petrunka
Keďže jazdím denno denne do práce bicyklom, za každého počasia a za všetkých okolností, ide mi fakt o to, aby bol praktický nielen do lesa ale hlavne na bežné vozenie...

Prave s ohladom na to denno-denne dochadzanie odporucam giant. Samozrejme hra rolu ci dochadzas 3km po meste alebo 10-15km po hlavnych cestach, ale aj tak. Je rozdiel ked tu nejaky chlap prejde par krat za tyzden ci vikend v sezone!! par km po asfalte na trail ci do lesa a tam potom travi neporovnatelne viac casu a pere to co to da, alebo ma natom (predpokladam priemerna) zena denno-denne slapat asfalt do roboty a chce si s fullom sprijemnit vikendove vozenie sa prirodou. Tam ziadnu rezervu vo zdvihoch ani plastoch nepotrebujes, ako ti tu je odporucane. Prave naopak, to ta bude brzdit a potrebujes univerzal a tym podla mna giant je. Ak si dobre pamätam, tak prednedavnom si vyberala plaste s co najnizsim valivym odporom po cestach a pouzitelne v terene, tak z tohto hladiska efektivnosti sa cubu zdaleka vyhni. Nielen kvoli plastom, ano tie sa daju vymenit aj rovno na predajni, ale kvoli, geo, zdvihom, hmotnosti. To je cisto bike na traily smerom viac dole ako hore. A hmotnost 12,98kg vs 14,1 hra tiez v prospech giantu ;-) Tolko moj nazor. :handshake:
20.11.2018 - 08:37:06
04
Tak ono hlavne nie je zlucitelne "denno denne do prace na bicykli na plastoch s nizkym valivym odporom" a "horské cyklotrasy, občas prenášanie biku, nejaké tie zrázy, korene, ale skutočne len rekreačne i keď občas agresívnejšie a rýchlejšie dole kopcom".

Cize si musi kazdy ujasnit priority, to zanho nikto nerozhodne. Btw. Jaiub neprehanaj a nezvelicuj. Aj na Giante aj na Cube bude to dochadzanie do prace rovnake pokial budu mat obute rovnake plaste. Polozenejsi hlavovy uhol, vyssi zdvih (btw. s lockoutom) a o par deka vyssia hmotnost naozaj nemenia efektivitu dochadzania po asfalte. Mal by si najprv vyskusat pojazdit viacero bajkov kym zacnes pisat taketo "zarucene" rady...
20.11.2018 - 09:46:27
00
Presne, niektori to moc prezivaju :)
20.11.2018 - 09:56:07
00
Jasne ze je to o prioritach, ten co chce a bude vyuzivat potencial vyssich zdvihov, uzivat si na max jazdu v terene, najmä smerom dole a obcasna cesta po asfalte bude nutene zlo, pre toho je to v pohode. Btw. mam susedov co dochadzaju 7km na DH strojoch do roboty a nestazuju sa. Ale dochadzaju tempom 10-15km/hod a cez vikend daju bikom adekvatne zabrat... (Teda predpokaldam, nepozname sa :lol: ) Ale ten, ci skor ta, co v tyzdni spravi rovnako, ak nie viac km na asfalte ako cez vikend v lese, cize v priebehu roku viac sedi na biku kvoli dochadzaniu ako volnocasovemu jazdeniu, tomu musi podla mna giant viac vyhovovat. Nehovorim este o nejakom dennom vynasani biku do prace/bytu na poschodie... Najmä ak dotycna doteraz jazdila HT a teda nezmenila styl jazdenia... Ano to su tie priority ktore my nevieme, a preto tu kazdy zastavame svoj nazor. Nemam k tomu co viac povedat, z mojej strany uzatvaram debatu :-)
20.11.2018 - 10:06:37
01
Debata sa rozbehla, za čo všetkým zúčastneným dakujem a doplním pár info i sebe. Meriam 174 cm a váha 60 kg.
Áno chalani, spomínali ste priority. Jedno sa bije s druhým ale čo povedať?! Od pondelka do piatku jazdím do práce, cca 8 km?! Cez víkend beriem bike a idem s ním do hôr. Na HT ma to dole zrázom vždy vytriaslo ako osiku a preto som začala uvažovať nad celoodpruženým bikom kde by som mala väčší komfort, no s prihliadnutím na to, že asfalt 70% vs terén 30%.
Ak sa môžem opýtať, oba majú lockout na tlmičoch a pri ich zamknutí to aj tak pohupuje? Sorry za blbú otázku, ale bola som v domnení, že lockouty to proste uzamknú doslova “natvrdo”.
Nechcela som tu vyvolávať nejaké spory, ja si skutočne vážim každý názor a preto som Vám fakt vďačná ;-) Potrebujem radu a kto sa vyzná viacej ako vy?!
Ináč na spestrenie témy : predavač s Giantom dáva cenu 1800€ bez doplnkov a Cube predavač 1999€ pričom v cene sú doplnky za 140 éčok ?
20.11.2018 - 22:12:08
00
Tak to by som 29" bike nebral bez priameho porovnania s podobnými bicyklami s menšími kolesami.

