Marinada

https://restday.sk/opravy-trekingovych-a-turistickych-topanok/
12.12.2018 - 11:46:26
00
Voskujem iked nie od zaciatku. Oprava okolo 60e ?
12.12.2018 - 11:50:20
00
podobny problem som riesil par rokov nazad, ked sa mi rozpadla podrazka na mojich LOWA trekovych topankach. zrejme ale technologie dnes pokrocili dost odvtedy. bolo mi povedane, ze ked sa jedna o striekany typ podrazky, nevedia mi pomoct. co ma dost vtedy trapilo, lebo drahe topanky (celokozene i vnutro) zvacsa nosene v snehu boli v bezchybnom stave ...teda az na tu podrazku.

zo zvedavosti som otvoril ten link a chcel som vidiet snimky pred a po oprave...no nenasiel som tam nic...ani v sekcii referencie. asi vedia preco to tam nie je.
12.12.2018 - 11:59:15
00
No mne o podrazku nejde. Je tam diera okolo nitu v strede fotky.
12.12.2018 - 12:00:23
00
ospravedlnujem sa, ja som si zle vylozil "...predpokladam, ze boty su koncoch" ... ja by som to takto len kvoli tej diere asi nenazval.
12.12.2018 - 12:07:37
01
Dagger napísal:
podobny problem som riesil par rokov nazad, ked sa mi rozpadla podrazka na mojich LOWA trekovych topankach. zrejme ale technologie dnes pokrocili dost odvtedy. bolo mi povedane, ze ked sa jedna o striekany typ podrazky, nevedia mi pomoct. co ma dost vtedy trapilo, lebo drahe topanky (celokozene i vnutro) zvacsa nosene v snehu boli v bezchybnom stave ...teda az na tu podrazku.

zo zvedavosti som otvoril ten link a chcel som vidiet snimky pred a po oprave...no nenasiel som tam nic...ani v sekcii referencie. asi vedia preco to tam nie je.


Tiez sa mi to stalo s fajnovymi Lowa botami. Vtedy som mal kontakt v Partizanskom (zial uz nemam) co mi vybavil tam niekde, kde vyrabaju Lowy - nastrek novych podrazok.
Skus sa popytat.
12.12.2018 - 17:05:05
00
Marinada napísal:
Predpokladam ze boty su v koncoch co. Mohli vydrzat aj viac. Sice ich mam 5 rokov ale rocne spravim tak do 5 tur. Su to Garmont Nebraska.

v outdoorovom obchode kúpiš lepidlo (ktoré ostáva trvalo pružne aquasure) používa sa síce na mierne INÉ veci (gore a podobne) ale, v pohode tú dierku zalepíš ... a osobne by som ich PO TOM aspoň "mierne" naimpregnoval
12.12.2018 - 19:33:14
00
Pozistujem. Dik
12.12.2018 - 23:17:21
00
FeroR
..tie LOWA-y su uz par rokov skultivovane tu

ipravda.sk
13.12.2018 - 09:29:13
01
Marinada pokial si dobre pamatam, tak restday dokaze vymenit/opravit aj vytrhnute ocka. Treba im to odfotit a s popisom ze co je zle a co by si chcel poslat mail. O nejake referencie, nom, neviem ci by som sa obaval. Pocas roboty v outdoor obchode som ich poradil desiatkam ludi a nie jeden sa vratil ze jak radi su... Alebo to lepidlo, ale neviem ako dobre sa to podari a ci nevytrhnes/neznicis kozu coskoro este viacej.
21.12.2018 - 11:21:28
00
Restday môžem za seba doporucit, nie sú lacný, ale s kvalitou opravy som bol spokojný. Dával som tam opravovať staré kožené Raichle- rozpadla sa medzipodrazka (asi polyuretan) a temer odpadla podrážka, našťastie posledný deň 4 dnoveho výletu. Vymenili medzipodrazku +podrážku Vibram. Topánky po oprave vyzerali "ako nové". Bolo to cca pred 3-4 rokmi. Pred cca rokom si dával opravovať kamarát a tiež bol spokojný.
21.12.2018 - 16:46:05
00
stanos4 dikes, napisem tam
21.12.2018 - 19:32:37
00
ma niekto skusenosti s tymto? http://www.bormis.sk/obuv-bennon-terenno/
som na to natrafil v pracovnych potrebach a v reale to vyzera tiez velmi slusne, posledne mammuty mi vydrzali 2 sezony a uz su na odpis :( tak pozeram co by ich nahradilo. pokial by to vydrzalo zhruba rovnako tak mam za cenu mammutov na viac sezon vystarane :D

Prílohy:

IMG_20181219_143140.jpg
IMG_20181219_143140.jpg 939.86 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2018 - 21:11:23
01
Fiha, vyzeraju super a ceny je tiež priaznivá, som zvedavá ci niekzo odpíše že tu značku pozná :)
28.12.2018 - 21:50:12
00
Ja tú značku poznám. Kupoval som nedávno radovo nižší model Castor High. Mám ich z predajne s pracovnými pomôckami kvôli tomu aby mi to v práci preplatili. I keď nie sú klasifikované ako pracovné a rovnako nespĺňajú normu ISO pre pracovnú obuv. Ale mali ich v ponuke za dobrú cenu tak som neváhal. Bral som ich ako zimné a na občasné letné turistické vychádzky kde potrebujem vyššiu obuv. Nie sú síce zateplené ale zima mi v nich nie je. Rovnako som doteraz v zime používal turistické vysoké a bolo to v pohode. Ja nemám model s vibramom ale som spokojný, sú o poznanie ľahšie. Myslím, že pomer cena/výkon je dobrá, na to že sú celokožené a z pravej kože, žiadna umelina. Jediná vec, že sa na môj vkus trochu často povoľujú šnúrky. Podľa info z netu to nie je bohviečo v porovnaní s inými turistickými značkami ale kto ho vie v dnešnej dobe, keď už ani Salomom a Mammut nie je to čo býval kedysi. Za mňa spokojnosť aj s nižším modelom, tak ten vyšší by na tom mal byť ešte lepšie. Z môjho pohľadu čo ich mám tretí mesiac sú veľmi pohodlné, ľahké, dobre sedia na nohe ale ako som už spomínal tie šnúrky ma hnevajú. A všimol som si, že zmes podrážky nie je až taka "gumená" a prilnavá. Asi to zodpovedá cene. Porovnávam s contagrip od Adidasu, ktoré mám turistické nízke. Ale ako hovorím, mám nižší model a teda to môže byť rozdielne. Ja som napr. bol veľmi spokojný s talianskou značkou Olang, ktoré ma vydržali skoro 10 rokov ako zimné + letné turistické a nebyť toho že som takmer komplet zodral podrážku, nosím ich doteraz. A to som pobehal čo to v Tatrách. Najlepšie skúsiť ako sedia na nohe a samozrejme zvážiť aj rozpočet a využitie. Ja napr. ako len občasný turista som nechcel dať takú pálku za turistické boty tak som na test zobral tieto. Múdrejší budem ale aj tak až keď v nich čo to pochodím a poriadne ich otestujem :)
28.12.2018 - 22:41:57
02
keyboard_arrow_up