A trocha vážne. Kadencia 93 je oproti priemeru 74 - nacvičovanie. Vyššej kadencie - o 26 %.
28.11.2018 - 00:19:23
00
Kristina napísal:
Sa ti zasekla prehadzovačka? Priemerná kadencia 74 ot/min :tmi:


74 je priemer. V nedeľu to nebol len nácvik sily ale aj vyššej kadencie - rpm 104, 117, ... pri 450, 221, ... wattoch.

Prílohy:

kadencia.PNG
kadencia.PNG 133.37 KiB thumb_up0thumb_down

rpm, W.PNG
rpm, W.PNG 46.77 KiB thumb_up0thumb_down

28.11.2018 - 00:28:38
00
ako necham Kristina nech ti to vysvetli ale naznacim ti ze za 2 minuty kadenciu nenatrenujes :)
28.11.2018 - 00:34:24
00
Na velodrome to bola hodina pri 220 W rpm 93 - o 26 % vyššou kadenciou ako môj priemer - hobby časovkára. Nacvičoval som ju o 3,5 % viac ako profík ktorý jazdí priemer 90 a nacvičuje 110. A tie 2 minúty kadenciou vyššou ako 100 rpm mám takmer v každom tréningu - 100 krát do roka. Graf vymaľujem až zajtra. Ináč v nedeľu to bolo nové hodinové - 70 minútové maximum - 244 W. Zvýšil som intenzitu a znížil objem. Z 2:48 hod. na 65 minút /priemer za týždeň/.
28.11.2018 - 00:41:18
00
ivan napísal:
Na to sa bez vzdelania a skusenosti neda zodpovedat. Preto som sa pytal,ze o co ti ide ked skolu mas ty.

Bez vzdelania /vysokoškolského, špecializovaného/ by sa aj dalo, len bez skúseností, vyskúšania jedného aj druhého - cyklistika a beh by bol problém. V cyklistike som sa zatiaľ na vlastnej, cudzej koži k systematickému zlepšovaniu FTP ešte nedostal, ale mám takého tušáka že doba intervalov a súvislého zaťaženia FTP v tréningovej jednotke cyklistu je kratšia ako intervaly a súvislé zaťaženie na úrovni ANP u vytrvalostného bežca - v jednej tréningovej jednotke.


Celkom dobra tema.
Ake su intervaly a suvisle zatazenie u bezcov na ANP podla tvojich skusenosti? Podla mna to bude obobne. Predpokladam, ze intervaly budu v cyklistike rovnake alebo dlhsie, celkove trvanie zatazenia na ANP v jednom treningu bude obdobne. Podla mojich vedomosti na rozvoj ANP/FTP treba mat v jednom treningu celkove zatazenie na ANP cca idealne cca 40-75 minut a to plati pre beh a aj cyklistiku.
28.11.2018 - 11:48:17
00
:o to pri akej celkovej dĺžke tréningu?
28.11.2018 - 12:07:56
00
Tiež som si myslel, že by mala byť doba trvania rovnaká. Keď som ale na to pozrel dôkladnejšie a previedol 7 dňový cyklus vytrvalca na cyklistický tréning, zdá sa mi nereálne aby cyklista približne rovnakej výkonnostnej úrovne - slovenská ,,špička,, /okrem jazdcov WT/ zvládol taký objem sweetspotu a ťažšie - v prípravnom období - 30 % ako bežec. Bral som do úvahy cyklistu s FTP 330 W - 60 minút na rovine a vytrvalca s 1:06 hod. v polmaratóne. Priklad: 4 x 12 minút na úrovni ANP u bežca je tempo 3:08 min. na 1 km čo by u cyklistu malo byť 330 W. Jeden tréning by ešte cyklista dal, ale keď som pozrel ďalšie tréningy bežca v tom istom týždni zrejme nereálne. Teraz mi ale napadlo, jedine že by intenzita cyklistu v zaťažení o jedno pásmo nižšie - dolná časť sweetspot bola podstatne nižšia ako zaťaženie bežca v percentách z ANP.
28.11.2018 - 12:14:44
00
Wladix napísal:
:o to pri akej celkovej dĺžke tréningu?


Ani nie tak pri jednom tréningu - skôr je problém v celom týždennom sedemdňovom cykle. Jeden tréning FTP by cyklista dal, horšie je to s ďalšími tromi nosnými tréningami blízko FTP - pod a nad.
28.11.2018 - 12:21:35
00
Tie porovnania cyklista-bezec su nejake uletene.330W-ovych cyklistov poznam niekolkych a su to "iba" dobre trennovany hobici. Adekvatne im by mal byt bezec s casom 1:06 hod na half maraton. A taky na Slovensku nie su. Mozno tak uz spominany Sahajda a Urban su schopny taky cas zabehnut, ale ti nie su dobre trenovany hobici ale bezecka spicka SVK.
28.11.2018 - 12:37:50
00
ivan napísal:
Ani nie tak pri jednom tréningu - skôr je problém v celom týždennom sedemdňovom cykle. Jeden tréning FTP by cyklista dal, horšie je to s ďalšími tromi nosnými tréningami blízko FTP - pod a nad.

