3 bajkeri + šerpa s cyklovozíkom plným všetkého :)
26.11.2018 - 15:18:15
02
tak ale na dojazd na celodenku by stacil aj papiernak nie? cisto teoreticky je to asj naj volba. nechcel som to hnat do extremu ako vy :P
26.11.2018 - 15:19:31
00
ja si myslím že slama všetko istí len to chce prax koľko tam napchať :)
26.11.2018 - 15:21:19
00
Hack3r: odkedy som videl zjazd generala po rafiku, legendardnu jazdu typka na DH a skusanie karbonoveho rafiku na schodoch, tak v pripade pouzitia solidneho rafku netreba ani plast :D .. ale dusu potrebujes tak ci tak, bezdusak v terene nemusis nafukat .. staci ked znicist plast a poskodis rafik a vybavene.
26.11.2018 - 15:25:29
00
Ono treba povedať aj to že ak bude treba vkladať dušu tak treba rátať, že ak tam trčia trne a iné veci ktore som tam videl po defektoch tak to treba najprv vyčistiť olamať a to može byť problem! Aj ked som to mal očistene a vložil som dušu že kludne dojdem domov tak ju niekde pichlo a spustila. Taže neviem či s tým niekto ráta že to može byť problém. Ja osobne som tam mal tie trne vela!
26.11.2018 - 16:22:16
01
lto Nie je tŕň, ako tŕň :D
https://www.mtbiker.sk/forum/post1432161.html#p1432161
26.11.2018 - 16:37:26
01
Jaiub napísal:
Este predtym ako sa to tu zvrhne v uplne inu temu (inac presne toto som cakal, a vahal nad tym ci spomenut uz pri zadani otazky), mna zaujma vyskyt defektov na bezdusakoch, a nie odporucania co by kto mal a nemal, kedy, kde a kolko a pod... Tak prosim fakt prosim ak nemate k tomu co povedat tak sa zdrzte... :-) Lebo zas to dopadne ako s bidonmi nosenymi v drese a podobne, a to ma fakt nezaujma... |( Takze infinitipp dik za nazor, vsetci vieme na co su vrecka, ale radsej povezd ci si mal defekt na bezdusakoch a potreboval dusu ;)

Čojaviem asi 4 roky na bezdušoch (prvé 2 roky som postupne prechádzal z getho riešenia na TLR systém s kvalitným tmelom, ale ani vtedy som pri defekte nedával dušu) a posledné asi 2 roky nenosím ani dušu, defekt ktorý som riešil som mal naposledy asi pred rokom, knôt samozrejme stačil. Píšem o XC jazdení. Základ je mať nepapierový plášť a spoľahlivý tmel.
26.11.2018 - 16:39:00
01
tych trnov som sa bal - pred tym ako som tam daval dusu som rukou (bruskami prstov) presiel po vnutornej strane plasta - nic som nenasiel. dal som dusu a veselo jazdil dalsi mesiac. ked som ju vytiahol - vytrhol :-D poutieral a dal do noveho plasta tak na druhy den koleso makke. takze predsalen tam nieco bolo - lenze vzdy tam (v plasti) trocha mlieka ostane - pravdepodobne ta trocha mlieka zalepila dieru aj na dusi a ked som ju daval von strhol sa povlak latexu a zacala fucat.
co sa mi vsak nepaci je ze ostala akoby mastna - neviem ci na nu chytia flaky v pripade defektu. este som sa nedostal (strasne sa mi to nechce) vyskusat ju zalepit.
26.11.2018 - 17:56:28
00
AdMich napísal:

Podobny, ale uzsi (nie tak mohutny) som chytil naposledy za Plesiveckou planinou. Do predneho .. myslel som, ze sa mi tam len nalepil konarik, tak som zastal, chytil, a nez mi dockvalo, ze je to zapchnute, tak som to uz mal von. Najprv chvilu sycalo, potom asi chytilo mlieko, ale pocas 2 hodin som to musel 2x dofukovat, lebo relativne rychlo sfukoval (nastastie pomerne tucne pneumatiky) a potom zrazu prestalo. Tak som to nechal tak a odvtedy nesfukuje :D .. vobec by sa mi nechcelo v blate sa s tym babrat. A hlavne nie pri objemnych plastoch. Vozim ale aj knoty, ak nezabudnem aj latexovy kusok a dusu, niekedy dve. Viem, ze v momente, kedy by som dusu nemal, tak chytim nieco, kedy bude nutna. Murphy je sfina :) Kto doteraz nevozil, tomu sa to nestane, to je tiez Murphy :lol:
26.11.2018 - 18:09:08
01
Schwalbe Evo LS Pace star 3.
Nasiel som tu,ze Kristina mala LS plaste a nestazovala si.Ma s nimi skusenosti este dakto iny?Mam 1 Nobby Nic v tomto zlozeni,ktory som kupil takpovediac na rychlo ako bezdusak a nechcem ho vozit s dusou.
30.11.2018 - 12:24:30
00
Jaiub Jediny defekt, ktory som minulu sezonu mal (340 hod v sedle cca) bola rozrezana bocnica zhruba 30mm. Samozrejme musela ist dusa + zatvaraci sacok medzi dusu a plast, aby bola dusa aspon trochu chranena kedze bola vyduta z plasta von. Moja rada, dusu treba mat so sebou vzdy. Su aj male kapsy kde superlight duse vojdu. Pripadne tubolito.
30.11.2018 - 13:47:09
01
RANDAL Tiez mam skusenost s LiteSkin na bezduse. Trochu dlhsie trvalo kym sa utesnili patky, ale potom to uz drzalo poriadne, slzenie bocnic minimalne, az som bol prekvapeny.
30.11.2018 - 14:00:34
01
V kapsičke mám knôty, ešte som ich nepotreboval. Na dlhšie výjazdy nosím dušu v batohu, tiež som ju ešte nepotreboval, na jar to budú už 2 roky. Pár krát som pichol plášť tŕňom, tmel vždy dierku zacelil. Nedávno som robil údržbu, lebo mi začalo fučať popod zle nasadené ventily. Za seba poviem, že by som sa už k štandardnému použitiu duší nevrátil.
30.11.2018 - 14:38:33
04
u mna LITE SKIN tiez fajn, ale ked bike dlhsie stoji, tak bocnice su mokre..ked s nim pravidelne jazdim, tak su relativne sem tam flakate len
30.11.2018 - 15:14:41
01
666biker, to robia a TLR gumy so zosilnenými bočnicami.
30.11.2018 - 15:24:41
01
keyboard_arrow_up