018 - 17:24:05
02
tirov napísal:
Užitočné je poznať nepriateľa.
Ja som dodnes nevedel, že existujú ručné hydraulické kliešte.

su el keby vo videu ukázali ako na paku musí tlačiť, o zem, v ruke na biku by to nedal,
zlodejinosia v dlhej bunde dlhe papagaje, a šlohnu večšiou len biky z lacními zamkami čo cvaknu ja jeden šup...
a pivnice, to je pre čorkarov raj.. .. tolko bikov za papundelkovými dverami.... je jedno ake je tam kovanie či vložka , jednoducho pustí stará zárubňa...
na rezanie používam takuto dremelku rozrežem aj kalenu ocel zachvilku :)
ale je to rachot to zlodej len tak nebude robiť....
papagaje su top lacne a efektívne...
a ručný pajser za 5e...
do pivnice aspon alarm s poriadnou sirénou, vypáči ale hned spustí hukot , to beru nohy na plecia...
hluk je ich najväčší nepriatel...

Prílohy:

7868.jpg
7868.jpg 49.37 KiB thumb_up0thumb_down

images.jpg
images.jpg 7.55 KiB thumb_up0thumb_down

19.11.2018 - 17:42:53
03
Chlapi dookola vymyslate koleso.
Dobre elektronicke zabezpecenie znamena vzdy min. dva rozne senzory (teplotny pir, otrasovy, zvukovy, magneticky na dvere ci okna) aby sa moznost falosnych poplachov eliminovala. Kamery ci fotopasce potom sluzia na online overenie poplachu a ziskanie dokazov. Samozrejme ze v pripade poplachu volam obecnu a statnu policiu. Na to su a budu za takuto lacnu "ciarku" este aj vdacni.
Zakladom je ale vzdy poriadne mechanicke zabezpecenie = bezpecnostne dvere, retaz na motorku, kotva v stene atd. Drviva vacsina bajkov co su ukradnute NEBOLI zabezpecene. Papierove dvere a snurky od topanok skutocne nic neochrania.
19.11.2018 - 18:30:44
03
Ale ved uz je po sezone. Napiste Jeziskovi nech vam kominom zhodi kus karbonu a v marci sedlate noveho tatosa :)
...Tak strasne by som chcel skladat novy bike, ale ked tie moje hrozy nik nechce corknut. Vozim sa cele dni a ani zodrat ich nevladzem. Ja uz neviem co mam robit...Fedo, kde si???
19.11.2018 - 19:00:32
00
double napísal:
Moc to komplikujete, Bicykel treba dat do bytu poprípade do garáže a tú zabezpečiť alarmom alebo kamerou.



Kamoš rieši problém. Má aj kameru, tak mu poraď.
Tu je záznam. Myslím, že mu je na dve veci
https://www.facebook.com/ludiaprelucenec/videos/196074647991396/
19.11.2018 - 22:40:29
01
toto niekto neskusal?
https://www.alza.sk/trackito-bike-d5287929.htm?o=1
20.11.2018 - 16:18:52
01
To by mohlo fungovat na lacnom biku, ktory clovek nezamyka a raz za cas si ho niekto "pozicia", tak by ho vedel vystopovat niekde odlozeny.

Ale neviem si predstavit babraka, ktory by to zariadenie neodstranil, keby ukradol bike na predaj. A mal by spustu casu. Sledovat zlodeja v realnom case napr. na inom biku s mobilom v ruke, alebo aj autom nieje moc realne, ani policajti ho nebudu nahanat podla nahlasenej polohy po telefone. A kedze je to urcene do vidlice, zlodej bude hned vediet, co ma skontrolovat. Mozno by sa to zmestilo do niektorej inej trubky ramu, ale asi by to malo problem so signalom.
20.11.2018 - 16:48:20
00
šak ale keď si to necháš aj v pivnici tak by ti to malo hlasit že sa bike "pohol" to by si mal chvilu čas kym by odstranili retaz
20.11.2018 - 16:53:06
00
Trochu drahe riesenie, to ti staci natiahnut z pivnice kabel a zvoncek.
Ak doma nebudes, zlodej nebude cakat kedy sa dovolas susedov alebo policie.
20.11.2018 - 16:56:21
01
mathoso : ano, taketo riesenie ma tiez napadlo, je fajn, ze je to komerne bezne predavane, pamatam si , ze nieco podobne bastlil kamos do auta pred 15 rokmi. A naviac to ma lokalizaciu s bts, ked nie je gps signal, aj ked neviem, ci tak presnu, ako mavaj mobily. Ale integrovat toto do vidlice nie je dobre, spravne by to malo ist do ramu a tak aby to nebolo vidno. V praxi to ale velmi nepomoze, max. to cloveka bude srat, ze vie , kde to cca je, ale nic s tym nespravi. Druha otazka je potom simkarta, pristup na internet v zahranici asi fungovat nebude velmi, aj ked toto sa nejako da poriesit, aspon v ramci EU. Ale ak to odlifruju na ukrajinu, tak ... aby clovek potom este nepreplatil data cez roaming :D
20.11.2018 - 17:12:10
00
gps/gsm jammer...
20.11.2018 - 17:26:48
00
Hej, tym sa riesia auta, tuna snad nie :^) .. najlepsie byvaju take veci, co nie su komercne. Napr. auto-teleport bajku, ak je v home-docking mode. Pri posune o viac ako 50m od nastavenych suradnic sa automaticky presunie spat.
20.11.2018 - 17:38:15
00
Bezne smazky co riesia bicykle maju max pacidlo, pakove klieste a mozno nejaku aku rozbrusovacku, aj to pochybujem.
Nejake rusicky, dusiky a neviem co je pre nich draha vec, ved oni za tie biky dostanu par supov ak nie rovno len "tovar".
20.11.2018 - 17:44:47
01
"smažka" asi nevypáči troje dvere
20.11.2018 - 17:46:32
00
To by si sa čudoval čo absťák dokáže
20.11.2018 - 19:19:11
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up