??? Ten mam. Idem patrat. Dakujem.
25.11.2018 - 12:22:58
00
pista ak sa nechas navigovat po zadanej trase, tak Locus zobrazuje vzdialenost do ciela a aj cas chybajuci na jeho dosiahnutie. Ci sa to v menu nejak nastavuje neviem, mne sa to takto zobrazuje. Myslim ze laco ma ten program dobre nastudovany tak sa skus obratit nanho.
25.11.2018 - 12:34:36
00
cau pani, tak som tu zase a opät s problemom u Locusu. Neviem preco, ale uz sa mi stalo dvakrat, ze mi pri zaznamenavani trasy znicoho nic, prestane pracovat. pritom som nedal ani pauzu, ani stopku (jedine, zeby sa stalo , ze pri otrasoch telefonu v kapse, nejakou nahodou sa mobil niecoho dotkol zrovna v mieste tlacitka pause). Ale to sa mi zda privela nahod, aj ked to nejde uplne vylucit. Inokedy mi zaznamena trasu niekolko km, dnes ako na potvoru zo 14 km len 950m.
Vdaka za akekolvek napady vom je problem.
25.11.2018 - 16:11:40
00
Nemal si náhodou zapnutý šetrič baterky? Mne vtedy záznam tiež blbol.
25.11.2018 - 18:04:46
00
Ja? No! fúha, idem skontrolovať . To by ma nenapadlo. Nie setric baterie zapnuty nemam. Skoda.
25.11.2018 - 20:49:48
00
kodym, myslím že máš stále problém s nastavenim telefónu, respektíve app Locus v ňom a "hadze" ti ho po vypnuti =stmaveni displeja do režimu spánku. Neviem aký máš android, respektíve fon, ale hľadaj nastavenia/údržba zariadenia/bateria/spiace app (alebo monitorovane app, alebo niečo také...) a tam zaškrtni aby Locus po vypnuti obrazovky displeja nešiel do režimu spánku a bežal na pozadí.
Tiež som to mal keď mi na výjazde odchádzala batéria naivne som zapol saving mod, a potom záznam vyzeral ako koniec tohto výjazdu a musel som to potom ručne znova prenadstavit.
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/241823/kucofly-vyjazd-import-gps-mtb-sucho-124km-10h-1416m.html
25.11.2018 - 21:17:15
01
to asi nebude v tom...mne to robi aj aplikacia trailforks....ked sa vypne displej, tak appka jedna aj druha ide v pohode (nie su zapnute subezne) ale ked si zasadnem pri vyjazde na obed, vtedy sa to sekne a rozbehne sa zaznam az po prejdenych cca 10km....potom je medzi stop a start zaznamom rovna ciara. samozrejme nahravanie trasy som manualne neprerusoval....a bateria je kludne este na 50% !

vyriesil som to rafinovane...ked sa to stane, tak mi posle svoj zaznam partak z vyjazdu. ...a je to.
26.11.2018 - 09:09:09
00
No, nieco som zapol, nieco vypol a zrazu vyzera, ze to funguje. Az mi to bude zaznamenavat po 10x bez problemov, az potom budem mat istotu, ze je to ok. Uvidime. Zatial pani diky za rady.
27.11.2018 - 22:09:30
00
Chalani je nejaká šanca že sa dostanem k uloženým ale zmazaným trasám v mobile? Aktualizoval sa mobil ma MIUI 10 a vymazal som nechtiac nielen cache ale aj mapy,súbory . Mapy som pridal späť, ale trasy neviem či to pôjde. Možno ak by som rootol mobil, je to xiaomi nemal by byť problém, už som to dakedy robil, podarí sa mi nejakým programom obnoviť dáta. Obvykle kontakty,fotky, videá, dokumenty. Ale neskúšal to niekto s Locus trasami, podarí sa to tiež? Alebo proste neriešiť ? Nemá s tým niekto vlastnú skúsenosť?
02.12.2018 - 10:58:43
00
Dáta sú dáta, jedno, či obrázky alebo hocičo iné. To, čo hľadáš je uložené v /Locus/data/database/tracks.db.

A nezabudni potom v Locuse nastaviť automatické zálohy, ideálne niekde mimo telefénu.
02.12.2018 - 12:42:22
00
Vďaka, skúsim teda. V PC sa mi už podarilo párkrát obnoviť dáta (RECUVA soft), tak skúsim aj mobil. A zálohovať zálohovať.
Edit : Tak nič nepomohlo, žiaden soft mi tie dáta nenájde. Fotky, videa, dokumenty áno, ale iné súbory tipu databáza nie. Takže zálohovať pravidelne, automaticky ! Na druhej strane som si vyskúšal v mobile TWRP, odblokovanie, novú ROM do mobilu.
03.12.2018 - 08:46:58
00
V mapovych podkladoch freemaps su vrstvy SAC a OSM mapper.. SAC je tam len kratko.. Neviete o co ide ?
30.12.2018 - 20:52:19
00
Snažím sa prísť na najjednoduchší spôsob, ako v uloženej trase pretrasovať dlhší úsek. Krátky úsek je jednoduchý, tam dám "edit trackpoint". Ale pri niekoľkých km to nie je úplne možné, treba aj manuálne lepiť body k chodníku. Zatiaľ to robím tak, že rozdelím trasu na tri úseky, ten čo chcem presmerovať vymažem, naklikám želaný nový úsek a nanovo všetky tri zlepím. Dosť zdĺhavé. Existuje nejaká fičúra, že keď vymažem kus trasy, tak si viem zapnúť plánovač a chýbajúci úsek do nej doklikať?
30.12.2018 - 22:59:45
00
Poradí niekto kde zoženiem mapu Sicilie do Locusu?
25.02.2019 - 14:57:10
00
Si ju vyrobíš v MOBACu (je tu o ňom téma) z nejakého OSM zdroja. Map4u a pod.
25.02.2019 - 18:45:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up