Myslel som ze pouzit klasicku ciapku co mas + ten zadok poriesit nejako prilbou.
20.11.2018 - 10:00:22
00
ide o ten tvar ciapky - zakryje ti usi a predlzena cast v zadu cely zatylok, je tenka tak ju das pod prilbu (aj tak mam na zimu o cislo vacsiu prilbu)
som dost citlivy na zatylok preto to riesim. co mam ciapku od northlandu tak ta doziva ale bola super - nosil som ju aj na turistiku v zime lebo je skladna a ked ti na horach zafuka potrebujes nieco co neprefukne a pozakryva co ma

roleta dvojo trakov nevnimam - ale verim ze niekomu to moze vadit.
20.11.2018 - 10:33:38
00
roleta napísal:
teraz co mam tie vaginy tak sa mi ani raz nezosuchli. S trakmi nexcem lebo mat dvojo trakov mi pride uz zhovadilost. Ci ti mas dvojo trakov a pohoda? Tie priedusne veci v zadu mam aj na jednej gore bunde a v zime ked idem s batohom je to fajn ale ked idem bez neho tak na prd.

Pozri si dlhé gate na bežky od Craftu. Napríklad model Glide. Nie sú to úplné obcuc elasťáky ale sú úzke a v cene do kila. Celomembránové elasťáky sa ťažko robia keďže membrána nebýva úplne elastická. Tie craft sa k tomu čo hľadáš blížia najviac. Gore wear robí také ničo tiež ale nie je to celomembrána, má to na zadku neprefúk, no niekde na nohách nie a cena ide hore. GORE® R7 GORE® WINDSTOPPER® Tights.
20.11.2018 - 10:41:32
00
vdaka za tip. Nejake veci som si dal doniest do jedneho shopu od Craftu (model siberian(mtb) a force(bezky) a uvidim ako to bude sediet.
20.11.2018 - 10:50:53
00
Gusto0 napísal:
neviem ci niekto vobec robi celo-windstopper - riesim to volnymi cyklogatami na elasticke dlhe - dost to pomoze. tak isto by som nechcel bez trakov (nezosuchavaju sa dolu a viac to chrani krize) - tiez nosim dlhe bez vlozky a pod to kratke s vlozkou. problem je skor v materiale v mieste sedlo-zadok kde sa rychlo deru - predral som tak jedny nyny a movenzy od silvini asi tiez toho vela nevydrzia. takze nabuduce uz asi s vlozkou.
inac ten celo-windstopper mam problem zohnat ciapku - vsetko len v prednej casti a na zatylok nech si fuka. nechapem. bundu co mam windstopper tiez len v predu tak mi pekne taha na chrbat (aj ked s batohom je to v poho) - nabuduce tiez uz celoneprefukavu.


Ak niekto hľadá celo-windstopper gate tak GORE robí tento model: https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/panske-dlhe/gore-element-ws-so-bibtights-black-neon-yellow.html

Verzia "+" je s vložkou, bez "+-kové" sú bez vložky, teda vhodnejšie aj na bežky. Traky majú ale nie úplne cyklo style ale nastaviteľné ako na bežných nohavicich. Windstoper je úplne všade s výnimkou malého miesta v oblasti pupku ako začínajú traky. Inak siaha windstopper až po pupok a zo zadnej strany až takmer do polovice chrbta teda pokrýva výrazne celú oblasť krížov a obličky a pod., čo je rozumné ak má niekto bundu s odvetraným chrbtom a ťahá mu na chrbát vo väčšom chlade. Nie sú úplne obtiahnuté, to pri membráne asi nie je možné, ale ani voľné, záleží od toho, aká veľkosť sa zvolí, resp. čo všetko pod ne chce človek napchať (termo). Na kolenách je ten windstopper kombinovaný s elastickými panelmi, čiže pri pohybe vôbec neťahajú cez koleno ako niektoré lacnejšie kúsky s membránou. Tieto WS SO (softshell) majú aj nejaké to zateplenie na kritických miestach hrubo česaný fleece a na menej náročných miestach na zateplenie jemný fleece a niekde je len membrána čiže v nich nie je horko ale zasa do veľkého chladu asi nebudú. Proste gate do sychravého počasia, samozrejme závisí od znášanlivosti chladu jedinca... po novom sú to tuším tie C3, ale zaručiť to neviem, ja mám ešte pod typom "element" ale popis materiálov je rovnaký na stránke ako bol pri staršej verzii.

    20.11.2018 - 20:36:19
    01
    robia gate s vlozkou aj bez https://lusso.bike/product-category/mens/tights/
    20.11.2018 - 21:34:33
    00
    chlapi velmi pekne dakujem za tipy ale idelane by bolo keby ste mi aj dali nejaky tip kde sa to da v BA vyskusat. So sizing chart nie som kamarat a ta oprcavacka s vracanim tovaru ma celkom nebavi.
    21.11.2018 - 10:35:55
    00
    Kukni na web stránky bikeshopov a zavolaj do predajní, že: "Dobrýýý, máte pánske dlhé gate bez trakov, bez vložky, celomembrána?" ... zavolaj do Kaktusu, Sportserviu, do Bajkuly, ... máš prieskum hotový za 20 minút. ťažko ti niekto na fóre povie, čo majú v ktorom obchode, špeciálne ak hľadáš nejakú konkrétnu špecifickú vec.
    21.11.2018 - 10:45:41
    01
    sak uz tak to riesim ale zatial niet vysledku, preto som sa skusil aj tu popytat ci volakto nema nejaky tip. Zatial cakam na tie veci z Craftu.
    21.11.2018 - 13:12:46
    00
    navleky na kolena - potreboval by som predsalen pod zateplene dlhe nowindove nohavice dat tensie navleky na kolena - nieco schopne, lacnejsie. od force mam obavy ze to nebude mat dobry strih - nema niekto skusenost?
    22.11.2018 - 21:34:22
    00
    Takéto od Endury mám ja. Ešte mi nebola zima, držia na mieste vďaka silikonovemu pásu, neklzu dole. Fakt, že po niekoľkých krajinách zliezlo reflexné logo mi nejako nevadí.
    https://www.endurashop.sk/home/550-navleky-na-kolena-windchill-ii.html
    22.11.2018 - 21:45:32
    01
    vyzeraju dobre - len chcem nieco bezmembranove - neprefukave navleky na kolena mam - len pod dlhe membranove gate su zbytocne hrube a malo elasticke.
    22.11.2018 - 22:08:22
    00
    skus pozriet dhb na wiggle
    23.11.2018 - 16:48:33
    00
    kupil som dnes nakoniec force - prijemny material ktory ani necitim na nohe, su dost tenke (ale presne take som hladal), strih to samozrejme nema ziadny - len cisty "tunel" ale akosi mi to nevadi. som zvedavy na zivotnost - za tu cenu - zatial prvy dojem je dobry.
    23.11.2018 - 20:00:49
    00
    Ja som s navlekmi na ruky od force moc spokojne nebol. Malo elasticky material, tak sa tazsie navliekali. Ale mozno pre konfekcneho cyklistu s tenkymi rukami to moze byt fajn.
    23.11.2018 - 20:25:24
    00
    keyboard_arrow_up