Volakedy, ked som vela jazdieval, tak som pouzival toto: http://www.wiggle.co.uk/udderly-smooth-moisturising-cream-12oz/
Krem nebol tak mastny a dobre sa vsiakol. Ked to pouzivali na kravske ceciky, tak to nemoze byt zle aj na chlpate chlapske rite :-P
11.11.2018 - 19:48:13
01
Je to asi o pokozke...kazdy ju ma inu. Kazdopadne treba vyskusat a az tak clovek zisti ktory je dobry pre neho. Napr ten Muc-off sa da kupit aj vzorka https://www.mtbiker.sk/shop/vyziva-a-napoje/masazne-prostriedky/muc-off-chamois-cream-10-ml.html
11.11.2018 - 19:56:50
00
Takže postupne, ako si sa pýtal...
1. Oblečenie - kvalitné cyklogate. Tie z Lidla veľmi nedýchajú a riť sa v nich potí. Predpokladám, že vieš, že pod cyklogate nepatri žiadne spodné prádlo. A ešte to, čo tu už bolo spomínané - hygiena. Umyť sa pred každým oblečením do cyklogatí, gate prať po každom druhom výjazde, v lete a pri dlhších výjazdoch aj po každom. Cyklogate musia byť tesné, aby sa pri pedálovaní neposúvali po koži a tým ju nedreli.
2. Sedlo - neviem, ako vyzeráš, ale čím máš silnejšie stehná, tým by si mal mať užšiu špičku sedla. Ak máš tenké nožičky v oblasti stehien, tak nič. Ale aj tak, sedlo by malo byť skôr tvrdšie ako mäkké.
3. Zlý posed - ten spôsobuje iné problémy, nie zapareniny.

Ja som pri podobných problémoch používal Sudocrem a ešte lepšia bola nechtíková masť. Ale naozaj masť, bravčová, v ktorej bol rozmiešaný macerát nechtíka lekárskeho. Bolo to dostať v 50 g balení v lekárňach. V poslednom období používam, aj preventívne, Sixtus. Kúpiš buď v lepších cykloobchodoch, alebo aj tu v e-shope.

No a to najhoršie, čo by ťa mohlo postihnúť - kandidóza. Mne sa to stalo pred rokmi na jar v Chorvátsku. Furt som myslel, že mám zapareniny. A všeličo som skúšal. Po návrate domov sa mi vyhodil na oku riadny jačmeň. Išiel som s tým k doktorovi, rovno ma poslal k očnej. Tá mi predpísala akési antibiotiká, 3 dni jednu tabletku. Pomohlo, ale cca za týždeň som mal všetku jemnú kožu (podpazušie, riť, záhyby medzi stehnami a pytlíkom) červenú. Bolelo to, ani riť som si poriadne nemohol utrieť. Išiel som opäť k doktorovi, opýtal sa ma, čo som dostal na oko a bolo mu to jasné. Antibiotiká podporili moje splesnivenie. Dal mi nejaké tabletky, lahká strava, ziadny alkohol, plus spray Candibene na postriekanie bolavych miest. Za tyždeň bolo po probléme, ale odvtedy si dávam pozor na jedlo, doktorov upozorňujem, že po antibiotikách sa môže prejaviť kandidóza. Našťastie, neopakovalo sa to. Snáď taký problém nemáš, neprajem ti to.
12.11.2018 - 23:27:50
01
No nie som istý, za tých pár mesiacov som skúšal čo som mal a myslím že po použití nejakého podobného prípravku ako candibene sa to dosť zlepšilo, ale pár týždňov a je to späť, asi navštívim lekára, ale dik si mi potvrdil že to fakt není s kostolnym poriadkom, keďže sa neviem zbaviť ani kútikov za viac ako mesiac
12.11.2018 - 23:40:23
00
robil ti niekto testy na imunitu vobec niekedy=ak su problemy s kutikmi,tak je to vzdy imunita
13.11.2018 - 09:04:50
00
Dám aj ja tip na mastenie.Skúšal som viac krémov a zatiaľ sa najviac osvedčil - Antifriction Creme od Captonia. Kupené v Decathlone.
30.12.2018 - 09:22:50
00
V tej aptonii z decathlonu su tieto ingrediencie, vyznate sa niekto, ci je niektora z nich antibakterialna?:

Zloženie: AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIMETHICONE, CETEARYL ALCOHOL, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX, GLYCERIN, PEG-100 STEARATE, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PANTHENOL, SODIUM GLUCONATE, SODIUM HYDROXIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL, MYRTUS COMMUNIS OIL, ORIGANUM MAJORANA LEAF OIL, PINUS SYLVESTRIS LEAF OIL, COMMIPHORA MYRRHA OIL, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, CITRUS LIMON PEEL OIL, LAVANDULA HYBRIDA EXTRACT, CITRUS LIMON PEEL EXTRACT, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

https://www.decathlon.sk/krem-znizujuci-trenie-100-ml-id_8335449.html
14.06.2019 - 21:16:33
00
neviem, ci to je este aktualne, ale z uvedeneho nema nic vyslovene antibakterialny efekt. Vacsina su extrakty a silice bylinne (oregano, borovica, eukalyptus, levandula atd), ostatne su pomocne latky a kremovy zaklad. Levandula ma urcite antibakterialne ucinky, ale pochybujem, ze v tom kreme bude v dostatocnej koncentracii
06.11.2019 - 07:33:00
00
keyboard_arrow_up