..je to sice uz pol roka off, ale snad to nabuduce niekomu pomoze.

andy220 napísal:
Pani potrebujem poradit. Chytil ma ebike za srdce. Skusim co potrebujem. Mam 192cm, 110kg,cize urcite nejaky 22+ palcovy ram. Hladam vykon. Viem,ze je restrikcia na 250 Watt, ja ale bud chcem ist do niecoho nad tento vykon,alebo pradit niekoho kto mi spravy mod na vacsi vykon. Co sa tyka akcneho radiusu, ebike by mal byt schopny spravit aj cca 100km v tazsom terene. Budget neni limit viem ist aj do ceny cez 3000 euro. Nezavodim, som len hobbista, ktory chce s podporou elektromotora spravit co najviac km a nachytat co najviac zazitkov. Diky za kazdy typ.


No kamos takto... 250W je nominal, ale v kratkodobej zatazi tie motory idu aj 600W. Kazdopadne dost podstatna vec je krutiaci moment motora, ktory teda hovori za nejaky realny vykon !!! A napriklad len tak z rychlika... Bosch performance ma 60Nm Shimano Steps 8000 ma 70Nm Bosch perf. CX ma 75Nm, Yamaha ma 80Nm, Brose 1.2E ma 60Nm a 1.3 alebo 2.1 ma 90Nm a novy flyon ma 120Nm. Cize cim viac Nm tym silnejsi je, ale okrem toho tie motory maju rozne prejavy ako je napr. charakter nabehu asistencie, alebo aj cas - ako dlho je schopny podavat maximalny vykon, co su dost podstatne veci, alebo aj hluk... Ja mam odtestovanu vacsinu tychto motorov. Nemozem povedat, ze by bol niektory zly, alebo ze by niektory bol slaby. Rozdiely vsak samozrejme su a zalezi, co preferujes. napriklad aj on/off efekt byva neprijemny (Shimano) atd... Ale tebe asi ide len o to ze chces najsilnejsi motor, aky trh momentalne ponuka, V tom pripade to bude prave ten flyon od Haibiku. Zacne sa predavat niekedy tento rok (2019), tento jediny odtestovany nemam ale viem, ze je to po technologickej stranke fakt an urovni a vykon je uz naozaj exremny. A aj ked si sa teraz mozno potesil, tak zaroven ta sklamem tym, ze na 100km v narocnom terene zabudni. Realne, ak nemas nic v nohach pocitaj tak do 40km s 500vkou baterkou. Moznost je ale ta, ze si nahradnu baterku dokupis a budes ju nosit so sebou. Ale flyon ponuka tiez 630tku myslim. Viac k tomu nieje asi co...
01.01.2019 - 11:57:04
01
630tku mozes mat aj na Shimane. Nove Tygony od Kellysu ich uz maju. Dostupne budu ale az februar/marec
https://www.mtbiker.sk/clanky/10501/kellys-predstavil-prvy-ebike-na-svete-soshimano-motorom-a630wh-bateriou.html
02.01.2019 - 19:01:31
00
Mikee napísal:
630tku mozes mat aj na Shimane. Nove Tygony od Kellysu ich uz maju. Dostupne budu ale az februar/marec
https://www.mtbiker.sk/clanky/10501/kellys-predstavil-prvy-ebike-na-svete-soshimano-motorom-a630wh-bateriou.html


Samozrejme vyssie kapacity ponukaju aj ine znacky, ale s tou baterkou to bolo myslene v kombinacii s najsilnejsim motorom, co momentalne by mal byt Haibike. Ale ked uz sme pri tom Kellyse, tak ono ta 630tka je iba na Kellyse za 3600eur, co mi pride na to ze to je len HTcko naozaj dost prehnana cena. Podobne ma az 700vku baterku novy Specialized Levo, ale ten stoji len "pouhych" 11300Eur.
09.01.2019 - 07:03:08
00
Cena je myslim zodpovedajuca vybave. Skor by som povedal ze na taky setup este priazniva
09.01.2019 - 08:45:02
00
Ak mozem, prizivim sa na tejto teme. Rozmyslam nad e-bikom pre polovicku a padli mi do oka tieto 2:

Kellys Tayen 50
Príloha:
Kellys Tayen 50.jpg
Kellys Tayen 50.jpg 224.43 KiB 1 thumb_up1thumb_down



NEURON:ON WMN 5.0
Príloha:
Canyon Neuron ON 5.jpg
Canyon Neuron ON 5.jpg 286.34 KiB thumb_up2thumb_down



Ano, viem, ze sa jedna o dost rozdielne biky (HT vs FULL), a polovicka sa sama vyjadrila, ze sa skor priklana k HT ako k FULL, ale ked sa pozriem na cenu a osadene komponenty, tak mi ten FULL vychadza daleko lepsie ako ako HT (rozdiel v cene 800 EUR, ale teleskopka, lepsia vidla, FULL suspension, ...).