On napisal v jednom treningu.
28.11.2018 - 12:53:52
00
tiez pulzove urovne anp pri behu a cyklistike nie su uplne rovnake ze ano...
28.11.2018 - 13:11:58
00
Hosť napísal:
tiez pulzove urovne anp pri behu a cyklistike nie su uplne rovnake ze ano...


U toho istého športovca nie sú, ale u cyklistu je pulz pri FTP daný 60 minútovym dosiahnuteľným maximom príklad pri 330 W a u bežca pulz pri 60 minútovom dosiahnuteľnom maxime - rýchlosť behu. Berieme dvoch športovcov približne rovnakej výkonnostnej úrovne - veľmi dobrej, ... Problém je v tom - /dokončim neskôr/.
28.11.2018 - 13:19:07
00
lakko napísal:
Tie porovnania cyklista-bezec su nejake uletene.330W-ovych cyklistov poznam niekolkych a su to "iba" dobre trennovany hobici. Adekvatne im by mal byt bezec s casom 1:06 hod na half maraton. A taky na Slovensku nie su. Mozno tak uz spominany Sahajda a Urban su schopny taky cas zabehnut, ale ti nie su dobre trenovany hobici ale bezecka spicka SVK.



Viem ako to myslíš,ale 330w na Anp nedosahuje hocikto. O to sa stavim. A záleží na váhe . Veď keď máš 70kg tak je to 4,7w/kg čo už je very good. Pre 85 kg nič moc ... A to ja nemám 😐.
Také zaťaženie ako píše Ivan sa podľa mňa aplikuje v závislosti na úrovni jedinca. Veď aj Wt jazdci jazdia v zásade rovnaké intervaly ako bežní hobby len čo hobik spraví 2-3intervaly v 4-5z za 2h tak Wt ich urobí 10 a hoc aj denné či obden. Čo by hobik zvládol v jednom tréningu,ale ako píše Ivan v ďalšom by ani nebol ,lebo by sa odfajcil na týždeň .. A k tomu treba mať podmienky. Preto moc nerozumiem úvahám o tréningu čo nezvládne hocikto opakovane .
28.11.2018 - 13:43:33
00
ivan napísal:
Tiež som si myslel, že by mala byť doba trvania rovnaká. Keď som ale na to pozrel dôkladnejšie a previedol 7 dňový cyklus vytrvalca na cyklistický tréning, zdá sa mi nereálne aby cyklista približne rovnakej výkonnostnej úrovne - slovenská ,,špička,, /okrem jazdcov WT/ zvládol taký objem sweetspotu a ťažšie - v prípravnom období - 30 % ako bežec. Bral som do úvahy cyklistu s FTP 330 W - 60 minút na rovine a vytrvalca s 1:06 hod. v polmaratóne. Priklad: 4 x 12 minút na úrovni ANP u bežca je tempo 3:08 min. na 1 km čo by u cyklistu malo byť 330 W. Jeden tréning by ešte cyklista dal, ale keď som pozrel ďalšie tréningy bežca v tom istom týždni zrejme nereálne. Teraz mi ale napadlo, jedine že by intenzita cyklistu v zaťažení o jedno pásmo nižšie - dolná časť sweetspot bola podstatne nižšia ako zaťaženie bežca v percentách z ANP.


Inak, podla mna trening 4x12 minut v rozmedzi 97-101% FTP na dobre stanovenom FTP cize hodinovy vykon a 2-3 minutovou aktivnou pauzou, nie je taky brutalny trening aby ho cyklista nebol schopny dat 3krat za tyzden a taktiez v nasledujucich 3 tyzdnoch. Ono by sa ten trening mozno dal aj 4krat za tyzden, ale uz neviem ci by bol cyklista schopny to zopakovat tak isto aj dalsie 3 tyzdne.
28.11.2018 - 13:52:47
00
Wladix napísal:
:o to pri akej celkovej dĺžke tréningu?


Ako pri akej celkovej dlzke treningu? No bud je to fakt specificky trening, cize 20 minut zahriatie, potom 4x12 minut 95-100%FTP s 2-3min pauzou a 20 minut na upokojenie, alebo to moze byt rozhodene do 3-4hodinoveho treningu na podporu vytrvalosti.
28.11.2018 - 13:57:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up