Zaujimave. Z toho pohladu mam stare zariadenie. Dufam, že mi vydrží ešte. Dalšie by už mohlo mať aj meranie krvneho tlaku. Takže hodinky s GPS, pripojenie do smartfonu, meranie aktivít, životných funkcií ako je tlak, pulz, spanok....atd. Ešte take nie sú, tak možno asi o 5 rokov.
https://techbox.dennikn.sk/omron-heartguide-tlakomer-v-naramkovych-hodinkach/
28.11.2018 - 00:18:55
00
duves napísal:
Takže hodinky s GPS, pripojenie do smartfonu, meranie aktivít, životných funkcií ako je tlak, pulz, spanok

A daju Ti vediet, ked zomries.
28.11.2018 - 00:22:55
00
Ako vidím, je tu fakt fajn partička :)
28.11.2018 - 00:24:52
00
mipo13 napísal:
Ani v mobilnej verzii Garmin Connect nič také nieje. Možnosť rôznych športových aktivít je v samotnom zariadení Garmin (napr. hodinky), ale zatiaľ kolobežka k nim nepatrí a to je tam tých aktivít celkom dosť. No dá sa (ak to dané zariadenie podporuje), vytvoriť si vlastnú aktivitu podľa požiadaviek, alebo si s Connect IQ Store stiahnuť aplikáciu a nainštalovať do zariadenia.
Napr. https://apps.garmin.com/sk-SK/apps/750768fe-bd29-4807-85e2-0ef5af614a96

Ja používam Garmin Fenix 5, kde som si vytvoril aktivitu s obrazovkami a údajmi ktoré ma zaujímajú, pomenoval ju kolobežka a vybavené. Jednoduché a účelné :-)

Skusim to vyhladat na fb Kolobezky.cz.
Cesi sa to snazili tam pretlacit. Garmin bol ich partner aj na jazde Giro d’Italia. Maju s nimi dost nadstandartne vztahy. Alebo zajtra budem kontaktovat Honzu, jedneho z ucastnikov Gira, on bude vediet.
28.11.2018 - 00:28:03
00
footbike napísal:
A daju Ti vediet, ked zomries.

Dúfam, že po tom si to tam prečítam, nejakú informáciu o tom, že som zomrel.
28.11.2018 - 07:49:09
00
footbike nebolo by zlé, keby s tým Garmin niečo spravil. Mne síce plne postačuje to ako to mám vyriešené, ale nie každé zariadenie podporuje takéto možnosti. Odmerať aktivitu sa dá v podstate s každým Garmin zariadením a možnosť prepnúť ju potom v Connecte na kolobežku by určite dosť ľudí ocenilo.
28.11.2018 - 09:56:11
00
Takže tento tyždeň u mňa bieda. V sobotu som zrejme prechladol, v nedelu som bol na pešo v prírode. Včera miesto jazdenia (aj tak fúkalo) doma v posteli pri čaji. Tato jesen u mna teda slabota.
28.11.2018 - 10:42:20
00
duves, skore uzdravenie.

Dnes rano to bolo zase sado-maso proti ladovemu vetru pri -1,8°C.Ten mraz mi az tak nevadi, ale ten vietor nemam rad. Vcera vecer som to proti vetru dotiahol len na 8 km/hod. Prisiel som domov mokry ako mys a pritom mi bolo zima (uznavam, mal som lenvelmi tenku bundu). Dnes som si uz dal trochu teplejsiu (podsitu). No stale bojujem s tym, co na seba. Bud mi je zima a nedokazem sa zahriat, alebo sa potim jak kon.
Ako ste na tom v tomto obdobi vy? Ako sa obliekate?
28.11.2018 - 20:23:11
01
kodym napísal:
duves, skore uzdravenie.

Dnes rano to bolo zase sado-maso proti ladovemu vetru pri -1,8°C.Ten mraz mi az tak nevadi, ale ten vietor nemam rad. Vcera vecer som to proti vetru dotiahol len na 8 km/hod. Prisiel som domov mokry ako mys a pritom mi bolo zima (uznavam, mal som lenvelmi tenku bundu). Dnes som si uz dal trochu teplejsiu (podsitu). No stale bojujem s tym, co na seba. Bud mi je zima a nedokazem sa zahriat, alebo sa potim jak kon.
Ako ste na tom v tomto obdobi vy? Ako sa obliekate?

