vidim, ze sa svojho nevzdas len tak lahko:

http://www.skituning101.com/2010/02/ski-tuning-101-presents_23.html (dole na on clothes iron)
alebo
https://www.racewax.com/wax-iron-setting/

mas supinove lyze na klasiku a chces nie stupacie ale sklzne vosky (glidery), ktore sa pouzivaju na skate ? nemylis si to ?
pisal som Ti uz PMku ale teraz este viac neviem ako Ti poradit...

ak chces mervomocu teda zehlit....tak na tej zehlicke nastav syntetiku...synteticka bezna tkanina sa skor roztopi ako bavlna.....cize by ten rezim mal mat nizsiu teplotu....ale to si sa mohol aj ženy spytat. ja zehlim, tak viem :-)
zehlicka urcena na zazehlovanie vosku na sklznicu ma teplotne rezimy...tie sa volia podla typu vosku, ktory chces pouzit

....hodne šťastia s tú ETAu
10.12.2018 - 15:05:28
01
Na šupiny stačí toto: https://www.lukasport.sk/sk/detail/vosk-holmenkol-wax-fluid-100-ml
10.12.2018 - 15:08:40
01
nie ze nevzdam - tie bezky isli a uz nejdu - tak nieco potrebuju. precital som nieco na forach, pozrel par videii a praveze z toho nechcem robit taku vedu. tak sa pytam ako to robi bezny rekreacny bezkar.
ten vosk co dal do linku Ninja600 vyzera ako velmi zaujimave riesenie. mas snim aj skusenost - ako dlho vydrzi?
10.12.2018 - 15:27:36
00
Bežne zazehlujem klzny vosk na zodpovedajúcu časť beziek. Tak isto aj stupaci zazehlujem. Na supinovych to robím iba raz za sezónu, ako ochranu sklznice pred vysusenim. Nejak mi nedáva zmysel pripravovať turistické bežky na výkon.
10.12.2018 - 15:37:20
00
Gusto0 na šupinách prakticky nič iné ani nepoužívam, bežky idú pocitovo určite lepšie. Raz za rok zažehliť obyčaný parafín(mimo šupín!) a potom už len tento tekutý vosk. Nevydrží nejak extra dlho, treba ho pravidelne nanášať, ale je to za 5min. hotové a za tých 10e to myslím stojí. Používal som ho zatiaľ dve sezóny a stále je tam min. dobrá tretina vo flaške. Skúsil som ho aj na zjazdové lyže, takisto slušný efekt.
Skús tento postup a budeš spokojný.
10.12.2018 - 15:51:54
01
super, dík za info :y:
10.12.2018 - 15:56:09
00
Ak mas sklznicu uz viditelne nacatu (doskriabanu), dal by som ju prebrusit. A nerobil by som zavery hned takto na zaciatku sezony (kde si vobec nasiel sneh?)
10.12.2018 - 18:32:32
00
Že by Pleso ?
10.12.2018 - 21:03:46
00
sneh som nenasiel - co sa tyka udrzby beziek mam resty z konca sezony - kedy som to uz len pocas jazdy patlal parafinom a zehlil korkom co bolo tak na 2 veci alebo par km jazdy.
10.12.2018 - 21:26:25
00
Gusto0 Ten Holmenkol vydrží strašne málo. Ten je ideálny na primazanie na trati. Za tú cenu už tuším zoženieš LF-ko od Swixu alebo určite 3 skivá. Na začiatok ti stačí parafín okolo nuly (červený Swix, Skivo fialove a červené). Korok sa používa na stúpacie vosky, nie klzné. Parafín treba kartáčovať. Všetko sa robí na lyži zpredu dozadu. Je bronzový a nylonový kartáč. Pre začiatok stačí len nylonový. Ja mám aj bronzový. Najprv dva-trikrát prebehnem bronzovým kartáčom. Potom nanesiem vosk, počkám 10 min, stiahnem navyše vosk UH škrabkou, prejdem raz bronzovým kartáčom. A potom kartáčujem nylonom, kým vychádza zo sklznice prach.

Na zažehľovanie ja som doteraz používal zapalovač a čajník s horúcou vodou :-). Kým som používal Skivo dalo sa, ale swix sú galeje. Teraz som po piatich rokoch, keď som dúfal, že nájdem maminu starú ETU, kúpil konečne naparovaciu žehličku v záložni za 7,20. Ale ešte som s ňou nevoskoval. V podstate asi treba ísť s teplotou z minima a keď sa dostatočne topí, je tá správna teplota. Ono už ten vosk trochu chráni sklznicu pred vysokou teplotou. Samozrejme netreba dať žehličku na maximum.
Ono je rozdiel ísť vo voľnom teréne štýlom oravského poštára a v upravenej stope/teréne, kde by už lyže mali mať nejaký sklz a to nestačí iba voskovať ale aj kartáčovať, aby bola sklznica uplne hladká. Lyže, ak sa nevoskujú, postupne strácajú schopnosť držať vosk, takže dva roky bez voskovania nie je ideál. Tiež lacné turistické už od novoty nedržia tak vosk, ako vyššie modely. No a ak má niekto nejaké staré Artis Crystal z povala ešte k tomu s NN viazaním, tak také len šmariť do kontajnera. Lyžovanie na nich je len trápenie.
11.12.2018 - 11:02:36
00
Ešte taká otázka - dá sa na navoskovanú sklznicu potom nalepiť pás?
11.12.2018 - 11:32:08
00
da ale na cerstvo namazane horsie drzi
11.12.2018 - 17:19:38
01
záleží aké máš silné /čerstvé/lepidlo na pásoch
a stými voskami si už ja osobne nelámem hlavu, už sú aj v tekutej forme v spreji
11.12.2018 - 18:40:14
00
dzajro To koľko Holmenkol vydrží závisí od terénu a od úpravy lyží pod ním. Na dlhšie výjazdy ho ale beriem so sebou. S turistickými šupináčmi netreba veľmi vymýšlať čo sa týka voskovania, to je ich výhoda. Kvalitné ošetrenie parafínom a tekutým voskom bohato postačuje, žiadna alchýmia.
12.12.2018 - 00:05:21
01
Vytiahol som BC bežky z komory a ňúram sa v mape. Cez víkend plánujem nejakú túru naťažko s prenocovaním v nejakej búde s pieckou, najskôr Poľana alebo N. Tatry.
13.12.2018 - 17:18:24
04
keyboard_arrow_up