winter78 napísal:
Ja keď som si teraz len tak premietol všetky potrebné veci ktoré mám teraz v aute (combi), ktoré sa týkajú jeho výbavy , údržby alebo len pomôcky....tak by som sa vyšplhal aj cez sumu cez 100 €. Rôzne rozmrazovače (1-rozmrazovač vonkajší, 2-rozmrazovač vnútorný, 3- prípravok proti zamlženiu skiel ), vlhčené utierky na sklo, vlhčené utierky na palubovku, 3 kusy kvalitnejších jelenicových utierok , lekárnička, škrabka na ľad, kefa na ometenie snehu , nejaké to základné náradie pre prípad že treba niečo dotiahnuť, gumové upináky ak niečo veziem a potrebujem to upevniť v kufri , kuchynské utierky papierové - 3 kotúče,..... + samozrejme zdvihák a kľúč na kolesá. Tiež by som si to všetko zobral pri predaji auta, o tom niet pochýb.


tu ale bola rec o povinnej vybave, ak sa nemylim
30.12.2018 - 14:41:06
010
povinna vybava má povinne ostat v aute pri predaji ... ak by chybala, tak by som takeho predavajuceho poslal do puče alebo trval na tom nech ju doplni, princip je princip :D
30.12.2018 - 14:51:46
09
to ja mám opačnú skúsenosť pri kúpe auta (3x).. vždy pri kúpe som skontroloval či "môžem" odísť, raz chýbal tuším trojuholník a chalan hneď prehodil z druhého auta nech všetko čo mám mať mám.. :y:
samozrejme serepetičky čo tam vozievam ako doplnkovú vlastnú výbavu by som si vybral aj ja, ale základnú by ma nenapadlo vybrať :tmi:
30.12.2018 - 15:30:49
00
Ja na lekárničku kašlem (asi je ale ešte "platná"), mám svoju vlastnú lekársku výbavu :)
30.12.2018 - 15:44:00
00
Rec bola o povinnej vybave. Kukol som do kufra, nadvihol rezervu, daco tam bolo, neriesil som to nejako extra. Doma v klude som si to skontroloval a musel som ist do mesta nakupit veci za 12€ (5 lekarnicka, 5 trojuholnik a 2x1 za vesty) Ako vobec ma netrapia tie peniaze, len to, ze som z mesta ku nam siel bez povinnej a keby ma zastavili mam problem. Aspon keby sa ozval "prepac, zabudol som na nu, kup si ju" hned si ju kupim. Ale kreten este povie, ze tam je urcite vsetko.

Ostatne nepovinne veci nech si berie, aj keby tam mal kavovar zapojeny. Toto ma netrapi.

Andrej: Ved prave toto, ze auto kupujes len raz za cas. Pamatat si vsetky ukony a prikazy popri tom, este ked to maju policajti take "zrozumitelne" a Murphyho zakony platia, cize zastavia ta presne vtedy ked daco chyba.
30.12.2018 - 17:28:18
00
110mat110 radsej sa pochval, co si kupil. i ked toto je zaujimava tema :-D
30.12.2018 - 21:33:12
00
Neviem čo sa nad tým rozčuľujete. Kto chce tak si povinnú výbavu ponechá, iný to nechá v aute pri predaji. Aj pri kúpe nového auta väčšinou nemáš povinnú výbavu ku autu, ale si ju musíš dokúpiť. Niektoré drahšie ju majú pribalenú, tie lacnejšie nie, aj keď niekedy predajca dá ako bonus tú výbavu zdarma. Ale nie je to pravidlo.
30.12.2018 - 22:06:07
02
slavomir122 daj znacku, ktora ti pri kupe noveho auta neda k nemu povinnu vybavu.
30.12.2018 - 22:10:43
00
pri predaji/kupe biku tiez trvate na povinnej vybave??? ked kupim auto bez vybavy. bud risknem jednu jazdu, aj tak by to pri kontrole prepacili, treba sa slusne spravat a vysvetlit, alebo by som neriskoval a za par € kupil na najblizsej pumpe. ale nakoniec by som ju aj tak vyhodil, lebo ta najlacnejsia stoji za jedno velke... a dal by som si tam svoju, ktora mi zostala pri predaji povodneho auta (lebo som si ju nechal a isiel kupovat auto s nou)
ale hlavne ked mi predajca necha taku shitnu vybavu, ze mi lano pri prvom potiahnuti praskne, alebo vestu XS, ktoru ani neobleciem naco mi taka vybava aj je???,
30.12.2018 - 22:45:36
01
ftu2 napísal:
pri predaji/kupe biku tiez trvate na povinnej vybave???