Lockout nemusí byť vždy úplne tvrdý, väčšinou tie lacnejšie systémy mali/majú tvrdé uzamykanie, zatiaľ čo tie lepšie umožňujú nejaký pohyb (rôzne úrovne tvrdosti). Úplne tvrdý lockout nie je podľa mňa dobré riešenie.
20.11.2018 - 22:18:01
00
giant má odpruženie, ktoré minimalizuje pohupovanie a pritom velmi efektivne funguje v terene...
Cube je obyčajný 4čap s biednym tlmičom...a vyššou hmotnosťou.. 14kg bez pedálov ˇplus pedále 400g plus doplnky aje pomaly na 15kg pre 60kg ženu cele zle...
na giant hodiť lahučke plašte a fičíš... standartne budu obyčajne droty ..hned prerobit na bezduše so správnymi Plaštami bude 500g dolu...na rotačnej hmotnosti,čo bude znamenať výborne vlastnosti pri výjazdoch v terene
20.11.2018 - 22:22:37
01
rozumiem, tak pls ešte doplníš ešte aké plaste konkrétne hned pri kúpe biku kúpiť?
20.11.2018 - 22:26:18
00
kuam že su tam ikony, čo je celkom lušne rýchly plasť, prípadne neskôr po zjazdení do zadu hodiť Maxxis aspen, TR exo,
v predu ten ikon nechaj, len vyhodiť duše, naliať tmel, je to už pripravene,..
cube ma tažšie nicky s vysokým vzorkom, kde by si sa na ceste dosť trapila.
odporúčam ako prve vymeniť sedlo za damske širšie aspon 150mm , to panske ti nebude sedieť určite....skus v predajni pri kupe
a posunuť ho na sedlovke o 1cm dopredu.
20.11.2018 - 22:33:42
01
Pokial viem tak Giant pri predaji uz rovno preraba plaste na bezdusaky, instaluju ventilky a naleju tmel. Takze plaste aj rafky uz su nato pripravene, netreba nic menit.
21.11.2018 - 07:20:12
00
to je mylna info, tmel urcite dnu neleju, jedine ze by ti to urobil priamo predajca na predajni, o com pochybujem, ale kolesa su uz pripravene na bezduse s bezdusovymi plastami
21.11.2018 - 10:40:35
00
petrunka btw. Prečo máš v profile ze si muž a píšeš ako žena?
Pri tvojej výške bude 29” bajk veľký, ťažší a hlavne ťažšie ovládateľný !! .... pozeraj radšej 27,5 .... a k značke, musí to byt Cube vs. Giant? .... co tak ina značka a pozerať modely pre ženy? Napr. Canyon ?
21.11.2018 - 11:34:05
01
vokalvokal Ved pisem ze pri predaji, samozrejme ze som myslel predajcu na predajni... Uz som aj vahal ci sa nemylim a nemohol som sa zbavit toho pocitu ze som to kdesi cital, nakoniec som to nasiel. http://www.frbikes.cz/a/_giant-anthem-29-1-ge-v-frbikes.html
Viackrat sa to v clanku spomina, ale najjasnejsie to je napisane nad 9-tym obrazkom: Maxxis Ikon EXO TR, bezdušový ventilek, bezdušová páska. Duši uvnitř nehledejte. Tmel je v přívalu a aplikujeme ho při prodeji.
Moze to sice vyznievat ze to robi len ten konkretny predajca, ale 16-ta fotka to vyvracia, teda ten stitok na kolese, ten bude urcite na vsetkych modeloch vo vsetkych predajnaich... A samizda som sa otom bavil aj s miestnym predajcom na testovacke Giantu...
21.11.2018 - 13:49:08
00
60kg květina a 14kg bike na jízdu ze 70% po silnicích a lehkém terénu? Nesmysl! Vybírej dále, z těchto dvou ani jedno. Raději mírně jetý bazar, tam budeš mít v této ceně klidně 12kg bike s mnohem lepší výbavou. Zkusil bych i 27,5 se zdvihy okolo 120, nebo pak 29, ale tam bohatě stačí 100mm
21.11.2018 - 18:23:25
00
30% je malo aby si niekde v zjazde nabila drzku? .... skôr prežije väčšie zdvihy na ceste ako nižšie v zjazde ..... čítaj medzi riadkami ;-)
21.11.2018 - 18:46:54
01
keyboard_arrow_up