Ahojte,
podobnu temu som nikde nenasiel, ale ak existuje, pls o presun/navedenie ma.

Konecne som sa dostal k premeraniu sroubov, ktore by som chcel v ramci udrzby vymenit skorej ako nakomplet znicim hlavicky a dospel som k blbej veci - na predstavec potrebujem/su pouzite take co neviem (vpodstate) nikde zohnat (online).
M5x18mm, s hlavickou (do) 8mm a idealne aj s (poistkovou - lock washer) podlozkou nepresahujucou velkost hlavicky.
Problem je v prvom rade ta 8mm hlavicka - bohuzial, do predstavca myslimze len velmi tazko narvem nieco beznych rozmerov, teda ~8.5+mm, a srouby s mensimi hlavickami sa len velmi tazko zhanaju.
Druha vec je, aby boli aj s podlozkou. Neviem ci tie "lock washer" su bezne nepresahujuce hlavicku, ale nepride mi to moc tak.
Jedine co som vpodstate nasiel su titanove srouby s podlozkami (tam si ale nie som isty vonkajsim priemerom podlozky). Radsej by som sa im ale vyhol. https://www.ebay.co.uk/itm/M5-Titanium-Cap-Head-Bolts-LifeTime-Warranty-FREE-WASHERS-All-Sizes-and-Colours/252756473589?hash=item3ad975b6f5:m:mVwgL82BSIh1jg4bNNshstQ:rk:2:pf:0
Idea bola nahradit povodne srouby nejakymi tvrdsimi, ci uz 10.9 alebo 12.9 (pozinkovane/bez upravy do predstavca).

dakujem.
25.12.2018 - 16:38:22
00
ok, premeral som to dalsi raz, aj vnutorny rozmer poriadne, mala by sa zmestit 8.5mm hlavicka, takze uz ostava len otazka podlozky.
25.12.2018 - 18:20:30
01
keyboard_arrow_up