E-bikov je na trhu strasne vela a nevyznam sa v nich. Hladam HT pre zenu so SHIMANO motorom, slusnejsou vidlou, slusnejsou vybavou (teleskopka) a v peknom (farebnom) prevedeni okolo 2500 EUR, pripadne FULL v cene do 3500. Vedeli by ste dat nejake tipy?
09.01.2019 - 09:17:34
00
Urcite full. Na co by sa mala trapit a nechat vytriasat tou velkou neodpruzenou hmotnostou na HT, ked ma motor na to, aby jej pomohol?
09.01.2019 - 09:44:54
00
Napr. https://www.merida.sk/elektricke-bicykle/eone-twenty-800-0 alebo https://www.canyon.com/en-gb/e-bike/neuron-on/2019/neuron-on-wmn-6-0.html
Pre ženu je dosť dôležitá farba, aspoň ja mám takú skúsenosť ...
09.01.2019 - 17:25:52
00
Clxno: HT Merida ebig.Trail, full OneTwenty. Cena poměr výkon je u vyprodejovek od Meridy výborná
12.01.2019 - 13:30:40
00


Dotacie na SK 😂😂😂
20.01.2019 - 19:23:15
00
Ahojte nechcem zakladať novú tému, tak sa pripojím sem. Ako rekreačný jazdec aj so ženou na nespevnených cyklotrasách by sme si chceli vybrať bike nie pre náročných užívateľov. pozerali sme tieto dva :
https://e.mtbiker.sk/katalog/pevne-a-hardtail/70923/rock-machine-storm-e60-29-bat-14-ah-model-2019.html
https://www.insportline.sk/28452/horsky-elektrobicykel-crussis-e-largo-7-4-model-2019

Nemáte niekto s nimi skúsenosti?
23.01.2019 - 18:06:05
00
clxno1 napísal:
Ak mozem, prizivim sa na tejto teme. Rozmyslam nad e-bikom pre polovicku a padli mi do oka tieto 2:

Kellys Tayen 50
Príloha:
Kellys Tayen 50.jpg


NEURON:ON WMN 5.0
Príloha:
Canyon Neuron ON 5.jpg


Ano, viem, ze sa jedna o dost rozdielne biky (HT vs FULL), a polovicka sa sama vyjadrila, ze sa skor priklana k HT ako k FULL, ale ked sa pozriem na cenu a osadene komponenty, tak mi ten FULL vychadza daleko lepsie ako ako HT (rozdiel v cene 800 EUR, ale teleskopka, lepsia vidla, FULL suspension, ...).

E-bikov je na trhu strasne vela a nevyznam sa v nich. Hladam HT pre zenu so SHIMANO motorom, slusnejsou vidlou, slusnejsou vybavou (teleskopka) a v peknom (farebnom) prevedeni okolo 2500 EUR, pripadne FULL v cene do 3500. Vedeli by ste dat nejake tipy?

Presne to som chcel napisat co "Jesus". Podla mna, ked nemas prachy, vydrzat az si nasporis, a jedine full.
Komfort neporovnatelny.
Moja zena jazdi na tej meride co mam v profile. Je to zena od "plotny" a ko sa vravi, a s tym ebike som ju povlacil skoro vsade kde ja jazdim a ani nedufala ze sa tam niekedy dostane, kym sme nekupili ebike a trosku nepotrenovala, hehe. Vela pre zenu spravia aj pluskove kolesa, aj istota a spominany komfort, okrem to ho odpruzenia samozrejme.
A vaha biku nehra rolu, vsak je to elektrika, a chodite spolu, tak ty prenesies, zdvihnes, ked ttreba :-), ked sa to rozbehne ide to ako dive. :-)
Samozrejme pre mlandrakov, co po hradzi budu jazdit staci aj HT, chichi.
26.01.2019 - 17:13:43
00
Jednoznačne ten FUUL väčší komfort pri dlhších vyjazdoch žena určite ocení.🚵
29.01.2019 - 15:03:29
00
Ahoj. Minulým rokem, jsem řešil podobnou situaci. Nejdřív jsem ovšem prodal motorku a protože vážím 95 kg a bydlím pod horama v Třinci chtěl jsem vybrat jako ty. Abych ujel co nejvíc i po horách. Studoval jsem různé pohony a vyzkoušel i jeden český e-bike s pohonem bafang, abych viděl, jestli to je vůbec pro mně. Zjistil jsem, že ano, ovšem jsem taky zjistil, že některé pohony mají ve předu pouze jeden talíř a v zadu kazetu na které řadíš. Většinou asi 38 zubů. Po horách to bylo super, ale když se chceš pak vrátit domů a jedeš po cestě z mírného svahu,nebo i po rovině, točíš nohama jak urvaný a jedeš maximálně do 35 km/hod. To mně docela obtěžovalo. Zjistil jsem taky, že pohon Yamaha je užší a může si tudíž dovolit ve předu dvě placky. Tak si hodíš ve předu velkou placku, vzadu nejmenší kolečko a jedeš klidně i 50 km/ hod. Dojezd domů je pak o mnoho lehčí prostě tak, jak to má být. :) Nakonec jsem tedy koupil Haibike s pohonem Yamaha, síly má opravdu dost a co se týká dojezdu? Nevím, jestli znáš naše Beskydy, ale když vyjedu Ostrý, pak dolů a následně Javorový ( oba kopce jsou kolem 1000m.nad mořem, převýšení kolem 700metrů), ujedu 45 kilometrů a z baterie mi to vezme 60%. Po rovinkách to ujede mnoho přes 100 km. Protože ve chvíli, kdy jedeš rychleji než 26 km/ hod., motor vypíná a jedeš za svoje. :) Takže to mám osobně odzkoušené a to ti tedy můžu vřele doporučit. S tou dvouplackou bych kompromis nedělal, pokud si bike ovšem nebudeš do hor vozit autem. Čus.
12.03.2019 - 16:47:20
01
Ja mám e-bike z jednoplackou v predu a úplne mi to postačuje, je pravda že ho využívam prevažne v lese. Je to ale vec vkusu a využitia e-biku. :)
12.03.2019 - 17:58:42
00
Áno, áno. 😉 je to tak.
13.03.2019 - 08:50:04
00
keyboard_arrow_up