Nejazdim do prace, iba ako sport. Obliekam si viac tenkych vrstiev. Vzdy tam mam vrstvu na odvod potu, neprefuknutelnu vrstvu - windstopper a vrchnu bundu. Idem skor na cibulu. Tiez som potivy typ, takze ziadne hrube vrstvy. Vytvorim si pod bundou svoju klimu, len nesmiem zastavit na dlhsie, aby som nevychladol, popripade ma neprefuklo. Nosim prilbu a pod nou tenku ciapku, ale v taske mam nahradnu.
28.11.2018 - 22:59:14
00
No dnes ráno u nás -19C......
29.11.2018 - 07:48:37
01
kodym napísal:
duves, skore uzdravenie.

Dnes rano to bolo zase sado-maso proti ladovemu vetru pri -1,8°C.Ten mraz mi az tak nevadi, ale ten vietor nemam rad. Vcera vecer som to proti vetru dotiahol len na 8 km/hod. Prisiel som domov mokry ako mys a pritom mi bolo zima (uznavam, mal som lenvelmi tenku bundu). Dnes som si uz dal trochu teplejsiu (podsitu). No stale bojujem s tym, co na seba. Bud mi je zima a nedokazem sa zahriat, alebo sa potim jak kon.
Ako ste na tom v tomto obdobi vy? Ako sa obliekate?

No ja nie som žiadny otužilec, takže moje rady neber (te) ako referenčné.
Ja som si vo februari t.r. kupil bundu Millets Pobeda 3 in 1 (napr. https://bit.ly/2CRygdD ). Uvedeny vyrobok sa da používať ako samostatne celky, vo vnutri je samostatna vyberatelna vložka, nema kapucu a napr. som ju používal ešte asi pred nejakym mesiacom na kolobežke. Len dlhe funkčné tričko a tato vložka navrch. Sem-tam stačilo pridať aj tričko s kratkym rukavom.
A počasie čo bolo minuly tyždeň (vonkuje plus 6 st.C) : Dlhe funkčné tričko + flaušova bunda (taká obyčajná)+na to vrchný diel Millet Pobeda (bez vložky). Trochu som to v sobotu podcenil a cítil som kosu. Stačilo pridať tenkú vrstvu dalšieho trička s kratkym rukavom.

Teraz by som dal: Dlhe funkčné tričko + dalšie bavlnené tričko dlhý rukáv+ flaušova bunda (taká obyčajná)+na to vrchný diel Millet Pobeda (bez vložky).

V prípade, že je - 10 a menej: Dlhe funkčné tričko + dalšie bavlnené tričko dlhý rukáv+ flaušova bunda (taká obyčajná)+na to vrchný diel Millet Pobeda s vložkou.
Tých mínus 10 neber (te) ako pevnu hranicu, niekedy ak pofukuje pri mínus 3 je to dosť podobné.

Hlava: pod prilbu štandardne jedna vrstva pokryvky, ak je silny mraz, tak aj kukla a dalšia vrstva čiapky pod prilbu.

No vyzeram ako magor, ale na tej kolobežke je fakt zima. Občas stretavam bežcov a tí sú dosť naľahko. Prúdenie vzduchu pri rýchlostiach 15-20 kmh teda vytvara tepelnú nepohodu.
A ako píše aj footbike je to naozaj o vrstvení.
29.11.2018 - 08:26:00
00
Pondelok pondelok pondelok pondelok 😋
30.11.2018 - 13:29:46
00
Perun napísal:
Pondelok pondelok pondelok pondelok 😋

Tiez sa tesim na pondelok, vikend je pakaren, nuda a zabity cas bez prace. Vydrz, Prtka, vydrz!
🛴😋🤓
30.11.2018 - 16:54:23
01
Ešte 2 dni! Len počasie má hnevá ráno zas -19C° ale hlási otepľovanie od nedele tak by mohla prebehnúť aj skúšobná jazda. 😎
01.12.2018 - 05:21:17
00
Do haja, u nas nasnezilo. A tak som sa tesil, ze zajtra vybehnem na velkej kolobezke. No, nevybehnem. Nemam srdce ju vytiahnut do soli.
Tento tyzden mi dosiel aj zadny blatnik, tak uz som kryty aj od zadneho kolesa, zrovna vcera som ho namontoval aj s osvetlenim a par reflexnymi nalepkami. Povodne som chcel dat tych nalepiek viac, ale krasu kolobezky ako takej by som tym zabil.
01.12.2018 - 07:37:05
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up