Inmotion l6
07.12.2018 - 21:45:46
01
lto napísal:

Zatial nemam nic, ale mozno tak trochu rozmyslam nad tou xiaomi. Len ma trochu odradza ta chybajuca vecicka v tom stojane riaditiek, co mi tu uz raz pisali. Aj tomu cloveku v clanku sa to nejako vylomilo a dokonca aj spadol.
Btw dobre ze mi nevysla ta JDbug, ani by mi tak nevadila nizka rychlost, ale skor to ze sa na nej brzdi stupnutim na zadny blatnik. Jednak sa mi to zda divne a jednak by som urcite v priebehu prvych jazd spanikaril a mozno aj vletel pod auto. Potrebujem brzdu na riaditkach, tak ako som uz 20 rokov zvyknuty z biku.
10.12.2018 - 12:04:18
01
No iron, dobre zvaz, ci sa pridas k eckovym. ;)

https://www.setri.sk/elektricke-kolobezky-su-ekologicke-a-prakticke-ich-majitelia-by-vsak-mali-byt-ohladuplnejsi/

Elektrické kolobežky však podľa legislatívy väčšiny krajín spadajú do rovnakej kategórie ako bicykle. U nás môžu napríklad, na rozdiel od bicyklov, elektrické kolobežky jazdiť aj po chodníkoch. To spôsobuje časté kolízie a mnohí preto volajú po zákaze či sprísnení pravidiel pre tieto dopravné prostriedky. U našich západných susedov riešili podobný problém pred pár rokmi. Vtedy totiž centrum hlavného mesta Prahy zrazu zaplavili Segwaye, teda dvojkolesové dopravné prostriedky, po ktorých sa po meste nekontrolovateľne presúvalo najmä obrovské množstvo turistov. Spôsobili toľko problémov a sťažností, že sa magistrát rozhodol Segwaye v centre mesta zakázať. Teraz radnica rieši obdobný problém, avšak vo forme zdieľaných elektrických kolobežiek. Podľa obyvateľov do mesta nepatria, zdržujú premávku a ich majitelia jazdia bez prilieb či smeroviek, čo je nebezpečné pre všetkých účastníkov premávky. Magistrát ich preto plánuje v centre mesta zakázať. Aj naša polícia spolu s ministerstvom vnútra si zvýšené množstvo kolobežiek všimli. Chystajú sa preto zmeny v cestnom zákone, na základe ktorých by mali byť elektrické kolobežky vykázané z chodníkov a mal by sa takisto určiť vek od akého budú povolené.
10.12.2018 - 12:47:28
01
Neviem ci predstavit kolobezku na ceste medzi autami. Zatial sa mi ale nezda, ze by to bol problem, na kolobezke sa po nasich chodnikoch aj tak moc neda :lol: /aspon teda nie rychlo. /. Ale ano, treba to zakazat a povinne vsetci MHD. :x .. postacilo by obmedzit max. rychlost na 15km/h .. to na chodnik staci.
10.12.2018 - 13:04:29
00
Ja ti nevim Karle. Ono slovaci maju problem na hocijakom dopravnom prostriedku. Je uplne jedno, ci je to auto, motorka, bicykel alebo elektricka kolobezka. Jednoducho sa vsetci ku vsetkym spravaju ako prasata.

k teme..Ninebot/segway kolobezku som vyskusal ked si ku kupil otec. Je to prca, s mojimi 100kg to nemalo problem ist maximalkou. Po 2 minutach si clovek zvykne. Okrem brzdy na zadnom blatniku to brzdi rekuperovanim a myslim, ze je to viac nez dostacujuce.
Pri tej maximalke by som uz ale nejazdil bez plembaku na hlave minimalne pre moj dobry pocit. Momentalne ale nemam potrebu menit mestky pevnak/ocelak za ine presuvatko do mesta. Avsak ak by som mal dochadzat na vacsie vzdialenosti v ramci nejakeho velkeho mesta, pripadne to kombinovat s MHD, tak idem do toho. Predsa sa to skladuje lepsie ako bicykel (a auto :D). Po ceste by som na tom ale nesiel. Vodici su prasata :D.
10.12.2018 - 13:10:30
01
iron
https://www.nay.sk/denver-sco-65210-e-kolobezka
10.12.2018 - 13:15:30
00
maly dojazd :(
10.12.2018 - 13:25:48
00
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 19:45:16, celkovo upravené 1 krát.

10.12.2018 - 21:09:18
00
6km je blbost .. tolko idem normalne peso, netreba mi kolobezku. Beziaci clovek mava vyssiu rychlost, od toho sa to ma odvijat. Ale celkovo je to vsetko uz pekne na hlavu. Vsak nech to zakazu vsetko, aj topanky a budeme pekne chodit autami v kolonach.
11.12.2018 - 10:31:25
00
Tiez si myslim, ze je to cele na hlavu. Cesty su preplnene, verejna doprava slabucka (vynimkou snad iba BA, KE), ale bojujme vsetci proti bikom, ebikom, kolobezkam, ... Ked citam tie hejty o cyklistoch na cestach, tak sa mi rozum zastavuje, lebo co cyklista, to povacsinou o auto v premavke menej. Teraz to iste s kolobezkami (na cestu pomale, na chodnik rychle, tak to jednoduchu zabanujeme). To su uz vazne vsetci tak vypatlani?
11.12.2018 - 10:49:43
02
žiadna štátna inštitúcia to nechce , nedaj bože ešte ako dennú dopravu,
máš chodiť autom, platiť, pohonné hmoty, poistky, parkovné, stk, emisnú, dialničnú ... proste ak niekam sa chceš dostať máš platiť a platiť,
a nie len tak zadarmo sa voziť - z toho nikto nič nemá :)
11.12.2018 - 10:55:01
06
Tiez nechapem tie hejty. Dnes som bol nuteny kvoli dazdu ist autom a to bol amen... este som ani z domu poriadne nevysiel a uz som stal v kolone :D
11.12.2018 - 12:03:39
00
ale dnes rano az tak neprsalo. Ci byvas tak daleko? Potom ok, ale inak by som aj do dazda pouzil kolobezku, vsak snad to nie su uplne smejdy a nieco vydrzia.
11.12.2018 - 12:47:29
00
Podla rozynch recenzii su to skoro vsetko smejdy. A tie co nie su, treba rozne fixovat. Asi az niekde od 600e je to ako tak. A potom to zakazu. Nj... za 600e mam benzinovy skuter, ktory aj nieco vydrzi a nemusim ho 6hodin dobijat.
11.12.2018 - 13:15:23
00
lto - vyhoda kolobeziek je v tom, ze nemusis jazdit medzi autami v spicke
--
na alze je cierna Xiaomi za 406,-
11.12.2018 - 13:28:04
00
keyboard_arrow_up