U jablka tá batéria robí v zime riadne problémy. Polovičke sa stávalo že je skapal a keď prišla do tepla tak nabehol a batéria na 40%. Vyriešila to výmena batérie, keďže jablko dalo extra dobrú cenu na novú. Len treba dávať pozor kde to dáš vymeniť. Pokiaľ viem tak v BA je oficiálne len SWISS. Ja som to vtedy ešte nevedel tak som dal len v bežnom stánku a bolo to drahšie.
09.12.2018 - 09:02:48
00
Nie je to jablčná špecialita, skôr vlastnosť lítiových batérií, ktoré pod určitú teplotu nedokážu dodávať dostatočnú energiu. Proste tam tie elektróny pozamŕzajú alebo čo. :) Kapacita tam stále je, telefón sa tvári, že je v pohode, ale pri požiadavke na veľký odber (volanie, foťák) náhle skolabuje. Robili mi to jablká, robí to aj Xiaomi. Prípadne sa to prejavuje aj tak, že keď prídem zvonku do tepla, tak potom niekoľko hodín "batéria neubúda", tak ako na obrázku.

Prílohy:

Komentár súboru: po prechode zo zimy do tepla "neubuda baterka"...
baterka v zime.png
baterka v zime.png 108.12 KiB thumb_up1thumb_down

09.12.2018 - 10:02:11
00
A to buď ešte rád tomu lítiu. Drvivá väčšina ostatných je na tom ešte horšie.
09.12.2018 - 15:34:21
00
Ale mne to urobil aj za relatívne dobrých + teplôt ...
09.12.2018 - 17:05:34
00
bedo napísal:
Nie je to jablčná špecialita, skôr vlastnosť lítiových batérií, ktoré pod určitú teplotu nedokážu dodávať dostatočnú energiu. Proste tam tie elektróny pozamŕzajú alebo čo. :) Kapacita tam stále je, telefón sa tvári, že je v pohode, ale pri požiadavke na veľký odber (volanie, foťák) náhle skolabuje. Robili mi to jablká, robí to aj Xiaomi. Prípadne sa to prejavuje aj tak, že keď prídem zvonku do tepla, tak potom niekoľko hodín "batéria neubúda", tak ako na obrázku.


to nebude prechodom do tepla ale vypnutim gps, pozri na tom obrazku, vypol si gps a baterka neubuda (resp. ubuda, ale nie tak rychlo)
09.12.2018 - 18:02:06
00
Skôr vypol GPS lebo prišiel domov (do tepla) z výjazdu...
09.12.2018 - 18:17:54
00
ale je to koli gps a nie koli teplu
09.12.2018 - 18:30:47
00
a na obrazku ma cela historia baterky 5 hodin a 50 minut a po 3 hodinach jazdy prestal pouzivat gps. mam tiez xiaomi, viem ako ta historia funguje, ked nepouzivas mobil tak ti za 2-3 hodiny nemoze ubudnut 10 percent z baterky, tak aby to bolo viditelne na grafe
09.12.2018 - 18:37:17
00
Ja myslím, že na tom grafe pekne vidieť ako v zime ubudlo z baterky a nebolo to kvôli GPS - nie je šanca aby bola spotreba taká vysoká len kvôli GPS. Podľa tej logiky by potom telefón so zapnutým GPS nevydržal ani 24h, ale tak to určite nie je. Dokonca on ani nemal riadne zapnutý displej za ten čas čo bolo zapnuté GPS a to je oveľa väčší žrút batérie.

Sám mám Xiaomi Redmi note 5 a či mám, alebo nemám zapnuté GPS, si prakticky nevšimnem na spotrebe.

Btw: možno tulenik by k tomu vedel napísať niečo viac, ale je dobre známe, že baterky v chladnom počasí nedokážu občas dodať dostatočne veľký potrebný prúd a tvária sa akoby nemali kapacitu a boli vybité. V niektorých prípadoch stačí batériu trochu zahriať a už sa rozbehnú chemické reakcie, ktoré majú, baterka dokáže dodávať prúd a zariadenie funguje (ideálne keď sa baterka dokáže potom sama zahriať vďaka odoberanému prúdu).

Sorry za trochu OT.


Naposledy upravil tomtom7 dňa 09.12.2018 - 21:24:16, celkovo upravené 1 krát.

09.12.2018 - 21:10:31
01
Príležitostne môžem dať graf aj bez GPS, bude to vyzerať podobne. Aj keď som pozeral priamo napätie na baterke, tak sa po prechode zo zimy do tepla dlho drží na rovnakej úrovni, niekedy dokonca stúpa.

Tesak: keď to robí aj pri normálnych teplotách, tak je asi čas vymeniť baterku. Alebo jablko.
09.12.2018 - 21:19:50
01
Loser napísal:
katerinamostkova
Nemám skúsenoť s cyclocompom Pioneer, ale pozrel by som sa do akého formátu ukladá záznam, následne, do akého formátu sa dá exportovať.
Potom sa to dá importovať do Stravy. Tá podporuje import nasledovných súborov:

Works for multiple .tcx, .fit or .gpx files 25MB or smaller.


Děkuji, to vím, dřív to šlo automaticky přes WiFi, ale začalo to ze dne na den blbnout a nepřišla jsem na to, jak ten formát "manuálně" překonvertovat, když jsem zkoušela přes kabel.
Děkuji. :)
10.12.2018 - 09:40:14
00
Ak blbne upload odporucam. 1. Odstranit wifi v zariadeni. 2. Vypnut/zapnut zariadenie 3. Prihlasit nanovo na wifi 4. Nastavit staticku IP adresu cez MAC adresu (je ju vidno v routri pri konkretnom zariadeni) pre zariadenie na routri. Mal som viackrat tento problem s Garminom, ked sa restartoval router a nastavenie pevnej pridelenej IP pomohlo.
10.12.2018 - 12:14:35
01
presne takto som si doma wifinu debugol aj ja, ešte to celý proces pripojenia urýchli a pri niektorých zariadeniach o DOSŤ
10.12.2018 - 12:52:19
00
Posledne tri tyzdne nahravam do stravy manualne aktivity (rotoped, zadam vlastne iba cas a dlzku trvania), a vzdy mi posunie cas o tri hodiny neskor. Ale iba z mobilu, cez pc je to ok. Nevie niekto preco? Aj dnes, 12:49 zadane a po ulozeni 3:49 AM :^)
16.12.2018 - 18:02:11
00
Pozri si ake mas nastavene miesto, tipujem, ze podla toho je aj casove pasmo v "location" https://www.strava.com/settings/profile
16.12.2018 - 18:15:16
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up