Tak z povinnej výbavy biku väčšinou chcem aspoň tie 2 nezávislé brzdy a zaslepené konce riaditok, čo viem, nič viac v povinnej výbave biku nie je :lol:
31.12.2018 - 00:25:54
02
kimlo väčšina áut v cenovej kategórii 10-13 000€ donedávna nemala povinnú výbavu, ale mohlo sa to zmeniť. Kolega pred dvoma rokmi kupoval Hyundai a tiež ju nemal a až pri dohadovaní zľavy, keď mal každý svoju predstavu mu ku zľave prihodili aj základnú výbavu. Tiež bežne dávajú ako bonus nákup príslušenstva v určitej cene. Základnú výbavu, ktorá nebola automaticky dodávaná ku autu myslím lekárničku, výstražný trojuholník a vestu. Rezerva so zdvihákom alebo opravná sada samozrejme je s novým autom dodávaná automaticky. Ťažné lano a žiarovky sú už len odporúčaná výbava.
31.12.2018 - 00:39:46
01
milos21 napr: 2 brzdy na kadejakych BMX, festkach, krcmovych bikoch, ano aj take su, svetla a odrazky su POVINNE, MOZU byt nahradene reflexnymi prvkami na odeve. ked mi NEDAS SVETLA, DAS MI REFLEXNY ODEV??? kolko bikov sa predava bez PEDALOV.
31.12.2018 - 00:59:32
00
hrusky a jablka. miestami aj slivky, ale NEVYPALENE! :-D
31.12.2018 - 11:46:00
02
Ked som kupoval fiat mi davali trojuholnik a lekarnicku ako bonus, k autu bola iba rezerva a zdvihak s klucom na kolesa a este tazne oko. Tak som ho aj s takym vybavenim predal + sadu zimnych kolies, retaze a lekarnicku ale 2 mes. po ex. Ked som kupil jazdenu navaru rv. 2011 bol tam trojuholnik, lekarnicka z r 2000 (11 rocna) a zdvihak, zabudli mi pribalit kluc na kolesa, tyc na spustenie rezervy ktorou sa zaroven aj ovlada zdvihak a taku pumpicku na odvdusnenie palivoveho systemu pri vymene pal. filtra. Boli to veci co vyrobca k autu dava. Ked som to dokupoval nebol ani problem v peniazoch ale ani som nevedel co mi chyba. Nastastie sa nasiel ochotny clovek z nissan klubu, dali sme stretko a vsetko mi ukazal co potrebujem.
Nepredpokladam, ze to dotycny predal so ziskom zvlast ked to cele stalo par eur nove, skor to mohol mat zbalene aj s naradim v boxe a jednoducho na to zabudol.
02.01.2019 - 08:42:41
00
Neuveritelne. :D

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/svycarsky-policista-dostal-pokutu-za-to-ze-jel-moc-rychle-pri-pronasledovani-zlocincu/

http://www.autoforum.cz/bleskovky/rusky-ridic-trolejbusu-se-pokusil-predjet-jiny-trolejbus-dopadlo-to-podle-ocekavani/
05.02.2019 - 22:33:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up